Czsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wtek: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...  (Przeczytany 3918 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Offline piasek101

• Toyot Chodzacy
  • Wiadomoci: 567
  • Carina 2.0 GLI (3s-fe)+LPG
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowied #15 dnia: 15-10-2010, 10:06:45 »
Bo to w zasadzie nie jest odpowietrzenie.

A wczeniej podano gdzie jest - nie spotkaem si aby kto tam zaglda (chyba, e przy rozbirce).

Offline carinus

• Toyot Chodzacy
  • Wiadomoci: 1161
  • Pe: Mczyzna
  • Lexus IS,Ave 2,0
« Odpowied #16 dnia: 15-10-2010, 18:53:04 »
Jak kto sie postara i zajrzy pod podwozie to zobaczy przewd odpowietrzenia zbiornika paliwa ktry idzie razem z gwnym przewodem wlewu i wychodzi w grnej czsci samego wlewu.Odpowietrzenie jest potrzebne tylko podczas tankowania i jest zamykane tym samym korkiem wlewu.

Offline jadzka1233

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 87
« Odpowied #17 dnia: 16-10-2010, 00:55:04 »
Ta rurke to widzialem, nawet nadkole plastikowe zdialem zeby obejrzec i nie nie zobaczylem. Widocznie trzeba szukac innych powodow dlugiego krecenia przy niskim poziomie paliwa:(

Offline Dagon

• Toyot Spamer
  • Wiadomoci: 3809
  • Low & Slow
« Odpowied #18 dnia: 16-10-2010, 16:26:34 »
Ta rurke to widzialem, nawet nadkole plastikowe zdialem zeby obejrzec i nie nie zobaczylem. Widocznie trzeba szukac innych powodow dlugiego krecenia przy niskim poziomie paliwa:(
Cho wydaje si to niesychanie mao prawdopodobne przy tej konstrukcji, to ja bym sprawdzi, czy to si po prostu paliwo nie cofa do baku...Cho IMO byoby to moliwe gdyby kto powymyla jakie wasne dziwne patenty w ukadzie...

Offline carinus

• Toyot Chodzacy
  • Lexus IS,Ave 2,0
« Odpowied #19 dnia: 16-10-2010, 21:46:19 »
Trzeba sprawdzi cinienie paliwa na penym i prawie pustym zbiorniku.

Offline jadzka1233

• Toyot Lecy
  • *
« Odpowied #20 dnia: 17-10-2010, 08:53:06 »
Cho wydaje si to niesychanie mao prawdopodobne przy tej konstrukcji, to ja bym sprawdzi, czy to si po prostu paliwo nie cofa do baku...Cho IMO byoby to moliwe gdyby kto powymyla jakie wasne dziwne patenty w ukadzie...

Wlasnie mi sie tez wydaje, ze cofa sie paliwko, ale nie moge znalezc przyczyny tego... Pewnie bede musial pompe paliwa wymienic:( a to juz koszty, bo nie wiem, czy warto brac uzywke... A w necie znalazlem na razie tylko 2 nowki: za 360 i za 506 zl:( kupa kasy, bo uzywki od 50 zeta juz mozna kupic...

Offline carinus

• Toyot Chodzacy
  • Lexus IS,Ave 2,0
« Odpowied #21 dnia: 17-10-2010, 16:18:44 »
Nawet gdyby sie cofao paliwo to pompa w pare sekund nabije cinienie na nowo.Zacznij od diagnozowania usterki a nie wymiany na oko-bez sensu.Pompy w carinach prawie nigdy nie padaja jezeli nie chodz na sucho nawet przy niskim poziomie paliwa.Nieprawd jest tez opinia sasysania syfu przy niskim poziomie paliwa gdyz pompa cay czas zasysa paliwo przy samym dnie bez wzgldu na poziom napelnienia zbiornika.

Offline jadzka1233

• Toyot Lecy
  • *
« Odpowied #22 dnia: 17-10-2010, 20:09:37 »
Wlasnie szukam tej usterki juz od dawna... Nie mam juz innego pomyslu, bo ona ciezko pali tylko przy niskim poziomie paliwa. Inne warunki nie maja znaczenia. Nic poza pompa mi do glowy nie przychodzi... Sprobuje znalezc gdzies blisko pompe i zalozyc na probe.

Offline carinus

• Toyot Chodzacy
  • Lexus IS,Ave 2,0
« Odpowied #23 dnia: 17-10-2010, 20:52:23 »
Szukasz usterki ale nic konkretnego nie zrobies w tym kierunku,sprawdz stan obecnej pompy zanim kupisz drug.

adambyw

• Go
« Odpowied #24 dnia: 02-11-2010, 16:40:36 »
W ktrej ksice widziaem e jest odpowietrznik jest poprowadzony, wykiem do elementu karoserii, czy zawieszenia.
Patrzc po allegro na zdjcia bakw, wida wyjcie od strony wlewu paliwa. Jest tam duy otwr na paliwo, mniejszy na rurk z oparami, ktra czy si z rur gwn zaraz przy wlewie i s zamykane kurkiem. No i jest trzeci, may wyk. I to jest chyba wyk odpowietrznika. Bo paliwo z silnikiem jest poprowadzone z dekla z przodu.

Mam diesla, i przy tankowaniu, zawsze zasysa mi duo powietrza.

Offline carinus

• Toyot Chodzacy
  • Lexus IS,Ave 2,0
« Odpowied #25 dnia: 02-11-2010, 20:03:53 »
Odpowietrznik jest tylko jeden prowadzony przy rurze wlewu i dziaa tylko przy tankowaniu,reszta przewodw to doprowadzenie paliwa do silnika,przelew z powrotu i odsysanie oparw.

adambyw

• Go
« Odpowied #26 dnia: 02-11-2010, 22:49:41 »
Ok jeszcze raz. To co wida na zdjciu.
Na odkrcanym deklu s 2 wyki do silnika. Zasilanie i powrt. i to jedyne poczenie z silnikiem. Przynajmniej w dieslu, w benzynie chyba te. Bo dekiel rni si tym e ma jeszcze pompk do benzyny.
Od tyu baku po lewej (na dole foty) jest:
- wlot do tankowania,
- wylot oparw przy tankowaniu, do wa ktry idzie rwnolegle z wlotem i czy si przy korku
- ten trzeci may.
To w takim razie co to jest to trzecie jak nie dolot powietrza do baku? Do silnika nie idzie. Z tego co pamitam z jakiej ksiki jest wprowadzony w element karoserii czy zawieszenia...

Offline jadzka1233

• Toyot Lecy
  • *
« Odpowied #27 dnia: 03-11-2010, 16:51:58 »
Juz przestalem szukac, bo nie bede rozbieral polowy autka zeby go znalezc. Jednak, jak ktos zobaczy, to niech napisze :grin: