Autor Wątek: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...  (Przeczytany 8939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piasek101

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 669
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #15 dnia: 15-10-2010, 10:06:45 »
Bo to w zasadzie nie jest odpowietrzenie.

A wcześniej podano gdzie jest - nie spotkałem się aby ktoś tam zaglądał (chyba, że przy rozbiórce).

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #16 dnia: 15-10-2010, 18:53:04 »
Jak ktoś sie postara i zajrzy pod podwozie to zobaczy przewód odpowietrzenia zbiornika paliwa który idzie razem z głównym przewodem wlewu i wychodzi w górnej częsci samego wlewu.Odpowietrzenie jest potrzebne tylko podczas tankowania i jest zamykane tym samym korkiem wlewu.

Offline jadzka1233

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #17 dnia: 16-10-2010, 00:55:04 »
Ta rurke to widzialem, nawet nadkole plastikowe zdialem zeby obejrzec i nie nie zobaczylem. Widocznie trzeba szukac innych powodow dlugiego krecenia przy niskim poziomie paliwa:(

Dagon

  • Gość
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #18 dnia: 16-10-2010, 16:26:34 »
Ta rurke to widzialem, nawet nadkole plastikowe zdialem zeby obejrzec i nie nie zobaczylem. Widocznie trzeba szukac innych powodow dlugiego krecenia przy niskim poziomie paliwa:(
Choć wydaje się to niesłychanie mało prawdopodobne przy tej konstrukcji, to ja bym sprawdził, czy to się po prostu paliwo nie cofa do baku...Choć IMO byłoby to możliwe gdyby ktoś powymyślał jakieś własne dziwne patenty w układzie...

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #19 dnia: 16-10-2010, 21:46:19 »
Trzeba sprawdzić ciśnienie paliwa na pełnym i prawie pustym zbiorniku.

Offline jadzka1233

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #20 dnia: 17-10-2010, 08:53:06 »
Ta rurke to widzialem, nawet nadkole plastikowe zdialem zeby obejrzec i nie nie zobaczylem. Widocznie trzeba szukac innych powodow dlugiego krecenia przy niskim poziomie paliwa:(
Choć wydaje się to niesłychanie mało prawdopodobne przy tej konstrukcji, to ja bym sprawdził, czy to się po prostu paliwo nie cofa do baku...Choć IMO byłoby to możliwe gdyby ktoś powymyślał jakieś własne dziwne patenty w układzie...


Wlasnie mi sie tez wydaje, ze cofa sie paliwko, ale nie moge znalezc przyczyny tego... Pewnie bede musial pompe paliwa wymienic:( a to juz koszty, bo nie wiem, czy warto brac uzywke... A w necie znalazlem na razie tylko 2 nowki: za 360 i za 506 zl:( kupa kasy, bo uzywki od 50 zeta juz mozna kupic...

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #21 dnia: 17-10-2010, 16:18:44 »
Nawet gdyby sie cofało paliwo to pompa w pare sekund nabije ciśnienie na nowo.Zacznij od diagnozowania usterki a nie wymiany na oko-bez sensu.Pompy w carinach prawie nigdy nie padaja jezeli nie chodzą na sucho nawet przy niskim poziomie paliwa.Nieprawdą jest tez opinia sasysania syfu przy niskim poziomie paliwa gdyz pompa cały czas zasysa paliwo przy samym dnie bez względu na poziom napelnienia zbiornika.

Offline jadzka1233

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #22 dnia: 17-10-2010, 20:09:37 »
Wlasnie szukam tej usterki juz od dawna... Nie mam juz innego pomyslu, bo ona ciezko pali tylko przy niskim poziomie paliwa. Inne warunki nie maja znaczenia. Nic poza pompa mi do glowy nie przychodzi... Sprobuje znalezc gdzies blisko pompe i zalozyc na probe.

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #23 dnia: 17-10-2010, 20:52:23 »
Szukasz usterki ale nic konkretnego nie zrobiłes w tym kierunku,sprawdz stan obecnej pompy zanim kupisz drugą.

adambyw

  • Gość
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #24 dnia: 02-11-2010, 16:40:36 »
W którejś książce widziałem że jest odpowietrznik jest poprowadzony, wężykiem do elementu karoserii, czy zawieszenia.
Patrząc po allegro na zdjęcia baków, widać wyjście od strony wlewu paliwa. Jest tam duży otwór na paliwo, mniejszy na rurkę z oparami, która łączy się z rurą główną zaraz przy wlewie i są zamykane kurkiem. No i jest trzeci, mały wężyk. I to jest chyba wężyk odpowietrznika. Bo paliwo z silnikiem jest poprowadzone z dekla z przodu.

Mam diesla, i przy tankowaniu, zawsze zasysa mi dużo powietrza.

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #25 dnia: 02-11-2010, 20:03:53 »
Odpowietrznik jest tylko jeden prowadzony przy rurze wlewu i działa tylko przy tankowaniu,reszta przewodów to doprowadzenie paliwa do silnika,przelew z powrotu i odsysanie oparów.

adambyw

  • Gość
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #26 dnia: 02-11-2010, 22:49:41 »
Ok jeszcze raz. To co widać na zdjęciu.
Na odkręcanym deklu są 2 wężyki do silnika. Zasilanie i powrót. i to jedyne połączenie z silnikiem. Przynajmniej w dieslu, w benzynie chyba też. Bo dekiel różni się tym że ma jeszcze pompkę do benzyny.
Od tyłu baku po lewej (na dole foty) jest:
- wlot do tankowania,
- wylot oparów przy tankowaniu, do węża który idzie równolegle z wlotem i łączy się przy korku
- ten trzeci mały.
To w takim razie co to jest to trzecie jak nie dolot powietrza do baku? Do silnika nie idzie. Z tego co pamiętam z jakiejś książki jest wprowadzony w element karoserii czy zawieszenia...

Offline jadzka1233

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Carina E 1,6 115KM Odpowietrznik baku...
« Odpowiedź #27 dnia: 03-11-2010, 16:51:58 »
Juz przestalem szukac, bo nie bede rozbieral polowy autka zeby go znalezc. Jednak, jak ktos zobaczy, to niech napisze :grin:


 

Beesafe.pl