Autor Wątek: Yaris - rozrusznik  (Przeczytany 39202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MJ

  • Gość
Yaris - rozrusznik
« dnia: 11-01-2005, 16:16:23 »
Zaczalem juz ta dyskusje w poscie "Yaris - konczy mi sie gwarancja"http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=2439
ASO Katowice i Tychy stwierdzily ze w 99.9% wystarczy smarowanie rozrusznika. Od razu niczego nie wymieniaja (w Tychach podobno nikomu nie wymieniali).
Tak wiec pojade gdzies na smarowanie i oby pomoglo - za 3 tyg. koniec gwarancji :(

Mario

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #1 dnia: 11-01-2005, 16:48:23 »
Cytat: MJ
Zaczalem juz ta dyskusje w poscie "Yaris - konczy mi sie gwarancja"http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=2439
ASO Katowice i Tychy stwierdzily ze w 99.9% wystarczy smarowanie rozrusznika. Od razu niczego nie wymieniaja (w Tychach podobno nikomu nie wymieniali).
Tak wiec pojade gdzies na smarowanie i oby pomoglo - za 3 tyg. koniec gwarancji :(


Nie słuchaj tych głupot tylko napisz do TMP, że pomimo ich wiedzy (tak zakładam) nad wadami pierdzącego rozrusznika nie chcą Ci go wymienić  albo jedź do innego ASO. Mi smarowali też w zeszłą zimęa dzisaj (samochód jest miesiąc po gwarancji) rozrusznik znowu pierdzi i skrzeczy  :cry:  :evil: .

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #2 dnia: 11-01-2005, 17:04:05 »
Cytuj (zaznaczone)
[...] napisz do TMP [...]

Napisac maila czy normalny list (polecony oczywiscie) ? Maila pewnie oleja... Z reszta gwarancja sie konczy za 3 tyg. wiec i tak pewnie niczego nie zalatwie. Jak sformulowac takie pismo ???[/quote]

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #3 dnia: 11-01-2005, 21:38:10 »
Cytat: MJ
Cytuj (zaznaczone)
[...] napisz do TMP [...]

Napisac maila czy normalny list (polecony oczywiscie) ? Maila pewnie oleja... Z reszta gwarancja sie konczy za 3 tyg. wiec i tak pewnie niczego nie zalatwie. Jak sformulowac takie pismo ???
[/quote]
napisz listem poelconym, niech mają za swoje, i pojedź do innego serwisu, lub w serwisie którym byłeś poproś o rozmowęz szefem serwisu, dopóki dopóty nie pierdyknie sięw stół (tak ja robię) to w każdej branży mogą olać sprawę :-DD  :cnice  :-DD

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #4 dnia: 11-01-2005, 21:44:14 »
Tylko ciezko mi z gory wmawiac im ze smarowanie nic nie da. Nalezaloby pozwolic im to posmarowac a jak sie potem zaczna jaja to walczyc dalej. Problem tylko taki ze 1)nie ma mrozow (jest wiosna !) 2)nia ma czasu - za 3 tyg. konczy sie gwarancja.

Oczywiscie najlepiej byloby gdyby smarowanie rozwiazalo problem.

adi

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #5 dnia: 11-01-2005, 21:49:02 »
jak bys wczesniej o tym pomyslala to bys teraz sie tak tym nei stresowal...

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #6 dnia: 11-01-2005, 21:52:10 »
Cytuj (zaznaczone)
jak bys wczesniej o tym pomyslala to bys teraz sie tak tym nei stresowal...

Wiem... :(

alan03

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #7 dnia: 11-01-2005, 22:46:40 »
a jak teraz przesmarują, a ponownie to wyskoczy już po gwarancji to będzie już "po ptokach"??
Takiego smarowania pewnie nigdzie nie odnotowują, więc pewnie powiedzą że już jest po gwarancji i można to zrobić ale za odpłatą... a może sięmylę??

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #8 dnia: 11-01-2005, 23:02:54 »
Kwestia jeszcze taka czy to "zgrzytanie" rozrusznika jest w konsekwencjach szkodliwe - autko zgrzyta (przy dluzszych postojach na mrozie) 3 lata ale innych objawow niz dzwiekowe nie ma.

Mario

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #9 dnia: 12-01-2005, 10:56:20 »
Cytat: MJ
Kwestia jeszcze taka czy to "zgrzytanie" rozrusznika jest w konsekwencjach szkodliwe - autko zgrzyta (przy dluzszych postojach na mrozie) 3 lata ale innych objawow niz dzwiekowe nie ma.


Szkodliwe nieszkodliwe ale jak samochód wyjeżdza z fabryki to rozrusznik nie brzęczy. Mi chcieli wmawiać także, że stukający amor jest nieszkodliwy bo jak sprawdzali skuteczność to jest ok i on sobie "tylko stuka". Zapytałem czemu sobie "tylko nie stukał" jak wyjechał z fabryki. Jęczeli ale wymienili. Tak samo chcieli mnie naciągnąc na zapłatęza wymianie uszczelnaicza w skrzyni, który zaczął ciec po tym jak oni wymienili sprzęgło. Szukają frajera, który sięnie postawi i zapłaci.

Tak jak napisali koledzy jak oni Ci to teraz przesmarują to odezwie Ci sięza rok a wtedy zaproponują Ci odpłatną wymiane rozrusznika. Napisz nawet maila do TMP (aby było szybciej) i równocześnie wyślij polecony.

ps

Możesz podać za przykład nawet mojego Yarka (służęnumerem VIN), który był samrowany w zeszło zimęw ASO w Mościskach (dałem sobie także wmówić tą głupotę, że pomoże  :cwalbrush ) a teraz po gwarancji znowu mi brzęczy.

Z resztą słyszałem już na forum o wymianie tylu rozruszników, że TMP musi wiedzieć o problemie.

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #10 dnia: 12-01-2005, 11:11:26 »
MARIO dzieki za wsparcie !
Jaki jest adres / telefon do TMP ? Na stronce nie ma a na maile oczywiscie leja...

PS: Czy u Ciebie dzieje sie to tez po dluzszych postojach na mrozie ?

Mario

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #11 dnia: 12-01-2005, 11:26:39 »
Cytat: MJ
MARIO dzieki za wsparcie !
Jaki jest adres / telefon do TMP ? Na stronce nie ma a na maile oczywiscie leja...

PS: Czy u Ciebie dzieje sie to tez po dluzszych postojach na mrozie ?


Na stronie TMP jest zakładka chyba kontakt. Kiedyś do nich pisałem i nawet mi odpisali. Co do adresu to wiem tylko, że są koło mojej pracy  :wink:  na ulicy Postępu róg jakiejś innej (nie pamietam) Równoczesnie wyślij list za potwierdzeniem odbioru i napisz, że nie zgadzasz sięna smarowanko bo wiesz, że to nie pomaga. Powołaj sięmoże na info z forum TKP. W najgorszym przypadku jak sięzaprą to jeszcze w ramach gwarancji zdązą Ci to przesmarować ale mi sięwydaje, że Ci wymienią. Tak czy inaczej w 3 tygodnie sięwyrobisz.

Mi brzęczy teraz tak mniej więcej od +2-0 stopnia a na mrozie to standard po nocy. W dzień nie wiem po ilu brzeczy bo w pracy mam samochód w garażu gdzie jest prawie 20 stopni.

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #12 dnia: 12-01-2005, 11:29:42 »
Dzieki !!! :)

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #13 dnia: 12-01-2005, 11:37:38 »
Znalazlem ich adres na pismie od nich (akcja serwisowa dot. hamulcow z 11.02):

TMP
Company Limited Sp. z o.o.
Biuro handlowe:
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel: (22) 606 26 00
fax: (22) 606 26 66

Taki sam jest w tej ksiazeczce "Pomoc"
Moze komus sie przyda.

MJ

  • Gość
Odp: Yaris - rozrusznik
« Odpowiedź #14 dnia: 12-01-2005, 11:54:34 »
Odpisali jednak na maila i podali telefon (22) 449-05-00. Dzwonilem, po przelaczeniu mnie gdzie indziej otrzymalem adres:
TMP
Konstruktorska 5
02-673 Warszawa
Powiedzieli ze na pismo odpowiadaja w ciagu kilku dni.

Oczywiscie napisze, tylko boje sie tego, ze nie mam jak im z gory wmowic ze smarowanie nie pomaga (bo po 1. go nie mialem a po 2. nie ma zimy)

Poza tym oni chca zebym powiedzial w ktorym ASO to zalatwialem a w sumie ja nic nie zalatwialem tylko uslyszalem ze smarowanie pomaga.


 

Beesafe.pl