Częœci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Zerwana linka pokrywy komory silnika  (Przeczytany 1715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekvolvo240

• Toyot Leżący
  • *
Zerwana linka pokrywy komory silnika
« dnia: 17-01-2013, 19:32:11 »
witam, prawdopodobnie urwała mi się linka jak w temacie, w kabinie po wypięciu z klamki otwierającej pokrywę linka wysunęła się na ok. 10-15 cm po czym swobodnie ją wcisnąłem w pancerz. W książce obsługi Toyota Yaris 1999-2005 Haynesa napisane jest że można otworzyć pokrywę przez kratkę przednią maski lub od spodu samochodu. czy ktoś z was otwierał już awaryjnie pokrywę...i ma jakiś szczwany sposób:). Pozdrawiam i proszę o info.

Offline Filu

• Global Moderator
  • MR2 Spyder/Corolla E12/ IQ
    • Oficjalna strona Smardzewic
  • Ską…d: Tomaszów Maz.
Odp: Zerwana linka pokrywy komory silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 17-01-2013, 22:09:35 »
Jeśli chcesz, mogę pójść zerknąć na chłopski rozum i jak mi się uda to cyknę Ci jakieś fociszki.
Co do samej awarii , to jesteś pewien, że pękła a nie na przykład przymarzł cały mechanizm?

www.PanfilStudio.pl

Offline tomekvolvo240

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18-01-2013, 20:51:42 »
witaj, cykni mi fotki będę wdzięczny, zapomniałem nawet jak ten zamek wygląda, możesz zrobić fotki gdzie wchodzi linka i ewentualnie zobacz jak można ją pociągnąć jakimś haczykiem, czy nawet sam mechanizm zamka złapać hakiem.Jutro chce podjechać na parking podziemny i zacząć walczyć,bo pewnie zaraz płyn się skończy. Sadze ze linka mogła się odkręcić (zobacz też jak jest mocowana) w samochodzie od strony kierowcy wyciągnąłem ją lekko i tak samo wysunęła, wiec sądzę ze gdzieś pękła ew. się odkręciła lub wypadła z mocowania.

Offline kafara1

• Toyot Zmotoryzowany
    • Honda NSR 125
« Odpowiedź #3 dnia: 18-01-2013, 22:37:33 »

« Ostatnia zmiana: 18-01-2013, 22:39:31 wysłana przez kafara1 »

Bo Ten Klub to przede wszystkim Ludzie...

Offline tomekvolvo240

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 19-01-2013, 11:12:37 »
winowajca:
urwana linka (rdza) na wyjściu z pancerza.Warunki atmosferyczne sól, mróz...
Otwarcie maski poszło bardzo łatwo, w toyocie otwarcie z wymianą linki 220 pln + 130 pln linka.
1. najlepiej w  warunkach zimowych garaż, ja zastosowałem garaż podziemny centrum handlowego.
2. Klękamy przed maską delikatnie wypychamy dolną kratkę wlotu powietrza od górnej krawędzi.
3. sięgamy ręką do zamka od strony chłodnicy, wyczuwamy linkę i intuicyjnie znajdziemy palcami miejsce mocowania główki linki.
4. Pociągamy patrząc na maskę w kierunku prawej strony tak jak wchodzi linka, a później to już otwarcie maski.
Więc na wiosnę mam już zajęcie przy Yarisie, teraz tylko poszukam linki kupię odpowiednio ją zakonserwuje. Myślałem też o lince hamulcowej rowerowej jest identyczna, tylko największym problemem będzie umocowanie jej przy zamku pokrywy silnika, można np. kupić śrubkę rowerową z dziurką w gwincie i skręcić to (rowerowe są 6 mm) koszt będzie minimalny pytanie czy się taką linkę uda wepchnąć do pancerza oryginalnego...