Autor Wątek: Uszkodzony alternator - regulator napięcia  (Przeczytany 32684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stiv32

  • Gość
Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« dnia: 14-03-2005, 07:37:39 »
Witam - mam problem z moja yariską - od piątku zaczął wariować alternator - raz ładuje, by za chwilęnie ładować.Objawy są takie, że po odpaleniu świeci sie lampka ładowania, alternator nie  ładuje, a po przejechaniu 20-30km gaśnie i jest dobrze do kolejnego wyłączenia silnika. Moze ktoś polecić dobrego elektryka z okolic Piaseczna - lub ew. wskazać co jest przyczyną?
« Ostatnia zmiana: 08-09-2010, 07:47:50 wysłana przez SZYMON14 »

MJ

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2005, 07:48:24 »
Jak masz gwarancje to do ASO :)

Topax

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #2 dnia: 14-03-2005, 08:09:48 »
Ja iałem coś podobnego w poprzednim autku (Citroen AX). Po odpaleniu silnika lampka ledwo siężarzyła albo wręcz świeciła w całości - problem: zużyte szczotki.Po wymianie jakiś czas było spokojnie aż problem powrócił, zwłaszcza podczas mrozów.Zapalałem silnik (cały czas mówięo Citroenie) a lampka akumulatora siępaliła... Ale był jeszcze lepszy patent: po przekręceniu kluczyka kontrolka wogóle sięnie paliła (!!!) a po uruchomieniu silnika nadal sięnie paliła.Po przejechaniu paru kilometrów w samochodzie wszystko gasło i auto stawało dęba a potem to nawet zakręcić nie chciał.
Moje "typy" usterek:
1) Zużyte szczotki
2) Pojazd gdzieś "gubi" masę

Uważaj z tym, bo za jakis czas samochód może ci stanąć dęba z rozładowanym akumulatorem.

Pozdrawiam serdecznie
Jack

Stiv32

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #3 dnia: 14-03-2005, 08:44:34 »
Problem jest taki że nie mam już gwarancji - a w aso krzyczą że moze to kosztować 650 zł(Marki)

MJ

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2005, 08:57:45 »
Wnioskuje ze gwarancja skonczyla Ci sie niedawno (autko masz z 2002) wiec sprobowalbym negocjowac z TMP.

Stiv32

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #5 dnia: 14-03-2005, 13:21:26 »
Podzwoniłem troche po zakładach elektromechanicznych oraz serwisach (Chodzeń i Cygan) i okazało sięze awarie alternatora w yarisach to zadna nowość - a wręcz dość czesta sprawa - najcześciej pod wpływem wody(z roztopów) pęka obudowa alternatora w wyniku czego do regeneracji jest obudowa, łożyska oraz dość często uzwojenie - w warsztacie koszt 550 zł, w Markach 650 a u Chodzenia 650-1600 zł.

Radzęwięc uważać na kałuże - dość droga zabawa potem z autem :-((

Topax

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #6 dnia: 14-03-2005, 13:40:17 »
Hmmm... gupia sprawa.W przypadku mojego Citroena skończyło sięna wyjęciu alternatora, zaniosłem go do elektromechanika i za jakie 20-30 PLN wymienił szczotki i po bólu.Ale jeżeli w Yarku pęka obudowa albo coś to nie byle jaka przypadłość.

p_flori

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #7 dnia: 14-03-2005, 16:21:58 »
Czy po przekręceniu kluczyka (właczenie tylko zapłonu zapala Ci siękontrolka ładowania i czy świeci siępodczas odpalania i pracy silnika?) masz dostęp do omomierza i Voltomierza?, pewne rzeczy możesz sprawdzic pod domem, zanim pojedziesz do machera. Jak dopadniesz miernika daj znać , może coś wykombinujemy.
Spkojnie, jakbyś zatarł łożysko, czy przepaliłuzwojenie- juz byś nie jeździł, nie daj sie naciagnąć

p_flori

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #8 dnia: 14-03-2005, 17:11:46 »
Cytat: Topax
Ale był jeszcze lepszy patent: po przekręceniu kluczyka kontrolka wogóle sięnie paliła (!!!) a po uruchomieniu silnika nadal sięnie paliła.
Jack

W przypadku w/w objawu (jak żarówka kontrolki jest OK) radze natycchmiast zatrzymać auto i odpiąć akumulator - oznacza to zwarcie w obwodzie regulatora i prąd z akumulatora nawet przy wyłączonym zapłonie idzie na uzwojenie alternatora- powodując szybkie rozładowanie akumulatora, a jak silnik sie nie obraca - nawet przepalenie uzwojenia.

Topax

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #9 dnia: 14-03-2005, 23:41:52 »
Wtedy to była dziwna sprawa... faktycznie akumulator sięrozładował po paru kilometrach jazdy.Ale czasem, jak sięsilnik nagrzał to wracało do normy i stąd moje przypuszczenie,ze gubił masęa jak sięśrubki i złaczki nagrzały to ja odzyskiwał. I była taka swoista loteria: jechać i zaraz sie zatrzymać? czy jechać i moze sięuda... Ale na szczeście to już mnie nie dotyczy  :wink:
Grunt to prund !!!

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #10 dnia: 07-09-2010, 10:24:47 »
Najprawdopodobniej padł w YII alternator lub regulator napięcia. Koszt w ASO 3660 zł alternator a regulator 700 zł. Objawy: samochód pali na dotyk nic złego nie zauważyłem jednak po uruchomieniu silnika nie gaśnie pd 30 sek d0 2 min. kontrolka ładowania akm. Dziś diagnoza w ASO.
Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się regeneracją tego typu rzeczy?


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #11 dnia: 07-09-2010, 15:20:24 »
Napisz do firmy Lauber oni regeneruja dużo rzeczy

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #12 dnia: 03-02-2011, 13:37:38 »

Byłem na diagnozie w ASO.

Przez godzinę na różne sposoby sprawdzali alternator i skuteczność ładowania akumulatora. Okazało się, że wina leży po stronie regulatora napięcia który przekazuje o jedną setną napięcia mniej niż to jest wymagane co nie pozwala na szybkie wyłączenie JEDYNIE kontrolki ładowania akumulatora ( obecnie ledowa gdyby była żarówka nie zaświeciła by się ). Akumulator jest ładowany opinia serwisu nie wymieniać no chyba , że bardzo mi to przeszkadza
---------

No dobra panowie. Czy ktoś zna sposób na zakup regulatora napięcia po za ASO (772 zł) do YII 1.0?

We wszystkich możliwych hurtowniach - brak.


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Juwisz

  • Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #13 dnia: 03-02-2011, 16:08:20 »
na trasie Łańcut-Rzeszów widziałem kiedyś zakład regeneracji alternatorów, może oni coś doradzą?!

Jakie masz ładowanie?
« Ostatnia zmiana: 03-02-2011, 16:12:08 wysłana przez Juwisz »

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #14 dnia: 03-02-2011, 22:34:36 »
Co myślicie o tym? http://allegro.pl/show_item.php?item=1438569392&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Rozumiem, że opis "typ Nippondenso" oznacza podróbkę?


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.


 

Beesafe.pl