Autor Wątek: Naprawy gwarancyjne Auris II  (Przeczytany 222317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline odyso

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 125
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #150 dnia: 13-02-2016, 15:15:24 »
Usterki Aurisa II na które są biuletyny serwisowe:
- niedoświetlanie pobocza przez reflektory przednie - BE-0058T-0515
- wycie na wszystkich biegach (mechanizm różnicowy) - CP-0030T-0413
- stukanie kolumny kierownicy (wymiana kolumny, a nie tylko naprawa) - CP-0095T-1015
- hałas rury wydechowej - EG-0005T-0114
- piszczące tylne hamulce (wymiana zacisków) - WS-0015T-0114
- klikanie przedniego siedzenia (wymiana mechanizmu siedziska) - BO-0110T-1115
- grzechotanie przednich tarcz hamulcowych - WS-0075T-0715

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #151 dnia: 13-02-2016, 18:27:35 »
Dzięki za ten wykaz - mnie coś nie gra z kolumną kierownicy i teraz wiem, że to nie moje urojenia. Zglosze to i podam numer biuletynu.

Offline Macko

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #152 dnia: 13-02-2016, 21:14:00 »
Dzięki bo wczoraj byłem na przeglądzie. Co do tylnych hamulców to mi porobili foty i powiedzieli że skontaktują się z centralą odnośnie wymiany tarcz i klocków. U mnie mam efekt tarcia jak przy zużyciu, tarcze podrapane i skorodowane. Jak nawet lekko hamuję to mam hałas. A co do pierdzenia tłumika to też się przyda bo też głośno chodzi na wolnych i jak sie na luzie przygazuje. Efekt jakby sportowego wydechu tyle że przy tym drugie moje auto w benzynie z 2001 roku to cisza i cisza

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #153 dnia: 14-02-2016, 12:25:16 »
Usterki Aurisa II na które są biuletyny serwisowe:
[...]piszczące tylne hamulce (wymiana zacisków) - WS-0015T-0114[...]

tyczy to sie też Corolli ?

Offline odyso

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 125
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #154 dnia: 14-02-2016, 13:58:44 »
tyczy to sie też Corolli ?

tak

Offline Tymek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #155 dnia: 15-02-2016, 09:06:57 »
odyso dzięki za informacje.
w przypadku grzechoczących tarcz hamulcowych serwis doszukiwał się przyczyny w prowadnicach zacisków i samych zaciskach (dźwięk ustawał na około 500 km ).dwie wymiany nie przyniosły rezultatu. nadal przy jeździe na "tarce", kocich łbach można usłyszeć charakterystyczne brzęczenie (o niewielkim nasileniu) dobiegające z okolic kolumny kierownicy. Nie wiem czy warto z tym walczyć. Może macie wiedzę czy oprócz  "walorów dźwiękowych" takie grzechoczące tarcze/zaciski mogą sprawić jakieś niemiłe niespodzianki?

AurisBeast

  • Gość
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #156 dnia: 15-02-2016, 09:15:59 »
Też miałem ten efekt. Jakby jakaś blacha lub luźna część tłukła się na kocich łbach w okolicy kół. W moim przypadku był to tylko efekt soniczny i na bezpieczeństwo chyba nie miał wpływu.

Offline Pita

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #157 dnia: 16-02-2016, 08:14:16 »
Tak się zastanawiam...skoro mamy taką piękną listę elementów Auriski II, które są wadliwe i podlegają wymianie, to czy nie jest dziwne, że Toyota nie wzywa właścicieli samochodów żeby te elementy wymienić? Albo przynajmniej poinformować w trakcie rutynowego przeglądu (bez łaski i dopytywania), że taki to a taki element podlega wymianie?
Przykładowo: co zrobi właściciel Auriski II, który nie czyta naszego forum i nie dowie się, że np. reflektory nie powinny tak świecić i powiedzmy 2 lata po gwarancji diagnosta powie mu, że nie może mu podbić dowodu rejestracyjnego bo jego świateł nie da się ustawić? Pojedzie do ASO i zapłaci 7 tysiaków?  :thumbdown:
A może Toyota poczuwa się do tych wad nawet po gwarancji? Czy ktoś z naszego forum ma takie doświadczenie?

Offline odyso

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 125
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #158 dnia: 16-02-2016, 09:54:44 »
Po pierwsze nie są to wady uznawane za mające wpływ na bezpieczeństwo, a po drugie nie jest powiedziane iż w każdym aucie wystąpią. Trudno wymagać od producenta żeby wymieniał "dobre na dobre". I tak jest to plus dla Toyoty, że nie robią problemów z wymianą jeśli wada się ujawni w okresie gwarancji. Jak się ujawni po gwarancji to powstaje pytanie jaki powinien być jest resurs danej części. Na forach były też często informacje iż Toyota nawet po gwarancji, jeżeli auto było serwisowane w ASO partycypuje w kosztach wymiany np. daje za darmo części, a płaci się za robociznę. 
« Ostatnia zmiana: 16-02-2016, 09:59:46 wysłana przez odyso »

Offline Fasiol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #159 dnia: 16-02-2016, 13:17:07 »
Właśnie po wpisaniu mojego vinu na stronie Toyoty w dziale Akcje Serwisowe Toyoty wskoczył taki komunikat:
Zmiana oprogramowania zespołu wskaźników. (kod kampanii: AGG81)
Akcja dotyczy zmiany oprogramowania sterownika zespołu wskaźników. Przyczyną jej ogłoszenia jest możliwość rozładowania akumulatora.

Ma ktoś z koleżeństwa wiedzę w tej kwestii, warto sobie tym głowę zawracać czy może olać ten problem?

piszczące tylne hamulce (wymiana zacisków) - WS-0015T-0114 -

Co do tej wady moje auto podlega wymianie zacisków, czekam na telefon żeby ustalić termin.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2016, 13:32:25 wysłana przez Fasiol »
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.

Offline wolkis

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 189
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #160 dnia: 16-02-2016, 15:27:33 »
Zmiana oprogramowania zespołu wskaźników. (kod kampanii: AGG81)

Zgłaszałem ten temat przy okazji przeglądu, Pan serwisant sprawdził, przyjął zgłoszenie i coś tam wgrali.
Z tego co mówił jest nikłe prawdopodobieństwo, że problem się ujawni, ale samochód łapie to wykonują akcje.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #161 dnia: 16-02-2016, 15:55:02 »
Akcja dotyczy zmiany oprogramowania sterownika zespołu wskaźników. Przyczyną jej ogłoszenia jest możliwość rozładowania akumulatora. Ma ktoś z koleżeństwa wiedzę w tej kwestii, warto sobie tym głowę zawracać czy może olać ten problem?
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,31979.msg531961/topicseen.html#msg531961

Offline vannkama

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #162 dnia: 16-02-2016, 17:15:07 »
Zmiana oprogramowania zespołu wskaźników. (kod kampanii: AGG81)

Jestem po tej kampanii - zmienili soft przy okazji przeglądu i tyle :)

Offline siubuk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #163 dnia: 16-02-2016, 17:17:52 »
- niedoświetlanie pobocza przez reflektory przednie - BE-0058T-0515

w ktorym roczniku kurde ja mam z 2014 i pobocza wogole nie oswietla :(

Offline Pita

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #164 dnia: 17-02-2016, 08:44:05 »
Po pierwsze nie są to wady uznawane za mające wpływ na bezpieczeństwo
Nie wiem, czy niedoświetlanie pobocza jeśli chodzi o reflektory nie ma wpływu na bezpieczeństwo... :o

a po drugie nie jest powiedziane iż w każdym aucie wystąpią
Przecież w każdym biuletynie technicznym jest zakres dat produkcji auta (numerów VIN) których dany biuletyn dotyczy...mogliby być chociaż świadomi, że jeśli klient zgłasza głośny wydech to, że jest taki biuletyn, bo z mojego doświadczenia wynika, że trzeba to udowadniać...

I tak jest to plus dla Toyoty, że nie robią problemów z wymianą jeśli wada się ujawni w okresie gwarancji.
Właśnie po to jest gwarancja  :) łaski raczej nie robią...

Na forach były też często informacje iż Toyota nawet po gwarancji, jeżeli auto było serwisowane w ASO partycypuje w kosztach wymiany np. daje za darmo części, a płaci się za robociznę.
O tym też słyszałem i zgadzam się, że chwała im za to! :good:


 

Beesafe.pl