Autor Wątek: Ktoś posiada Aurisa HSD z "fabrycznym" alarmem Cobrai bezkluczykowym dostępem?  (Przeczytany 46955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slavo_s2k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry 2021
Szukam kogoś kto ma takie ustrojstwo (w dokumentach pisze COBRA PRO z kartą PROXI):



Zaczynam dostawać białej gorączki z tym "gadżetem", samochód mam od kwietnia, a już mnie doprowadza do szału alarmem. Nie da się załadować zakupów do bagażnika bo włączy się alarm, nie da się otworzyć drzwi i wrzucić po prostu do auta na siedzenie czegokolwiek, nie da się z zaparkowanego,zamkniętego auta wyciągnąć np. teczki z bagażnika, przy każdej takiej operacji (lub w trakcie) włącza się alarm. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć "wycia" jest po otwarciu zamków przyglądniecie się diodzie od alarmu i wyłączenie jej przyciskiem w karcie/pilocie alarmu. Trzeba się przyglądać czy na pewno się wyłączyła, bo inaczej wyje. Mogę ewentualnie wsiąść do auta i odczekać chwilę, potem mogę ładować zakupy do bagażnika lub cokolwiek zabrać z auta. Kluczyk zawsze trzymam w lewej przedniej kieszeni spodni, niestety taki bez-kluczykowy dostęp jak teraz to jest o d*pę rozbić, muszę patrzeć na kontrolkę czy na pewno się wyłączyła, nawet jak chcę skorzystać z bagażnika, paranoja, już nieraz się wstydu najadłem...

Też tak macie?? Czy to jest normalne (dla mnie NIE!) ?? Serwis twierdził najpierw, że kluczyk musi znaleźć się w środku auta by się rozbroiło, potem jak alarm mi się włączył nawet jak siedziałem w aucie  to przyjęli auto na serwis i stwierdzili że bateria była słaba, z racji że auto miało 2 miesiące, to wymieli baterię gratis  :grin: . Niestety dalej mam podobne problemy, alarm nie włączy się tylko wtedy gdy siądę do auta lub gdy rozbroję go przyciskiem na karcie.

Offline 23wesdxc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
Wydaje mi się że w teście autocentrum na YouTube ten temat alarmu był poruszany jako jedna z wad.

Offline slavo_s2k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry 2021
Oglądałem, nie raz, ale nie pamiętam, muszę oglądnąć jeszcze raz:)  ale to nawet nie wada tylko raczej usterka, bo jak można wytłumaczyć brak możliwości korzystania z bagażnika nie wsiadając do auta.

Offline coolicz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
Ja mam taki sam alarm z karta proxy. Działa to tak, ze jeśli karta w 30 sek po otwarciu nie będzie w zasięgu auta, to będzie wyło. Ja mogę bez problemu otworzyć bagażnik i ładować zakupy - system wykrywa ze jestem blisko auta. Nie da się oczywiście otworzyć auta z daleka komuś, bo zacznie wyć :) I również zdarza mi się, ze wyje po tym jak szybko coś wyjmę z auta i znów zamknę. Tak jakby nie załapuje, ze auto było otwarte razem z karta. Zwykle jak chce coś szybko wyjąc, to czekam chwile zanim znów zamknę. Zahar mówił o tym problemie w filmie podsumowującym czas Aurisa w redakcji Autocentrum.pl.

Offline slavo_s2k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry 2021
No własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, czyli mój jest wadliwy. Rozumiem, że jak stoisz przy samochodzie z dowolnej strony i otworzysz auto, to stojąc przy nim alarm się nie włączy? Nie mówię o szybkim wrzuceniu czegoś do auta, dzisiaj rozładowywałem pełen wózek zakupów i pakowałem do bagażnika, w tym czasie (pewnie po 30 sekundach) alarm zaczął wyć, a byłem praktycznie przy samym aucie dotykając nogą zderzaka, w przedniej kieszeni spodni klucze. Gdzieś w instrukcji znalazłem informację, że działa to do kilku metrów od auta, to gdy jestem 10 cm do auta to musi zadziałać (pisze o czasie reakcji 2 sekundy).

Offline coolicz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
Dokładnie tak jak piszesz. Coś musi być u Ciebie nie tak - najpewniej z samą karta. Ja mogę otworzyć z dowolnej strony i nie muszę wchodzić do środka, aby załapało, ze karta jest w pobliżu i nie zaczęło wyć po 30 sek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Serwis twierdził najpierw, że kluczyk musi znaleźć się w środku auta by się rozbroiło, potem jak alarm mi się włączył nawet jak siedziałem w aucie  to przyjęli auto na serwis i stwierdzili że bateria była słaba
Pierdzielą.  System rozbrajany jest z pilota głównego, karta PROXI to tylko dodatkowe zabezpieczenie - aby miała jakikolwiek sens należy ją nosić osobno a nie razem z pilotem.  Jeżeli bateria w karcie słabnie dioda na panelu w aucie miga 10 razy po rozbrojeniu.  Jeżeli całkiem padnie to nie odpalisz bez wbicia kodu PIN.  "Dla niepoznaki" czego nawet w instrukcji nie napisali wyświetla się komunikat błędu innych systemów, z którego to powodu przejechałem się raz lawetą do serwisu aby wymienić baterię :-)

Opisane objawy moim zdaniem świadczą o błędnym montażu lub konfiguracji.

No i niestety ten system przed niczym nie zabezpiecza.  Złodzieje zdołali bezszelestnie i bez mechanicznych uszkodzeń otworzyć i uruchomić auto tak że nawet psy w domu nie zareagowały.

Offline Mieciu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
Złodzieje zdołali bezszelestnie i bez mechanicznych uszkodzeń otworzyć i uruchomić auto tak że nawet psy w domu nie zareagowały.
Ukradli Ci autko?

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Tak. Policja odzyskała je po kilku godzinach, niestety z rozbebeszonym wnętrzem i teraz stoi w serwisie i czeka na części.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
niestety z rozbebeszonym wnętrzem i teraz stoi w serwisie i czeka na części.
Wyrazy współczucia, oby ręce uschły takim fiutom. Tęsknię za kodeksem karnym ze średniowiecza.....
Możesz napisać co konkretnie ukradli ? Z tego co napisałeś chodziło im chyba o konkretne elementy wnętrza/podzespoły ?
Ja mogę bez problemu otworzyć bagażnik i ładować zakupy - system wykrywa ze jestem blisko auta.
potwierdzam - u mnie tak samo. Mogę używać do woli bagażnika przy zamkniętym centralnym w drzwiach. Co więcej mogę zamknąć samochód przy otwartym bagażniku - zabrać z niego co potrzebuję i trzasnąć klapą. Jedyne co mnie irytuje to to, że po odryglowaniu zamków gdy syn jako pierwszy otworzy tylne drzwi i zapakuje się do auta, to jak ja otworzę swoje i wsiądę to alarm zaczyna wyć. Włączam i wyłączam wtedy zapłon i się uspokaja. Czy to tak ma być nie wiem  -zamierzam zgłosić to podczas przeglądu 15 tys
A i jeszcze jedno - ja mam kluczyk z trzema przyciskami - trzeci jest do otwierania/zamykania bagażnika. Można go też otworzyć bezkluczykowo
« Ostatnia zmiana: 13-08-2017, 20:51:16 wysłana przez YogiBabo »
E18_Prestige_MultidriveS

Offline slavo_s2k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry 2021
Cytuj (zaznaczone)
A i jeszcze jedno - ja mam kluczyk z trzema przyciskami - trzeci jest do otwierania/zamykania bagażnika. Można go też otworzyć bezkluczykowo

A to ciekawe, myślałem, że nie ma innych kluczyków, u mnie zawsze bagażnik z całym autem się otwiera. Jaką masz wersję i rocznik?

Cieszę się, że potwierdzacie to co podejrzewałem, będę musiał powalczyć z serwisem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Jaką masz wersję i rocznik
Corolla, prestige, 2017 - ale alarm i cobra to pewnie to samo co w Aurisie
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Wyrazy współczucia, oby ręce uschły takim fiutom. Tęsknię za kodeksem karnym ze średniowiecza.....
Możesz napisać co konkretnie ukradli ? Z tego co napisałeś chodziło im chyba o konkretne elementy wnętrza/podzespoły ?
Bardziej oczekiwałbym zmian w prawie, które ukrócą handel częściami bez faktur i udokumentowanego pochodzenia... możliwości techniczne są od dawna.

Nie ukradli prawie nic bo się musieli zwijać ekspresowo ale zdążyli sporo poniszczyć.  Normalnie rozbierali na części w środku lasu, do rana zostałby tylko szkielet.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Co więcej mogę zamknąć samochód przy otwartym bagażniku - zabrać z niego co potrzebuję i trzasnąć klapą.
Nie sygnalizuje wtedy, że niedomknięty?  Czy po prostu masz 30 sekund na zamknięcie klapy zanim uzbroi?

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Nie sygnalizuje wtedy, że niedomknięty?
samochód jest zamknięty - tzn. drzwi (lusterka złożone), ale na desce wyświetla że bagażnik otwarty
Czy po prostu masz 30 sekund na zamknięcie klapy zanim uzbroi?
Nie. Otwierać i zamykać mogę w każdej chwili, niezależnie czy dopiero co zamknąłem samochód, czy stał np. całą noc w garażu. Oczywiście kluczyk muszę mieć w kieszeni. Początkowo miałem wrażenie, że każdy może sobie otworzyć mój bagażnik, ale zostawiałem kluczyk obok drzwi garażu i bagażnik już nie dał się otworzyć.
Kupując samochód dokupiłem dwie opcje alarmu (tego co jest w specyfikacji auta) - podstawową i rozszerzoną

Jak przechodzę koło zamkniętego samochodu np. w garażu, to zapala mi się przednie oświetlenie wnętrza - tez tak macie ?
« Ostatnia zmiana: 14-08-2017, 15:38:35 wysłana przez YogiBabo »
E18_Prestige_MultidriveS


 

Beesafe.pl