Autor Wątek: nowa koncepcja yaris:D (F)  (Przeczytany 28483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« dnia: 01-06-2005, 16:09:49 »
a co myslicie o tym zeby w drzwi wrzucic niskotonowe jednodrozne 16 na podszybiu sredniotonowe 10 i do 10 przez zwrtotnice podłączyc glosniki wysokotonowe??. w ten sposob nie bedzie trzeba bardzo ingerowac w orginalna instalacje a wydaje mi ise ze dzwiek bedzie dosc dobry??
pozdro

GAK

  • Gość
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2005, 13:18:57 »
oryginalna instalacje??? to chcesz to zasilic seryjniakiem... nie ma sensu

na planuje wlasnie 16,5 w drzwi, 10 w podszybie gwizdki w slupki... ale przez wzmacniacz oczywiscie i wszystko na osobnych zwrotkach.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 02-06-2005, 14:16:47 »
Jeśli już tak kombinujesz to nie lepiej sięzaopatrzyć w taką rozdizeloną zwrotnice żeby osobno był filtr górno a osobno dolnoprzepustowy (do niektorych glosnikow takie zreszta daja, nie wiem czy nie do Hertz wlasnie) i wtedy w instalacje kabli nic nie musisz ingerowac i dodatkowo masz na faderze podzial glosnosci wysokotonowe/niskośredniotonowe. Po prostu zaraz przed głośnikiem podłączasz dany filtr...
Seat Leon Cupra :D

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 02-06-2005, 15:36:15 »
Sober moglbys to jasniej napisac albo podac przykladowy model??
narazie bez wzmaka ale pozniej bedzie. niestety nie stac mnie zeby naraz wszystko zrobic wiec musze ratami. to jak to zrobic z tą zwrtonica??

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 02-06-2005, 15:44:21 »
Oko, a ile masz zamiar wydac na ten '3j drozny' zestaw.....

jka dla mnie to jka czytam te wszystkie posty to tu sie nie zle maslo maslane robi.........
z postu 1szego ynika ze 16stki graj awszystko, 10 graja wszystko, a na tweeter'ze bedize jakies kondenstaro (-filtr)

post 2gi mowi o zestawieniu pasywnego zestawu 3j droznego z prawdziwego zdarzenia......
do tego co opisujesz GAK, nie zbedena bedzie jedna zwrotka (jesli zamierzasz zasilac zestaw tylko dwoma kanalami wzmacniacza) albo mozna kombinowac na bardoz duzo innych sposobow, jesli beda to zasilaly 4ry kanaly........

ja od siebie napisze tylko tyle ze jesli masz na to np tys zl, to zainwestuj w  dobry zestaw 2u drozny ktory zagra lepiej od takiego kombinowanego 3j droznego, szczegolnie ze sie na tym nie znasz - bez obrazy.......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 02-06-2005, 15:52:42 »
no nie znam sie woec pytam
jakbym sie znal to bym nie pytal tylko robil :D
nie moge ingerowac w instalacje zabardzo wiec chyba pozostane przy takim rozwizaniu:
dzrwi: lanzar VX60S
podszybie: lanzar VX40S
jak narazie to podepne do orginalnych kabli a pozniej jak wszystko dobrze pojdzie to na przod wrzuce zestaw z gwizdkami a na tyl bas i do tego wzmacniacz. niestety bede musial sie narazie zadowolic takim zestawem
nie zjedzcie mnie za to bardzo bo to nie jest jakis tam audifilski zestaw a nie mam mozliwosci (kasy) zrobic lepszego. chodzi mi o to zeby to gralo lepiej niz te orginalne glosniki.
prosze o szczere opinie czy wogole takie zabiegi maja sens.
pozdro

GAK

  • Gość
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 02-06-2005, 15:54:49 »
2 drozny to za malo... brakuje mi srednich tonow. zorientowalem sie kiedy wymontowalem caly sprzet i wrocilem do seryjnego radioa i filterkow do kawy. DLatego nastepny bedzie mial srednie pasmo w podszybiu. kupie rainbow slx 265 deluxe jako midbasy i wysokie (zestaw ma zwrotke) do tego jakies 10-tki w podszybie. moze intertechnik... no i do tych 10-tek bedzie trzeba dorobic filtr. a moze dorobie zwrotke na 3 pasma w 1... who knows.

a w sprawach na ktorych sie "nie znam" - zwroce sie do zawodowcow... chodzi tu o zwrotki i te 10-tki bo to najtrudniej dobrac.

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 02-06-2005, 15:59:03 »
ja mysle w ten sposob(jak sie myle to mowcie ale z gory mowie ze moge sie mylic)
lanzar VX40S to sa glosniki sredniotonowe z gwizdkami czyli 10 i gwizdki
lanzar VX60S to woofery z gwizdkami. mozecie je obejrzec na www.lanzar.com.pl. w produkty-lanzar
jak sie myle to wyprowadzcie  mnie z bledu

GAK

  • Gość
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 02-06-2005, 16:03:48 »
no dobra... jak kupisz vx40s to montujesz w podszybie a drzwi zostaja puste... jak 60s to montujesz w drzwi a gwizdki beda gwizdaly w piety i nawet ich nie uslyszysz...

jezeli juz kombinowac to raczej systemowe czyli oddzielnie gwzidalki i midbasy np to jak koniecznie ma byc lanzar http://www.caraudio.com.pl/produkt.php?model=VX6C

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 02-06-2005, 16:08:50 »
no tak ale jak zaloze taki zestaw to trzeba bedzie ingerowac w instalacje i kable. a jak tamten to tylko glosniki wymieniam a z kablami narazie nic nei chce dzialac. no to moge na podszybie vx40s rzucic a w drzwi jakies glosniczki bez gwizdkow jednodrozne ale neistety nie moge znalesc takich plytkich jak lanzar vx60s bo one maja glebokosc tylko czterdziestu kilku milimtetorw. jak znajde takie plytkie jednodrozne to takie zamontuje. wiesz mzoe gdzie taki glosnik moge znalesc?? pozdro

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 02-06-2005, 16:12:57 »
no moge w drzwi rakie wsadzic ale cena nie jest mala :(
http://www.caraudio.com.pl/produkt.php?model=NDW6525

o znalazlem jeszcze to a cena juz nei taka wygurowana :D
http://www.caraudio.com.pl/produkt.php?model=RSW165XF
to mowisz ze lepie na podszybie wrzucic vx40s a w drzwi naprzyklad te impacty bez gwizdkow??

GAK

  • Gość
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 02-06-2005, 17:49:47 »
wg mnie bladzisz po omacku bez konkretnego planu na przyszlosc... wiec nie wiem co doradzic. jak kupisz to co tu pokazujesz to potem bedziesz to sprzedawal zeby podlaczyc ze wzmacniaczem. kable oryginalne i tak musisz ciac chyba ze znajdziesz przejsciowke z kostki ktora jest przy org. glosnikach.

a te kabelki to juz inna historia... ja do radia zasilajace mam grubsze ;)

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #12 dnia: 02-06-2005, 18:31:01 »
a czemu mam sprzedawac te?? jak kupie jednodrozny w drzwi to potem dokupie tylko zwrotnice i gwizdek i podlacze do wzmaka a te 10 zostana i tez je do wzmaka podlacze. i ewentualnie jakis basik na tyl....
....ale keidy to bedzie.... :(

GAK

  • Gość
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #13 dnia: 02-06-2005, 18:33:29 »
czyli w sumie bedziesz mial dobry bas w drzwich 2 pary gwizdkow i dziurawa sredniotonowke ;)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
nowa koncepcja yaris:D (F)
« Odpowiedź #14 dnia: 02-06-2005, 18:46:51 »
GAK, zupelnie sie z tym nie zgodze - nie jeden zestaw 2u drozny z wyzszej polki zagra duzo lepiej i bardziej 'srodkiem' niz nie jeden zestaw 3j drozny w tej samej cenie...........

bardzo wiele aut najwyzszej klasy dzwiekowej uzywa zestawow wylacznie 2u droznych!!

oczywiscie nie mowie to o skrajnych sytuacjach, gdzie ktos ma milion kosmodolarow na taki zestaw.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede


 

Beesafe.pl