Autor Wątek: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22  (Przeczytany 49380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekw112

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #75 dnia: 17-07-2006, 08:40:00 »
http://www.sklepmoto.pl/
wysłałem tam zapytanie meilem i dostałem wyczerpującą odpowiedz
" AMORTYZATORY TYLNE GAZOWE do Toyoty Avensis z 2000 roku są w sprzedaży japońskiej firmy Kayaba o symbolu (lewy 334330 i prawy 334329) w cenie 420,00 zl za komplet 2 sztuk.Amortyzatory posiadają 2-letnią gwarancję."
przesyłka na koszt odbiorcy
polecam
lub to--> http://www.toyota.amorki.com/model.php?m=9593&o=1337&p=6071
« Ostatnia zmiana: 17-07-2006, 08:44:25 wysłana przez tomekw112 »
pozdrawiam

TomRun

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #76 dnia: 17-07-2006, 14:36:50 »
Czy stukom o ktorych piszecie towarzyszyly inne odglosy? U mnie w czasi upalow slysze w czasie przejezdzania przez muldy takie "jekniecie" z tylu samochodu, a w czasie chlodniejszych i mokrych dni racze stukanie, choc nie zawsze.
Dlatego zastanawiam sie czy to amorki, czy moze guma stabilizatora?

ayrsen

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #77 dnia: 17-07-2006, 14:43:24 »
w czasie przejezdzania przez muldy takie "jekniecie" z tylu samochodu
To są na 99% gumy stabilizatora - żeby mieć pewność na 100% - w każdym punkcie, gdzie będziesz mógł podnieść samochód szybko zdiagnozują, czy to /tylko/ gumy czy również coś jeszcze. Pewnie podczas przejazdu przez "policjanta" też słyszysz głuche jęknięcie...?

TomRun

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #78 dnia: 17-07-2006, 14:53:19 »
Dzieki! zaczne wiec od sprawdzenia gum...

Offline tomekw112

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #79 dnia: 21-07-2006, 21:29:04 »
Po przejechaniu "kilku"kilometrów" muszę stwierdzić iż zamontowane KAYABY są twardsze od standartowych DELPHI--komfort trochę podupadł :( --a ja tak stawiałem na komfort  nie użytkuję auta sportowo więc nie interesuje mnie iż w zakrętach jest lepiej  :(
pozdrawiam

Lawcu

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #80 dnia: 17-08-2006, 22:34:50 »
Co amortyzatorów. Ja własnie założyłem wszystkie cztery SACHS-y i jestem rozczarowany komfortem jazdy ale zato na pochwałę zasługuje kierowalność auta. Jeszcze tylko wymienię gumy w zawieszeniu i mam nadzieję że będzie spokój.

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #81 dnia: 17-08-2006, 22:39:59 »
Co amortyzatorów. Ja własnie założyłem wszystkie cztery SACHS-y i jestem rozczarowany komfortem jazdy a...

Może jakieś szczegóły?

Lawcu

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #82 dnia: 17-08-2006, 22:54:14 »
Auto stało się wyraźnie twardsze, sztywniejsze. Przy dość ostrym hamowaniu mniej nurkuje do przodu. Pokonywanie zakrętów przy szybkiej jeździe to teraz przyjemność.
Przy pokonywaniu nierówności typu poprzeczne garby przed "światłami" jest średnio początek bardzo dobry pod koniec gorzej widać ze tył jest za lekki i za twardy. Pojedycze dziury czy garby są niezauważalne.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2006, 06:28:57 wysłana przez ayrsen »

Avensis

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #83 dnia: 18-08-2006, 16:22:59 »
To teraz ja przedstawie moj problem z odglosami z zawieszenia. Moja Tojka ma 140.000 przebiegu i od jakichs kilkuset kilometrow gdzies w okolicach prawego przedniego kola podczas jazdy po wjechaniu na nierownosc jakis element wydaje dzwiek w rodzaju skrzypniecia a raczej piśnięcia. Wiem, że to dziwnie brzmi ale odgłos jest taki jakby tam siedział jakiś ptak i na dołkach popiskiwał.
Na postoju jak bujam przodem to nic sie nie wydobywa, tylko podczas jazdy. Domyslam sie, ze jest to odglos z jakiegos elementu obrotowego.
Wybieram sie na "szarpak" ale przed diagnoza jakiegos "specjalisty" chcialbym dowiedziec sie kogos z klubowiczow czy ktos mial podobny problem albo wie czego efektem moze byc to piszczenie

ayrsen

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #84 dnia: 18-08-2006, 16:34:12 »
Jak w przypadku większości "odgłosów" przyczyn może być wiele ale ja proponowałbym przyjrzeć się gumie pod sprężyną - być może jest przetarta i właśnie "skrzypi bądź piszczy"...
Na postoju jak bujam przodem to nic sie nie wydobywa, tylko podczas jazdy.
Nawet gdybyś był zawodnikiem sumo i zaprosił jeszcze kolegów to i tak nie dasz rady odtworzyć sił powstających w trakcie jazdy... ;D

lukko1979

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #85 dnia: 21-08-2006, 23:42:51 »
cześć
czy gumy pod amortyzatorami mają jakiś wpływ na odgłosy np. podczas hamowania ?

cześć
mama pytanko czy gumy pod amortyzatorami (przetarte) mają jakiś wpływ na odgłosy podczas hamowania i nie tylko ?
pozdrawiam lukko

lukko - nie zakładamy nowego wątku, jeśli nie ma takiej potrzeby. Przypominj sobie proszę regulamin... >:(
ayrsen
« Ostatnia zmiana: 24-08-2006, 08:29:21 wysłana przez ayrsen »

blue_point

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #86 dnia: 25-11-2006, 12:20:59 »
a ja mam troche inny problem.
Jak jade normalnie samochod w lewym slupku cos mi stuka. To jest albo slupek albo szyba ? Stalo to sie z dnia nadzien ... co moze byc przyczyna ?

Oraz jak wstawiam samochod do garazu do cofam hamuje i taki stuk, podjezdzam pod gorke i tez w miedzy czasie cos stuka. dochodzi to z tylniego koła. pytanie jak wyzej :)

ayrsen

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #87 dnia: 25-11-2006, 15:02:45 »
Słupek - sprawdź jego mocowanie, czy nigdzie nie odstaje. Jeśli nie, a masz czujki alarmowe zamontowane w słupkach - prawdopodobnie trzask jest wynikiem poluzowanego kabelka poprowadzonego do czujki. Należy rozebrać i poprawić mocowanie. Kropka.

Tylne koło - najprawdopodobniej gumy stabilizatora. Czytaj wcześniejsze posty.

blue_point

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #88 dnia: 25-11-2006, 15:06:06 »
odziwo moja ave nie ma alarmu, ale chce jej załatwic jakis wypasiony :)
mi to wyglada jakby szyba sie obluzowała. A moge zdjac ten slupek ? zadna poduszka mi nie wyskoczy o ile tam jest ?

A na czym polega wymiana tych gum ?? Gdzie moge je dostac ?

ayrsen

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #89 dnia: 25-11-2006, 15:40:14 »
blue_point - Ty nie masz tam żadnej poduszki... :icon_pray: :icon_pray: :icon_pray:
Obluzowała się szyba ??? Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku... :oops:

Wymiana polega na podniesieniu całego samochodu na podnośniku, rozkręceniu tylnego zawieszenia, wymianie gum i skręceniu go ponownie...  :oops: Jasne ??? Sam tego nie zrobisz...
Gumy kupisz w ASO i są w dość przystępnej cenie - dokładnie nie pamiętam ile ale gdy je wymieniałem w ASO, to za wszystko wraz z montażem zapłaciłem < 200 PLN /raczej było bliżej 150 PLN/. Z tą uwagą, że ja mam solidną zniżkę w ASO... :-P


 

Beesafe.pl