Autor Wątek: Parowanie szyby przedniej w Camry  (Przeczytany 32659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kumho

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« dnia: 09-08-2005, 14:38:32 »
Cześć. Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów. Przechodzędo sedna sprawy. Mam Camry z 97r. 2,2l. wersja amerykańska i mam problem z parowaniem przedniej szyby. Wystarczy mały deszczyk, lub już po nim a w czasie jazdy przednia szyba zachowje siętrochędziwnie. Parujeeeeeeeeeeeeeeee i nic nie pomaga, tylko klima. Nie wystarczy, że dmuchawa na maksa, dolot powietrza z zewnątrz auta, ciepłe ani zimne powietrze (ciepłe jeszcze sprawępogarsza). W Camry jest tak dziwnie to rozwiązane, że dmuchawa na szybę= sięklima (automatycznie). To czy to znaczy, że zaparowanie szyby to normalka w tym aucie (oczywiście takie szybkie). Co możecie powiedzieć na ten temat. Bo akurat za chwilęzmieni siępora roku i co? czeka mnie jazda stale na klimie? A co z kosztami paliwa? Powiem tyle, że jest to dla mnie nowość, żeby takie było rozwiązanie z dmuchawą i z szybkością parowania szyby.

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #1 dnia: 09-08-2005, 15:19:21 »
Zacznij od wymiany filtra p.pyłkowego. Zapewne jest zabity i on jest przyczyną.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline E9

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1748
  • Płeć: Mężczyzna
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #2 dnia: 09-08-2005, 17:10:17 »
tak... filtr jest do wymiany

Connect 1.8TDCi 109KM i 260Nm by Vtech :)
Tego słucham - http://www.polskastacja.pl - Lata 80-90

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #3 dnia: 09-08-2005, 23:46:19 »
Cytat: E9
tak... filtr jest do wymiany


serio? u mnie też paruje w czasie deszczu,ale wrzucam klimęi jest spokój - wydaje mi sięże tak ma być. a zwiększonego spalania nie odczuwam, gdybym sięprzy wyborze auta kierował głównie tym czy będzie dużo palić, to jeździłbym Tico na gazie   :lol:   ale tak dla pewności to gdzie ten filtr znajduje sięw Camry? w sumie po 13 latach możnaby co dołożyć do auta:)
3VZ.pl



Lusiek

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #4 dnia: 10-08-2005, 21:57:32 »
u mnie szyba też paruje w ten sam sposób,moja Camry 2,2 93r według numerów jest Amerykanem z kanady i nie ma w tym modelu filtra p.pyłkowego-sprawdzałem w serwisie.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #5 dnia: 12-08-2005, 00:45:05 »
w serwisie jeszcze nie byłem, bo m działają na nerwy, ale podejrzewam że u mnie też może tego filtra nie być. jakie masz numery? 4T1 czy 4T2? jak tam serducho? ;)
3VZ.pl



Lusiek

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #6 dnia: 12-08-2005, 22:36:38 »
yo .cześc Marcin no serducho będzie obsłuchiwane w przyszłym tygodniu bo dodzwoniłem siędo Marka i jestem umówiony na środek tygodnia.a początek u mnie to 4T1. Sprawdzal mi to gość w serwisie i mówił że ten typ nie ma tego filtra poza tym w JC też takie nie występują.W instrukcji obsługi którą mam z forum też nie ma tego na rysunkach.Pozdrawiam.

robertk

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #7 dnia: 13-08-2005, 23:23:44 »
Cytat: Lusiek
nie ma w tym modelu filtra p.pyłkowego-sprawdzałem w serwisie.

Witam.
Tez mialem podobny problem, tzn. szyba mocno parowala przy deszczowej pogodzie, rowniez pojechalem do serwisu, rowniez powiedziano mi, ze w tym modelu producent nie przewidzial filtra. Dodali jednak, ze moga taki filtr dopasowac z innego modelu. Dopasowali, zamontowali i po tym zabiegu parowanie podczas deszczu juz nie doskwiera. Oczywiscie nie wykluczam efektu placebo :).

Spro-ket

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #8 dnia: 14-08-2005, 00:12:33 »
Cytat: robertk
Oczywiscie nie wykluczam efektu placebo

Ciekawa propozycja.

Może w przyszłości będzie automatycznie dodawana do każdego postu z problemem.

Mam starszy model, nie posiadam filtu przeciwpyłkowego i parowanie szyby zniwelowałem tradycyjniejszym sposobem.
Owiewki + uchylone szyby.

robertk

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #9 dnia: 14-08-2005, 13:14:21 »
Cytat: Spro-ket
Cytat: robertk
Oczywiscie nie wykluczam efektu placebo

Ciekawa propozycja.

Może w przyszłości będzie automatycznie dodawana do każdego postu z problemem.


Nie wiem czy zauwazyles "usmiech" po tym zdaniu - nie dodales go w cytacie.
Poza tym poprzednie zdanie wyjasnia, ze "parowanie nie doskwiera".
Wrajac do tematu: mozna oczywiscie zrezygnowac z filtra p.pylkowego na rzecz kazdego innego rozwiazania,
ale oprocz usuwania problemow opisanych w tym watku, usuwa on rowniez inne zanieczyszczenia pochodzace z zewnatrz pojazdu (np. pylki roslin), a wiec wplywa na czystosc powietrza w samochodzie. To byl dodatkowy powod, dla ktorego zdecydowalem sie na jego montaz.

kumho

  • Gość
Parowanie szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 16-08-2005, 15:08:54 »
Witam. Dzięki za rady , ale musze zauważyć, że filtra p.pyłkowego brak w moim aucie, choć musze przyznać posiadam orginalną (po polsku) książkęobsługi od Toyoty Camry z 1997r. ale dotyczy to modeu sprzedawanego u nas i tam jest filtr p.pyłkowy. Więc konkluzja jest taka, ze amerykan jest słabiej wyposażony od europejczyka. Jeszcze raz dzięki za wszystkie porady, jeżeli mielibyście jeszcze jakieś nowe pomysły na zlikwidowanie tej niedogodności to napiszcie.

Lusiek

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #11 dnia: 17-08-2005, 00:37:09 »
Witam.No widocznie amerykany są gorsze(w co nie wierzę)albo mają czyściejsze powietrze i  dlatego filtr p.p. jest niepotrzebny.Ja bawiłem sięw sobotęw czyszczenie klimy i dzisiaj przy całym dniu jazdy w deszczu szyba nie zaparowała przy normalnym nawiewie bez klimy.Widocznie chłodniczka była zapchana paskudztwem i przez to był efekt parowania,polecam wszystkim -wyczyścić klime i po kłopcie.Pozdrawiam Lusiek.

yufuyf

  • Gość
Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #12 dnia: 18-08-2005, 08:42:29 »
mój diabełek jest amerykańcem i mu przednie parowanie nie doskwiera, ale za to zdarza sięto tylnej szybie czasami, co mnie lekko drażni, bo muszęwlączać jej ogrzewanie.

jeśli nie masz włączonej klimy to może masz obieg powietrza wewnętrzny i paruje ci Twoją własną parą?

Offline tjedral

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 792
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #13 dnia: 31-10-2009, 18:48:11 »
tez mam camry 92, 4T gniazdo na filtr p. pyłkowy znajduje sie przy pedale gazu, a sam filtr jest ten sam co w carinie i avensis I ( taki dwucześciowy) serwisy go nie maja w epc dla camry, ale dziura jest i mozna tam taki włozyć ( mnie sie udało)  <taniec>
P.S. klima pomaga, ale jesli szyba jest czystsza (filtr) to mniej chętnie paruje
Toyota Camry Wagon Custom V6, 3.0, MT
Toyota Camry Sedan V6 GX , 3.0, AT

owca

  • Gość
Odp: Parowanie szyby przedniej w Camry
« Odpowiedź #14 dnia: 01-11-2009, 01:00:00 »
tez mam camry 92, 4T gniazdo na filtr p. pyłkowy znajduje sie przy pedale gazu, a sam filtr jest ten sam co w carinie i avensis I ( taki dwucześciowy) serwisy go nie maja w epc dla camry, ale dziura jest i mozna tam taki włozyć ( mnie sie udało)  <taniec>
P.S. klima pomaga, ale jesli szyba jest czystsza (filtr) to mniej chętnie paruje

ale żeś odkopał staroć. Ja pierdziu !!!! :)


 

Beesafe.pl