Autor Wątek: ognisko rdzy :(  (Przeczytany 15669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechuuu

  • Gość
ognisko rdzy :(
« dnia: 22-09-2005, 13:33:21 »
witam! nad drzwiami kierowcy zauważyłem bardzo małe (wielkości 5mm) ognisko rdzy (tzn. lekkie wybrzuszenie) nie wie kotoś może ile kosztuje takie usunięcie tego cholerstwa, bo chyba lepiej teraz niz jak juz bedzie na wylot....
« Ostatnia zmiana: 01-03-2008, 18:18:47 wysłana przez SZYMON14 »

BabciaEwa

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #1 dnia: 22-09-2005, 16:37:30 »
Tylko tyle ? Ja już zdążyłam w swojej wymienić oba błotniki, wszystkie drzwi i klapębagażnika.  :aduh  
Do roboty są progi... Podobno jest dziura w podłodze ...
Z tego auta kiedyś zostaną chyba same wnętrzności, bo blacha to sięchyba cała rozleci...  :(  
A więc Grzechuuu - wszystko przed Tobą !  :?  
A tak na poważnie - pooglądaj ją dokładnie, czy jeszcze gdzie indziej nie rudzieje.

grzechuuu

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #2 dnia: 22-09-2005, 23:08:17 »
nie reszta jest OK (nawet wydech jest Ok- oryginalny jeszcze. ) tylko chodzi o to ze akurat w takim dosyc widocznym miejscu jest i to do tego na dachu.... i wole to zrobic...   a co ty masz za jakis niewypał ze ci tak rdzewieje;/  dziwne....

Spro-ket

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #3 dnia: 23-09-2005, 00:23:32 »
Cytat: grzechuuu
witam! nad drzwiami kierowcy zauważyłem bardzo małe (wielkości 5mm) ognisko rdzy (tzn. lekkie wybrzuszenie) nie wie kotoś może ile kosztuje takie usunięcie tego cholerstwa, bo chyba lepiej teraz niz jak juz bedzie na wylot....

Jak jest wybrzuszenie to niestety musisz przyjąć że jest na wylot blachy    :evil:  
Nie zmienia to faktu że możesz spokojnie u blacharza to naprawić    :athunbsup  
Rozgrzebie Ci po prostu do zdrowej blachy i zamigomatuje   :wink:  
Pamiętaj żeby pogadać z nim o gwarancji  -  będzie sięwtedy bardziej starał.

BabciaEwa

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #4 dnia: 23-09-2005, 12:06:42 »
Grzechuuu !
Te typy tak miały, tzn. taką dziadowską blachę. Jedne rdzewieją bardziej, inne mniej. Koło mojej na parkingu stoi Corolka e9 i też już mocno nadgryziona.
Podejrzewam, że nasi dawni władcy od importu (z Pewexu, czy kto tam to wtedy sprowadzał), kupili od Japończyków jakiś odrzut z produkcji, bo było taniej. A może i w łapędostali ?
Ale nie narzekam. Najważniejsze, że nie muszęciągle jeździć po warsztatach i wydawać pieniędzy na części.
Wsiadam, przekręcam kluczyk i jadę.
  :D  Pozdrawiam

Darus

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #5 dnia: 23-09-2005, 15:38:42 »
w którym miejscu jest ta rdza?? na rogu drzwiczy gdzieś pod listwą??
Bo jeśli gdzieś na obrzerzach /najlepiej pod listwą/ to wtedy są tanśze koszty.

Wybrzuszenie lakieru/rdzy nie oznacza odrazu, że jest dziura na wylot!  :wink:
Blacharz to rozszlifuje, do czystej blachy, a lakiernik powinien nałożyć specjalny podkłada izolacyjny przed rdzą aby sięto nie pojawiło znów. i będzie ok.

Pamiętaj jedynie, że zrobisz to a za chwilęrdza wyjdzie gdzie indziej  :?

grzechuuu

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #6 dnia: 23-09-2005, 16:01:45 »
"Babcia Ewa": auto nie jest kupione w polsce tylko w Austrii, wiec raczej były dobrej jakosci ;)  

Daruś!: rdza jest na dachu przy drzwiach... koło listwy....

A czy ktoś ma pojecie ile takie cos kosztuje?  hm...???

Darus

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #7 dnia: 23-09-2005, 22:30:12 »
Cytat: grzechuuu
Daruś!: rdza jest na dachu przy drzwiach... koło listwy....

czyli jest w miaręok, trxzeba by prysnać ten kawałek dachu do tej listwy czarnej co jest.
Kolor metalik ??

Koszt ok 400zł , do 500zł maks.

grzechuuu

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #8 dnia: 24-09-2005, 15:01:15 »
400zł za 4mm kawałek rdzy?;/  tojest tak małe ze tego nawet nie trzeba bedzie wielce lakierowac, wystarczy lekko zapaprać...  to jest naparwde małe....

Darus

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #9 dnia: 25-09-2005, 12:59:32 »
Cytat: grzechuuu
400zł za 4mm kawałek rdzy?;/ tojest tak małe ze tego nawet nie trzeba bedzie wielce lakierowac, wystarczy lekko zapaprać... to jest naparwde małe....

no to albo chcesz to porządnie zrobić, albo zapaprać ehhh

Żeby zlikwidować rdzęto trzeba oczyścić dany punkt i jego oklice czyli rozszczliować do podkładu/blachu ok 1cm... a żeby wtrysnąc kolor to nie wystraczy w ten kawałek tylko trzeba zrobić rozejście kolorem aby wzrok nie widział różnicy między świeżym a starym kolorem.

Jak chcesz to zaparać to wystarczy lekko oczyścić, i wziaść pedzelek i zparawić to... ale moim zdaniem to kicha nie samowita.

A wiem coś o tym bo na codzień seriwsuje Toyotki pod względem blacharsko-lakierniczym  :wink:

Arek_R

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #10 dnia: 29-02-2008, 06:42:31 »
Witam
Poszukuje dobrego lakiernika , jak poprzedni wlasciciel wymienial szybe z tylu to chyba uszkodzili blache bo teraz spod uszczelki wychodzi mi rdza. Nie chodzi mi o kogos kto robi tanio tylko dobrze zebym za rok znowu nie mial porblemu.



Watki scalam.
Prosze używać opcji "szukaj".

Szymon14
« Ostatnia zmiana: 01-03-2008, 18:21:17 wysłana przez SZYMON14 »

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #11 dnia: 01-03-2008, 10:57:39 »
a duzo ci ta rdza wychodzi? :-)

Arek_R

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #12 dnia: 01-03-2008, 15:11:55 »
Duzo nie duzo im wiecej czekasz tym wiecej jej masz. Dlatego chce to zrobic

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #13 dnia: 01-03-2008, 22:14:24 »
spokojnie tylko zapytałem

grzechuuu

  • Gość
Odp: ognisko rdzy :(
« Odpowiedź #14 dnia: 01-03-2008, 22:49:38 »
o kurcze jak ja dawno tego wątka nie widziałem juz prawie 3 lata :)  a u mnie nic sie nie zmienia z rdzą - nadal jest tylko ten malutki kawałem i nie poszerza sie :D


 

Beesafe.pl