Autor Wątek: Jaki akumulator... ?  (Przeczytany 29764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszgrabowski

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #15 dnia: 13-11-2006, 22:07:28 »
a jaki jest ze tak powiem lifetime aku?

moja ave jest 2002 wiec zbliza sie jej 4ta zima.. gdzie mi sie obilo ze 4 lata powinien wytrzymac. mam tez wrazenie ze przy nizszych temperaturach rozrusznik nie kreci tak zwawo jak latem...

pzdr, mariusz

Offline Pyrekcb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #16 dnia: 13-11-2006, 22:33:11 »
a jaki jest ze tak powiem lifetime aku?

moja ave jest 2002 wiec zbliza sie jej 4ta zima.. gdzie mi sie obilo ze 4 lata powinien wytrzymac. mam tez wrazenie ze przy nizszych temperaturach rozrusznik nie kreci tak zwawo jak latem...

pzdr, mariusz

Bano, żwawo może nie, ale moja AVE A.D. 2000 z fabrycznym aku w ubiegłą zimę czasem jako jedna z niewielu odjeżdżała spod bloku...  :grin:

elmonter

  • Gość

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #18 dnia: 14-11-2006, 23:54:39 »
No ładnie teraz to mam zagwostkę - akumulatorów do wyboru do koloru:
Nr artykułu Rodzina wyrobów Napięcie [V] Pojemność akumulatora [Ah] Prąd rozruchowy, EN [A]
570 901 076 3332 ULTRA dynamic       12   70                                   760
574 012 068 3172 BLUE dynamic         12   74                                   680
575 121 072 3172 BLUE dynamic HP     12   75                                   720 

Czy ktoś z forumowiczów moze zobaczyć u siebie jakie ma parametry orygianlny akumulator - może komuś przeżył 7 lat ???

Znalazłem stary test akumulatorów i najlepsze okazały się właśnie Warty i Bosha. W przypadku Warty - wszystkie testowane baterie miały o 5Ah większą pojemność, natomiast Bosha miał lepszą pojemność rezerwową.
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

elmonter

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #19 dnia: 15-11-2006, 11:54:55 »
Alien_obcy
Do 2TD bierz 75Ah  i jak największy prąd rozruchu.Nawet nie myśl o mniejszym.
Pzdr

Offline Carinka1.6

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 974
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #20 dnia: 15-11-2006, 12:39:17 »
Ja tylko dopisze ze akumulator powinien tez być dobierany pod wzgledem jazdy, gdyż słyszałem ze jezeli ktoś jezdzi na bardzo krótkich odcinkach drogi to potrzebuje akumulator z mniejszą pojemnościa Ah dlatego zeby akumulator juz na krótkich odcinkach mógł sie w pełni naładować i zeby nie było kłopotów z rozruchem...
Carina1.6 LB z kolektorem 4-2-1 ... ??
Starlet Power

Qba

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #21 dnia: 15-11-2006, 12:41:41 »
moja AVE A.D. 2000 z fabrycznym aku w ubiegłą zimę czasem jako jedna z niewielu odjeżdżała spod bloku...

Powiem więcej. W czasie tegorocznych ferii zimowych, w górach, przy 25-27 stopniach mrozu, jedyne dwa samochody, które rano były w stanie odpalić bez żadnych problemów, to były Toyoty. Moja Ave'00 oraz jakaś Carina. Oba akumulatory fabryczne!! Nowiutka Honda Accord nawet nie prychnęła (chociaż prądu jej nie brakowało).

ayrsen

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #22 dnia: 15-11-2006, 13:01:37 »
Powiem więcej. W czasie tegorocznych ferii zimowych, w górach, przy 25-27 stopniach mrozu, jedyne dwa samochody, które rano były w stanie odpalić bez żadnych problemów, to były Toyoty. Moja Ave'00 oraz jakaś Carina. Oba akumulatory fabryczne!! Nowiutka Honda Accord nawet nie prychnęła (chociaż prądu jej nie brakowało).
To ja też się dołoże... Ubiegłej zimy żona wzięła Ave'kę i pojechała w styczniu pod granicę z Ukrainą... Płyn w spryskiwaczach zamarzł, bo temperatury sięgały -30st... A Ave /na 2 letnim akumulatorze Optifit/ zapalała aż miło... Uśmiech od ucha do ucha - a po powrocie żona wyznała naszej Ave dozgonną miłość... :grin: Dlatego uważam, że najlepiej wybrać Toyotowego Optifit'a...

P.S. Alien_Obcy - będę dziś w ASO, to się zorientuję... :wink:

wujaszek

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #23 dnia: 15-11-2006, 19:50:16 »
Ja do swojego avensisa 2.0 D4 2001r. wczoraj kupilem akumulator BOSCH SILVER ASIAN 60AH (jakas specjalna seria dla samochodow azjatyckich). Tutaj podaje linka na allegro http://www.allegro.pl/item141435494_nowiutki_akumulator_bosch_60_ah_w_cenie_hurtowej.html  i do zwyklego BOSCH SILVER 55AH http://www.allegro.pl/item141435971_nowy_akumulator_bosch_silver_55_ah_w_cenie_hurto_.html    a tutaj jest link do strony BOSCH,gdzie podajesz rodzaj samochodu i pokazuje Ci jaki akumulator pasuje dla danego auta.http://www.boschsilver.pl/wyszukiwarka.asp. Ja mimo,ze nie pokazalo mi ze BOSCH SILVER ASIA pasuje, to i tak kupilem(facet w sklepie powiedzial,ze bedzie dobry) i jest OK :)
« Ostatnia zmiana: 15-11-2006, 19:52:51 wysłana przez wujaszek »

ayrsen

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #24 dnia: 15-11-2006, 20:12:27 »
Alien_Obcy - mam połowę potrzebnych informacji... :oops:
Ustaliłem, że oryginalny akumulator montowany w Toyotach Avensis 2.0 TD miał pojemność 72Ah. Niestety nie ustaliłem jaki był prąd rozruchowy... :cry: Cena takiego akumulatora w ASO to PLN 356,15 - w ofercie dobrych cen Toyota.

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #25 dnia: 15-11-2006, 23:48:58 »
Ja właśnie dziś kupiłem Centra Exide 72Ah i prąd 680A. Chula jak złoto. Zapłaciłem 220,20 w Auto Landzie

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #26 dnia: 16-11-2006, 09:05:32 »
ayrsen - dzięki za pomoc.
Nieźle w spisie Warty dla TD jest inny zakres pojemnościowy :-)
W przypadku Bosha w wyszukiwarce wyskakuje - brak danych.
Sprawdziłem dla Cariny E 2.0D (bo Bosh nie podaje dla Cariny E 2.0TD, ale w sumie ten sam silnik tylko bez turbiny i intercoolera) to akumulator Bosha ma takie parametry:
95Ah, 680A
w przypadku Warty, takie same parametry jak dla Avensis 2.0 TD - czyli:
70Ah 760A
74Ah 680A
75Ah 720A

Różnica nawet 25 Ah !!!
I bądź tu mądry !
Naprawdę poszukuję szczęśliwca, który ma oryginalny akumulator w Ave 2.0 TD, bo widzę, że na zamiennikach nie można się opierać. ;-(
Nie ukrywam, że w ASO sporo sobie liczą - ja się nastawiłem na ok. 200 PLN :-)
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Bobikos

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #27 dnia: 16-11-2006, 10:00:52 »
Ta wyszukiwarka bosha dziwnie działa, ale jeśli wybierzesz opcję żeby pokazał wszytskie typy silników to wyswietli dla diesla i o ile pamiętam to jest coś ok 74 Ah, sprawdź jeszcze raz i nie podawaj konkretnego silnika tylko ustaw żeby pokazał sla wsyztkich silników. Turbina nie powinna mieć moim zdaniem wpływu bo o ile wiem nie jest zasilana elektrycznie?
« Ostatnia zmiana: 16-11-2006, 10:02:36 wysłana przez Bobikos »

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #28 dnia: 16-11-2006, 17:47:39 »
Bobikos - faktycznie ta wyszukiwarka Bosha działa jak chce - zgodnie z Twoją radą w wyszukiwarce wychodzą następujące parametry:
 
Akumulator Bosch Silver 278x175x190 74Ah, 680A, L- 394,06 PLN

A w ASO (zgodnie z wypowiedzią Ayrsena) twierdzą, że 72 Ah za 356,15 PLN.

HELP !!! Właściciel orygianlnego akumulatora pilnie poszukiwany, bo inaczej do wiosny nie ustalę poprawnych parametrów (pii...) akumulatora :-)
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Bobikos

  • Gość
Odp: Jaki akumulator... ?
« Odpowiedź #29 dnia: 16-11-2006, 19:16:42 »
Nie rozumiem dlaczego uparłeś się tak bardzo na oryginalne parametry akumulatora... Ważne jest to by akumulator pasował wymiarami (wsyztskimi trzema), miał z odpowiedniej strony +, a jeśli chodzi o parametry Ah i prądu rozruchowego to moim zadniem nie muszą być tak sztywne, bo i tak każdy ma jakąś odchyłkę od normy i coraz gorsze parametry z upływem czasu. Ja na Twoim mejscu kupiłbym 74 Ah i prąd rozruchowy duży czyli ok 680 A, bo diesel potrzebuje większego prądu niż benzyna. Mój ojciec w VW T4 1,9TD ma Sznajdera (produkcja ZAP - Polska) i poprzedni akumulator wytrzymał 5 lat, a to bardzo przyzwoity wynik biorąc pod uwagę że jeździ bardzo dużo po mieście i często uruchamia samochód, kolejny akumulator (takze Sznajdera), który ma już dwa lata w tym samym samochodzie, w poprzednią zimę nie zawiódł nawet przy maksymalnych mrozach mimo że siadały już świece ( długie kręcenie rozrusznikiem każdego zimowego ranka).
Dlatego też nie jest najważniejsze czy będzie to akumulator o identycznych paramterach, lecz to czy bedzie pożądnej firmy, ale jak dobrze wiemy dobry towar kosztuje. Więc masz dwie możliwości:
1. Kupujesz akumulator dobry który kosztuje więcej
2. Kupujesz badziewny akumulator z długą gwarancją. Zdażają się 5 letnie. Ale musisz liczyć się z tym że będą cię czekały niemiłe niesodzianki co jakiś czas i będziesz się musiał bawić z wymianą.
Decyzja należy do Ciebie i zapewniam Cię że jeśli kupisz akumulator z paramterami nieco innymi niż oryginał to samochód się na Ciebie nie obrazi.
Myślę że przy ilości linków do stron które tu masz na pewno coś dobierzesz.


 

Beesafe.pl