Autor Wątek: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?  (Przeczytany 163909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #120 dnia: 23-02-2008, 13:16:03 »
ja za 6l "10w40 castrol magnatec diesel" zapłaciłem 90zł w Jetronic-u Wrocław (olej rozlewany w niemczech swieżutki)
O, to tanio po 15zł za literek - naprawdę dobra cena. I jeszcze jeden plus olej nie rozlewany w PL i świeży.
Ja za swój olej Valvoline MaxLife 5w/40 płaciłem po 150zł/4l.
Ale i tak najlepsze ceny są w Stanach - ćwierć galonówkę MOBIL1 syntetyk 0w/40 można kupić na promocji za ok. 3 USD (a promocje są częste!).
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

marcin07

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #121 dnia: 26-02-2008, 15:15:05 »
Esso Ultron 0w40 - Produkt ze stajni Mobila

pax3

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #122 dnia: 18-05-2008, 00:07:10 »
proponuję przeczytać  to:http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf
osobiście mam ave 2.0 TD od niedawna i zalałem VALVOLINE MaxLife Diesel 10W-40
zlałem z niego jakaś "zupę" dla tego na razie nie rozpędzam sie z jakimś syntetykiem-ale myślę o tym.

Offline Piotr.

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 269
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #123 dnia: 22-05-2008, 00:20:46 »
Bardzo ciekawe informacje zawarte są w powyższym adresie na temat olejów - polecam.
A co myślicie o tym właśnie oleju http://www.mobil.com/Poland-Polish/LCW/Files/glxxplcvlmomobil_delvac_1_5w-40.pdf
Zrobiłem już  nim około 40 tys i jest wszystko ok.

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - a może olej OPEL GM dexos2 5W30 ?
« Odpowiedź #124 dnia: 14-07-2010, 16:10:37 »
Czy są jakieś przeciwwskazania, żeby zalać do D4D olej OPEL GM dexos2 5W30 ?
o taki: http://allegro.pl/item1149016128_olej_opel_dexos_2_gm_5w30_5l_super_cena_505_01.html
Jest bardzo tani i według specyfikacji jest super idealny dla nowoczesnych silników diesla:
  • longlife
  • ACEA: A3/B4, C3
  • API SM/CF
  • niskopopiołowy, można lać nawet do silników z DPFem

A czy są jakieś przeciwwskazania dla Castrola Magantec 5w40 do silnika D4D ?

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #125 dnia: 14-07-2010, 16:16:54 »
ja przez trzy lata to jest od nowości zalewałem Castrola Magantec 5w40 a przy czwartej wymianie zmieniłem na Lotos 5w30 i muszę stwierdzic, że brak różnicy.
Mówię o silniku D4D w Yarisie.

giepe

  • Gość
Odp: D4D - a może olej OPEL GM dexos2 5W30 ?
« Odpowiedź #126 dnia: 20-07-2010, 22:07:08 »

[...]
A czy są jakieś przeciwwskazania dla Castrola Magantec 5w40 do silnika D4D ?
Co do oleju Opla to nie wypowiadam się nic poza tym, że z Oplem to ma on tylko wspólną nazwę...

Jeśli zaś chodzi o Castrol Magnatec GTD Diesel 5w40 (chyba o ten właśnie pytałeś!?), to gorąco go polecam.
Obecnie mam już go zalanego 4x -- ostatnia zmiana oleju wykonana była przy 229 tys. km. I jestem niezmiernie zadowolony, bo w ciągu 15 tys. km pomiędzy wymianami nie dolewam więcej niż 0,5 litra. Wcześniej trzykrotnie miałem Mobil 1 5W50 i musiałem dolewać nawet dwa litry.

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - a może olej OPEL GM dexos2 5W30 ?
« Odpowiedź #127 dnia: 21-07-2010, 09:17:02 »
Jeśli zaś chodzi o Castrol Magnatec GTD Diesel 5w40 (chyba o ten właśnie pytałeś!?), to gorąco go polecam.
Obecnie mam już go zalanego 4x -- ostatnia zmiana oleju wykonana była przy 229 tys. km. I jestem niezmiernie zadowolony, bo w ciągu 15 tys. km pomiędzy wymianami nie dolewam więcej niż 0,5 litra. Wcześniej trzykrotnie miałem Mobil 1 5W50 i musiałem dolewać nawet dwa litry.

No to ciekawostka, że aż takie różnice w braniu oleju były.

Napisałem maila do dealera Toyoty w Niemczech, gdzie serwisowana była cały czas moja AVE, z zapytaniem jaki olej lali. Napisali mi, że lali zawsze 5W30 i że do wszystkich T22 zalewają 5W30, nie sugerowali mi żadnej marki tylko zalecili 5W30.

Zmotywowany tą informacją kupiłem w końcu olej GM dexos2 5W30, w cenie 83zł za bańkę 5 litrów w hurtowni w Warszawie. Kupiłem polecany na forach filtr Knechta OP275. Olej zalany, silnik bardziej "miękko" mlaska. Zobaczymy czy będzie wciągał ten olej.

Wlałem polecane przez kolegów jako optymalne 5,7 litra. Mechanik (doświadczony, z którego od lat jestem zadowolony) powiedział mi, że ważny jest poziom oleju w czasie pracy silnika (czy też zaraz po zgaszeniu), a nie po X godzinach od zgaszenia silnika, gdy silnik nie pracuje. Mówił też, że niektóre silniki "nie lubią" lania do MAX bo wciągają trochę tego oleju.

Offline Oczasty

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #128 dnia: 20-11-2017, 01:19:14 »
Witam kolegów, od niedawna mam ave t25 2006/07r. 2.0 D4D 126hp kombi. I mam problem z wybraniem odpowiedniego oleju, osobiscie zrobilem 2000km. Licznik pokazuje 130kkm a na przegladzie mechanik powiedzial ze okolo 200kkm pod względem zużycia. Na dniach wybieram sie na wymiane oleju, filtrów. Po przeczytaniu waszych opini i doświadczeń nie mam pojęcia na ktory mam sie zdecydowac. Znacznik z olejem i przebiegiem poprzedniej wymiany rozsypał sie gdy go ruszyłem. Podczas mojego uzytkowania toyoty zauważyłem ubytki oleju jedynie na bagnecie. Nie zauważyłem zadnych problemów przy pracy silnika, jedynie upoconą uszczelką pokrywy. Jeszcze nie daje mi spokoju plastikowa oslona z oznaczeniem typu silnika, ja mam D-CAT a silnik niby D4D. Moze tylko poprzedni wlasciciel bezmyślnie dobrał b y pasowalo. Kupilem samochód w salonie ktory został zostawiony w rozliczeniu i nie mam mozliwosci kontaktu z poprzednikiem ktory nie dołączył żadnych dokumentów zwiazanych z wymianami i eksploatacja. Z góry dzieki i pozdrawiam

Offline hieronimp

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #129 dnia: 08-12-2017, 15:27:02 »
Castrol ma całkiem fajne oleje i ten bym Ci radził użyć, aczkolwiek wiesz jak jest.. Ilu ludzi tyle opinii :) Może najlepiej będzie jak mechanik na miejscu Ci doradzi?


___________________
treningi personalne kraków

Offline fenix75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #130 dnia: 07-01-2018, 19:02:14 »
Ja do swojej Avki (2. D4D 116km)która ma już ponad 400K na liczniku leję Liqui Moly 1387 Diesel Leichtlauf Motoröl 10 W-40, wcześniej jeździł na Mobilu. Oczywiście płukanka za każdym razem, a przy obecnej wymianie zrobię jeszcze dodatkowe płukanie płukanką MITASU, czyli na dzień dobry zalewam klasyczna płukaną laną do oleju, silnik sobie pochodzi, oczyści się, później wymiana filtra, zalanie MITASU, kolejne 15 minut pracy zlanie,wymiana filtra i zalanie nowym LM tylko na dzień dobry czeka mnie inna naprawa bo coś mi zalewa alternator ale to już inny temat.

Offline esem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #131 dnia: 07-01-2018, 21:35:57 »
Ja do swojej Avki (2. D4D 116km)która ma już ponad 400K na liczniku leję Liqui Moly 1387 Diesel Leichtlauf Motoröl 10 W-40, wcześniej jeździł na Mobilu. Oczywiście płukanka za każdym razem, a przy obecnej wymianie zrobię jeszcze dodatkowe płukanie płukanką MITASU, czyli na dzień dobry zalewam klasyczna płukaną laną do oleju, silnik sobie pochodzi, oczyści się, później wymiana filtra, zalanie MITASU, kolejne 15 minut pracy zlanie,wymiana filtra i zalanie nowym LM
Za tą kasę kupisz nowy ... Szkoda zabawy - przecież to tylko Toyota...
Mazda3, 2016, 2.0 165KM, VVTi, dawno temu Avensis T22, 2001 po FL, 2.0 D4 VVTi

Offline fenix75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #132 dnia: 14-01-2018, 11:52:03 »
Za tą kasę kupisz nowy ... Szkoda zabawy - przecież to tylko Toyota...
Dla jednych tylko toyota dla innych aż toyota. wiem mogę zalać zwykłym olejem ale to jest trochę inny skład, i ma za zadanie wymyć go w środku w krótkim czasie, i zalać nowym. Przy kolejnej wymianie zaleję go archoilem na 1K km przed wymianą i zobaczę jak po tym wszystko będzie wyglądało.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #133 dnia: 06-09-2018, 15:23:28 »
Dla jednych tylko toyota dla innych aż toyota. wiem mogę zalać zwykłym olejem ale to jest trochę inny skład, i ma za zadanie wymyć go w środku w krótkim czasie, i zalać nowym. Przy kolejnej wymianie zaleję go archoilem na 1K km przed wymianą i zobaczę jak po tym wszystko będzie wyglądało.

Witam,
Nie wiem czy masz na mysli Archoil 2300 któego nie ma w obiegu i któego Archoil wycofał z właściwiennie wiadomych nam względów ?
Ja polecam dobrej jakości płukankę Millersa, Liqui Moly, może być Archoil 2820 oraz sam Amsoil FLUSH takie płukanki na 15 minut.
Są też takie serwisowe płukanki marki BG 109 jedne z najlepszych na rynku ale nie można ich sprzedawać poprzez internet.
Co do oleju zobacz świetny olej Amsoil z najnowszą normą API CK-4 !!
https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3767-olej-silnikowy-amsoil-5w30-100-synthetic-max-duty-signature-series-diesel-oil-dhd-0946l

Ale i tak zawsze w tych silnikach polecam w piersze kolejności zalać dobrej jakości dodatek do paliwa aby oczyścić wtryski któe jak nie pracują właściwie to powodują duże stężenie sadzy w oleju.
Obecnie jeden z najlepszych dodatków o można powiedzieć wielu funkcjach smarowania, czyszczenie, podniesienie liczy cetanowej oraz co ważne w obecnym okresie pełni rolę antyżela .
Po takiej małej i wcale nie kosztownej kuracji polecam zalać olej 5W30 albo tego Amsoil albo inny.
ACE C2 jak jest diesel z DPF a jak nie ma filtra DPF to olej A5/B5, A3/B4 na bazie syntetycznej.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline takitamoto

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #134 dnia: 18-09-2018, 15:03:27 »
Ja w swojej 2.0 disel 116 km, leję Motul 10W40. Pan mechanik polecił to się nie ma co kłócić.
Naprawdę jest taka duża różnica w tych olejach? A może jak z energetykami - ten sam skład tylko opakowanie inne? :D


 

Beesafe.pl