Autor Wątek: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego  (Przeczytany 23744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brick

  • Gość
Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« dnia: 13-02-2006, 13:16:07 »
Witam
Niestety przed wczoraj lekko wgniotlem w/w listwe :( Teraz pytanko,czy na czas naprawy mozna zdjac ta listwe i jezdzic bez niej,a potem tylko zamontowac ,czy nie jest wskazane poruszanie sie w miedzy czasie samochodem ?

Znajomy lakiernik powiedzial ze z klepaniem lakierowaniem wyjdzie okolo 300zl ,czy to uczciwa cena?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #1 dnia: 13-02-2006, 13:23:07 »
Brick uczciwa jak cholera..... (tyle faktyznie biora lkiernicy) ale na alegro za 150 zl mozesz kupic polakierowana jzu w fabryce!;)

ja niestety tez mialem spotkanie z zaspa w tym roku i mam peknieta plastikowa czesc zderzaka z tylu i pogiety metal....

czerwony taki zestaw na allegro 200 zl!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #2 dnia: 13-02-2006, 13:24:40 »
zartujesz? jakis link?

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #3 dnia: 13-02-2006, 14:38:12 »
Jeszcze takie pytanko,czy listwa z yarisa po FL bedzie pasowala do starszego modelu? Jak wyglada sprawa zamontowania,da rade to zrobic we wlasnym zakresie?

mugger

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #4 dnia: 13-02-2006, 15:41:20 »
Jeszcze takie pytanko,czy listwa z yarisa po FL bedzie pasowala do starszego modelu? Jak wyglada sprawa zamontowania,da rade to zrobic we wlasnym zakresie?

pewnie, że dasz sam rade zmontować - zdjęcie/założenie -ok. 15 min dla mechanicznego ignoranta :)
czy pasuje? moge sprawdzić, wieczorem ci napisze (mnie się wydaje, że nie)

300zł!!!! :o mechanikowi sie chyba pomyliło - tu Poska nie Anglia, lepiej już kupiś na allegro.
A tak od siebie - to lepiej wstrzymaj się z tą wymianą do końca zimy, niewiadomo czy coś się jeszcze nie stanie - teraz bardzo łatwo o kolejne uszkodzenie ;), ja w tą zimę ubiłem na zaspach/kawałkach lodu leżących na jezdni i przedni i tylni zderzak :-\ poczekam do wiosny i zabieram się do ''zrobienia'' nowych zderzaków z laminatu wg mojego pomysłu

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #5 dnia: 13-02-2006, 15:44:53 »
Jeszcze takie pytanko,czy listwa z yarisa po FL bedzie pasowala do starszego modelu? Jak wyglada sprawa zamontowania,da rade to zrobic we wlasnym zakresie?

pewnie, że dasz sam rade zmontować - zdjęcie/założenie -ok. 15 min dla mechanicznego ignoranta :)
czy pasuje? moge sprawdzić, wieczorem ci napisze (mnie się wydaje, że nie)


To bede bardzo wdzieczny ,bo moge kupic malowana przez fabryke ,ale od Yarisa po FL.

MJ

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #6 dnia: 13-02-2006, 16:44:04 »
Ja za naprawe tej listwy zaplacilem lakiernikowi 100 zl :) Dodatkowo 30zl kosztowalo mnie 100ml farby (tzw. "baza").
Co do montazu/demontazu to troche sie nameczylem...
Trzeba sciagnac calosc - zderzak wraz z listwa, sciagnac listwe. Mozna zalozyc sam zderzak z powrotem i jezdzic.

gorek86

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #7 dnia: 13-02-2006, 18:34:45 »
Też obiłem wjeżdżając do garażu o opony.
Mama jeszcze poprawiła ostatnio i uderzyła w malucha na parkingu. Dobrze, że znajomego.
Postanowiłem, że nie będe tego wogóle ruszał jak kiedyś na parkingu zobaczyłem Yarisa firmowego który całą(!) tą listwe miał wgiętą w strone podwozia.
Aż tak względy estetyczne mnie nie obchodzą, zwłaszcza, że nie widać tego jakoś bardzo przynajmniej u mnie w Yarku.

A jeśli chodzi o link to choćby tu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85152268

Poszukaj, bo jest jeszcze pare.

Pozdrawiam

konrad_yar

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #8 dnia: 13-02-2006, 19:51:29 »
U mnie tez ta listwa byla wymieniana. Raz wjechala mi pani w tyl, bo stwierdzila, ze jak wjade pod autobus to bedzie ciekawiej (nie udalo jej sie) - dala wlasnie 300zł na robote listwy ale przepilem. Za drugim razem mojemu Tacie pan w Palio (biedne palio) z impetem wgłąb przydzwonil w moje poprzednie uszkodzenie. (z OC naprawa poszła, wiec 300zł zaoszczedzone na piciu - absurd ;) ).
Po zawiezieniu do blacharza okazalo sie, ze oprocz listwy do roboty bylo prostowanie podlogi z tylu. Wiec uwazajcie, bo takie beztroskie demolowanie listew pod zderzakiem nie zawsze konczy sie na paru zlotych.

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #9 dnia: 14-02-2006, 12:10:51 »
i jak orientuje sie ktos czy listwa od Yaris po FL bedzie pasowala do starszego modelu? Bo moge dzisiaj wieczorem kupic taka...

mugger

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #10 dnia: 14-02-2006, 13:50:00 »
poprawiam się, źle oglągnołem obrazki  :-[
wg EPC toyoty te listwy różnią się zaczepami (poniżej rysunki):
przed FL:

po FL:
« Ostatnia zmiana: 14-02-2006, 14:42:59 wysłana przez mugger »

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #11 dnia: 14-02-2006, 14:05:54 »
zadzwonilem do toyoty i powiedzieli ze mocowania sa inne  ???  :(

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #12 dnia: 14-02-2006, 14:33:10 »
no wedlug mnie sa inne.... widac to po gornej czesci, gdzie w modelu po FL tablica rej jest tylko an szczesci plastikowej, a w modelu przed FL plastik od tablicy rej nachodzi na dolna czesc zderzaka.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Brick

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #13 dnia: 22-02-2006, 14:14:43 »
http://img106.imageshack.us/my.php?image=img07542aq.jpg
Tak to wyglada...myslicie zeby szukac nowej czy klepac obecna? Moze taniej wyjdzie kupic w dobrym stanie ,ale innego koloru i polakierowac?

gorek86

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #14 dnia: 22-02-2006, 16:59:48 »
Moim zdaniem zostawić i nic nie robić :)
Nie przeszkadza Ci to w jeździe, a jak pisałem wyżej pewnie jeszcze nie raz uderzysz.


 

Beesafe.pl