Autor Wątek: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego  (Przeczytany 23781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorek86

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #30 dnia: 22-06-2007, 08:56:17 »
czy tam można podejść z narzędziem?

Z tego co pamiętam to raczej nie ma jak.
Ale to dawno było, więc nie powiem na 100%.

Pzdr

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #31 dnia: 22-06-2007, 10:26:56 »
Hmm ostatnio jeden czlowiek z serwisu powiedzial ze mozna to sprobowac wyciagnac pod duza temteratura ,orientujecie sie czy to faktycznie moze pomoc  i jak taki proces wyglada?

Trzeba zdjąć, wyklepać, zaszpachlować i polakierować... koszt pewnie ok 150-200 zł. Po co ta wysoka temperatura to ja nie wiem (?). Pierwsze słyszę...
Seat Leon Cupra :D

Franek

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #32 dnia: 22-06-2007, 18:32:28 »
Nie, nie o to chodzi... Jak mam szpachlować, zdejmować, lakierować to wolę tak jeździć. Mnie chodzi o to czy tam się da jakoś podejść i odbić gummłotkiem bez dodatkowych ceregieli. Nie mam miejsca, żeby to sobie po ludzku obejrzeć (brak kanału), więc jak już gdzieś specjalnie się wybiorę, to nie chce mieć niespodzianek. No i właśnie dlatego pytam.

mkr

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #33 dnia: 23-06-2007, 12:17:16 »
Nie, nie o to chodzi... Jak mam szpachlować, zdejmować, lakierować to wolę tak jeździć. Mnie chodzi o to czy tam się da jakoś podejść i odbić gummłotkiem bez dodatkowych ceregieli.
pewnie się da, ale przy odbijaniu prawie na pewno odejdzie Ci farba i już będzie problem.
Ja z moim tylnym zderzakiem miałem dwie przygody - najpierw lekko zagiąłem go z boku o latarnie, a potem wjechałem w jakiś betonowy słupek i oprócz wgniecenia miałem też ubytki w farbie, więc musiałem to zrobić, Kosztowało mnie wszystko (demontaż, klepanie, lakierowanie, montaż) 250zł w ASO :)


tak to wyglądało pogięte....


tak po ściągnięciu już na wiosnę do malowania :)


a tak już zrobione :)
« Ostatnia zmiana: 23-06-2007, 12:19:44 wysłana przez mkr »

czamat

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #34 dnia: 23-06-2007, 12:26:20 »
Widze ze wiele osób ma niespodzianki w tym miejscu, mi tez sie przytrafiła  :grin:
Ja poczekam jeszcze troche i potem pojade zrobic cały zderzak, tzn to wyklupac i polakierowac cały bo ma plastikowy :-(

mkr

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #35 dnia: 23-06-2007, 14:55:15 »
Widze ze wiele osób ma niespodzianki w tym miejscu, mi tez sie przytrafiła  :grin:
bo to takie miejsce... szkoda, że tam plastiku nie zamontowali, nie byłoby niczego widać przy delikatnych otarciach....

czamat

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #36 dnia: 23-06-2007, 15:14:31 »
Akurat a plastiku tez widac, mi bok zderzaka "ktoś" otarł na parkingu i se pojechał

Franek

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #37 dnia: 24-06-2007, 11:03:20 »
Niestety pomysł umieszczenia pod zderzakiem listwy blaszanej to delikatnie mówiąc głupi pomysł.. Myślę, że może w zamyśle był plastik ale zbadali, że jest zbyt wiotki i zaczyna np. drgać wydając dziwne odgłosy. Znalazłem coś takiego i wymyśliłem sobie, że to z plastiku. Wymyśliłem ale się dopytam. http://allegro.pl/item208024615_toyota_yaris_99_03_zderzak_tylny_tyl_dolny_nowy.html

Franek

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #38 dnia: 30-06-2007, 08:59:00 »
Niestety pomysł umieszczenia pod zderzakiem listwy blaszanej to delikatnie mówiąc głupi pomysł.. Myślę, że może w zamyśle był plastik ale zbadali, że jest zbyt wiotki i zaczyna np. drgać wydając dziwne odgłosy. Znalazłem coś takiego i wymyśliłem sobie, że to z plastiku. Wymyśliłem ale się dopytam. http://allegro.pl/item208024615_toyota_yaris_99_03_zderzak_tylny_tyl_dolny_nowy.html

Tak jak myślałem... oto odpowiedź sprzedawcy:
"Listwa jest wykonana z tworzywa (plastik)"

seegi

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #39 dnia: 01-07-2007, 00:19:44 »
o kurde !!! to bardzo dobra wiadomosc:)
moze wiecej chetnych bedzie to ponegocjujemy cene dla TKP ?!?!

ja napewno sie pisze o ile jest do wersji 2003-2005???

Franek

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #40 dnia: 01-07-2007, 18:54:01 »
No najpierw to proponuję niech kupi ktoś, kto już musi a potem ocenimy czy warto w sumie pieniądze jakieś ogromne to nie są... Dla mnie osobiście to się jeszcze mija z celem. Ostatnio ktoś mi załatwił drzwi na parkingu więc jeszcze poczekam i może na wiosnę zrobię więcej poprawek :-( . Myślę, że ta listwa będzie się spisywała OK jeśli oczywiście jest dobrze wykonana. Jedyne ryzyko to, ze może "furczeć" na wietrze wpadać w takie drgania-flatter i tego bym się tylko obawiał. Pewnie listwa plastikowa, jeśli nie ma usztywnień albo użebrowania może być zbyt wiotka. Ale jeśli jest wystarczająco sztywna, to najechanie na słupek itd nie było by już żadnym problemem. Proszę o info jeśli ktoś się zdecyduje na zakup. :cool:

seegi

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #41 dnia: 14-07-2007, 17:31:38 »

http://allegro.pl/item208024615_toyota_yaris_99_03_zderzak_tylny_tyl_dolny_nowy.html

dzwonilem wczoraj do tego goscia - i mowil ze listwa nie jest plasitkowa.


A  teraz i tak ją musze kupic. Pare dni temu jakis pajac na motorowerku bez OC wjechal mi w zadek.


Franek

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #42 dnia: 16-07-2007, 09:59:39 »

http://allegro.pl/item208024615_toyota_yaris_99_03_zderzak_tylny_tyl_dolny_nowy.html

dzwonilem wczoraj do tego goscia - i mowil ze listwa nie jest plasitkowa.


A  teraz i tak ją musze kupic. Pare dni temu jakis pajac na motorowerku bez OC wjechal mi w zadek.



To też lepszy mistrz, który nie wie co sprzedaje... Przysłał mi e-mail, że to listwa z tworzywa (plastik).  :oops:

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #43 dnia: 16-07-2007, 11:06:49 »
Za identyczne wgniecenie krzykneli mi 150 zl. (nie w aso)
Ale narazie nie jade bo caly czas parkuje tylem podjezdzajac 5 cm do slupka  :cool:
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Primosz87

  • Gość
Odp: Metalowa dolna listwa zderzaka tylnego
« Odpowiedź #44 dnia: 29-03-2008, 18:47:01 »
Ktoś zdejmował zdrzak tylni??Jak on jest zaczepiony, ogolnie chodzi mi o zdjecie tego pasa na dole, yaris 2002. Czy własnie zeby go zdjać trzeba zdjąć cały zderzak??


Watki scalam proszę używać opcji "szukaj". :-)

Szymon14

« Ostatnia zmiana: 29-03-2008, 18:52:38 wysłana przez SZYMON14 »


 

Beesafe.pl