Autor Wątek: Czym się różnią wersje Camry... :)  (Przeczytany 13761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemo.

  • Gość
Czym się różnią wersje Camry... :)
« dnia: 23-02-2006, 02:34:21 »
Witam,

jestem wielbicielem Camry 92-95 tak naprawdę od niedawna, ale można powiedzieć, że zakochałem się od pierwszej jazdy... Jeździłem wersją europejską 2.2 manual '93, wersją USA 3.0 3VZ-FE automat '93, no i moją wersja Kanada 3.0 1MZ-FE automat. Z tego co zauważyłem to różnią się te trzy wersje szczegółami, ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach... :) a odszukiwanie ich, ba... odkrywanie ich jest super :)

np moja kanada ma światła dzienne, które zapalają się po uruchomieniu silnika, ale czy wiecie, że jak zapali się silnik przy zaciągniętym "ręcznym" bo tak naprawdę nożnym, to one się nie palą? dopiero jak się go spuści...,

również tylko w usa i kanada jest przycisk centralnego w drzwiach pasażera,

żeby otworzyć wszystkie dzwi w centralnym w wersji europa wystarczy raz przekręcić w prawo... a wersji usa i kanada dwa razy, bo za pierwszym tylko kierowcy

o ile się orientuję to tylko w kanadzie są uchwyty na kubki (poniżej popielniczki)

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #1 dnia: 23-02-2006, 09:46:22 »
W jednej z europejskich (93) koleś miał kontrolę trakcji.
Uchwyt na kubki miałem w 2.2 (92) wersja USA (miała tez szyberdach i ABS, ale bez skór) miałem też czerwone lampki w podłokietnikach, których brakowało mi w następnych camry (2 szt 3.0)
Ostatnia camry (94) kanada była bez ABS, ale miała elektrycznie ustawiany fotel kierowcy oraz lampki w osłonach przeciwsłonecznych i jeden bajer - pociągnięcie za klamkę kierowcy przy zamkniętym samochodzie powodowało zapalenie lampki wewnętrznej - wydaje mi się też, że był podświetlany cylinder zamka drzwi (była plastikowa obwódka - taką samą mam w lexie i jest podświetlona). Rozebrałem któregoś dnia drzwi, ale zniechęciła mnie ilość rozbebeszania w celu wyjęcia zamka i zabawy z tą żarówką.
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

MaciekB

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #2 dnia: 23-02-2006, 18:27:09 »
miałem 3 Camry "delfiny" w rodzinie:
1 - 3.0, '92, kombi, automat wersja USA - z dziwnych rzeczy to obieg zamknięty powietrza regulowany suwakiem, brak ABS  :-\, brak kieszeni w oparciach foteli, ale były czerwone lampki w drzwiach, strasznie słabe osiągi - podobno pierwsze automaty były kiepsko zestrojone (albo stare typy skrzyni...), spalania nie pamiętam. Jako ciekawostka - znajomy który ją kupił od nas jakieś 6 lat temu ostatnio sprzedał dalej, obecny przebieg (bez remontu!) stuknęło 300.000 mil, czyli ponad 480.000 km!
2 - 3.0 '93 sedan Europa skrzynia manualna - kupiliśmy ją nową w salonie w Niemczech, rok temu sprzedałem znajomemu (Kuczijo), brak uchwytów na kubki, licznik wyskalowany do 260 km/h (amerykańskie miały do 220), obieg zamknięty powietrza już przełącznikiem, rodzaj obiegu powietrza pokrętłem (w USA są chyba przyciski), są kieszenie w oparciach foteli, brak np. sitka w zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy, lusterka składane i ogrzewane, z zauważalnych rzeczy - rewelacyjnie wydajne światła H4! naprawdę świecą genialnie! w amerykańcach czy po przeróbkach czy nie, są o wiele gorsze. nawet Solara - pomimo że ma gładkoszybowe klosze - ma o wiele gorsze światła.
3 - 3.0 '95 kombi Kanada automat, już z 1MZ, obecny przebieg powyżej 320.000km lusterka nieskładane, rzeczywiście brak lampek w drzwiach na rzecz odblasków, ale zauważcie że uchwyty są jakieś większe (wzmocnienia?) odcinek "pod łokieć" jest dwa razy grubszy, do tego w górnej części dochodzą głośniki wysokotonowe. Do tego co pisze Maniek dorzucę jeszcze że światło lampki wew. jak i cylindra zamka gasło stopniowo, co mi się bardzo wtedy spodobało :P Fotel tyż elektryczny - duża wygoda. Światła dzienne były i w/g moich spostrzeżeń wersje amerykańskie miały centralne zamki x2, europejskie zawsze tylko od strony kierowcy.
Jeszcze jedno - jak zamki były zablokowane, to w US trzeba było je odblokować by otworzyć drzwi, w europejskiej można było od razu pociągnąć za klamkę (od kierowcy).

ach  - i zderzaki! W europejskich kruche i pękające, w amerykańskich wzmocnione i odkształcalne! Przy stłuczkach wracały do stanu pierwotnego, tylko lakier był delikatnie popękany.

Więcej sobie chyba nie przypomnę, w każdym razie bardzo mile wspominam ten model. 8)

przemo.

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #3 dnia: 23-02-2006, 21:39:24 »
Witam,
Maniek powiem Ci z tym podświetleniem to jest prawda :), ale u mnie sie zapala poswietlenie i obwódka stacyjki. Kolega ma 2.2 europa i nie ma tego, ale drugi ma 3.0 USA ma :)

W mojej tez w dzwiach nie ma lampki a są odblaski,
dodatkowo kolega w 2.2 europa '93 ma w przednich fotelach kieszenie, a moja '94 Kanada i '93 USA nie maja
W kanadzie Licznik główny jest wyskalowany w km, a mały w milach, w USA na odwrót, w europie wiadomo. :)
nie wiem czy to w każdej wersji, ale w USA i Kanada jak kluczyki są w stacyjce a dzwi otwarte  nie można zamknąc..
No i jeszcze tylna blenda na bagazniku w USA i Kanada się róznia... w wersji USA po dwóch stronach są swiatła cofania, w Kanada tylko po prawej. Po lewej jest czerwona zaślepka... bo tam nic nie ma... :)
Tutaj nie jestem pewien, ale chyba w wersjach USA i Kanada z poduszką klakson wciska się całą poduchą, a w erupie były dwa przyciski,
w europie jest ekonomizer (na obrotomierzu) w USA i Knadzie nie ma :)


PS
Maniek wielkie podziękowania od kolegi nick Sienio., rozmawiał z toba na GG przed twoim wyjazdem do Belgii. Tak jak pisałeś był to mały kondensatorek w aparacie zapłonowym. Cos za 30 zł... :)
« Ostatnia zmiana: 23-02-2006, 22:12:41 wysłana przez przemo. »

grzechuuu

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #4 dnia: 23-02-2006, 22:31:56 »
a ja mam 3.0 93 (europa) kupiona w Austrii
i ma kupe bajer....
podswietlenie stacyjki, boczne podswietlenia w drzwaich, nawiew regulowany elektrycznie, schowki w siedzeniach... czasowy wyłacznik podsiewietlenia wnętrza..., stacyjka podswietlana, lusterka podgrzewane, elektryczne lusterka, regulacja swiateł, econometer (te swiatełka zielone i czerwone) - nie kazda camry to miala np. prawostronne nie miały), tempomat i duzo wiecej  ale juz zapomniałem hehehhe

MaciekB

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #5 dnia: 23-02-2006, 23:26:42 »
właśnie - zapomniałem o Economizerze - oczywiście dostępny tylko w europejskich wersjach

jeśli chodzi o blendy to chyba są takie same dla USA i Kanady - może patrzyłeś na wersję już po przeróbce np. na światło p.mgielne?

ja pamiętam że do face-liftu to uboższe wersje miały czarną blendę, a bogatsze przezroczystą czerwoną (w kolorze tylnych świateł),
po face-lifcie wiadomo - pod kolor nadwozia :P
i z klaksonem też racja - amerykańskie miały całe "poduchy" a europejskie dwa przyciski - - powiem szczerze że obydwa pomysły mi pasowały i nie jestem w stanie zdecydować który był lepszy

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #6 dnia: 24-02-2006, 00:06:54 »

Maniek wielkie podziękowania od kolegi nick Sienio., rozmawiał z toba na GG przed twoim wyjazdem do Belgii. Tak jak pisałeś był to mały kondensatorek w aparacie zapłonowym. Cos za 30 zł... :)

Miło, że mogłem pomóc :-) Ale nie pamiętam co to za furak ? camry 2.2 ?/
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #7 dnia: 24-02-2006, 00:24:00 »
z zauważalnych rzeczy - rewelacyjnie wydajne światła H4! naprawdę świecą genialnie! w amerykańcach czy po przeróbkach czy nie, są o wiele gorsze. nawet Solara - pomimo że ma gładkoszybowe klosze - ma o wiele gorsze światła
- że nie wspomnę o bi-xenonach :D ( już ktoś przerabiał problem świateł w Camry, nie Maniek? )  ;D ;D ;D
3VZ.pl



przemo.

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #8 dnia: 24-02-2006, 12:55:53 »
Nie moja Kanada z tego co się oriętuje (tak mówił mi poprzedni wlasciel) nie byla przerabina ale głowy sobie nie dam obciąć... :) przy najbliższej okazji zrobie zdjęcia i pokaże :)

taki malutki szczegół...
u kolegii w wersji USA 3.0 3VZ-FE w automacie OverDrive wł/wył się z tylu dzwigni a u mnie z boku (3.0 ale 1MZ-FE) nie wiem czym to się różni... :)

PS
Tak Maniek :) 2.2 Europa w manualnu. :) Jeszcze raz dzięki.


Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #9 dnia: 27-02-2006, 11:32:56 »
Cześć.
Jeszcze jedna rzecz: Moja europa jest biała, a Przemka canada zielona...

Mr Q

  • Gość
Odp: Czym się różnią wersje Camry... :)
« Odpowiedź #10 dnia: 27-02-2006, 13:37:43 »
Cześć.
Jeszcze jedna rzecz: Moja europa jest biała, a Przemka canada zielona...

A moja USA czarna :)


 

Beesafe.pl