Czsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Uszkodzony alternator - regulator napięcia  (Przeczytany 19271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stiv32

• Gość
Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« dnia: 14-03-2005, 07:37:39 »
Witam - mam problem z moja yariską - od piątku zaczął wariować alternator - raz ładuje, by za chwilęnie ładować.Objawy są takie, że po odpaleniu świeci sie lampka ładowania, alternator nie  ładuje, a po przejechaniu 20-30km gaśnie i jest dobrze do kolejnego wyłączenia silnika. Moze ktoś polecić dobrego elektryka z okolic Piaseczna - lub ew. wskazać co jest przyczyną?
« Ostatnia zmiana: 08-09-2010, 07:47:50 wysłana przez SZYMON14 »

MJ

• Gość
Odp: Uszkodzony alternator - regulator napięcia
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2005, 07:48:24 »
Jak masz gwarancje to do ASO :)

Topax

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 14-03-2005, 08:09:48 »
Ja iałem coś podobnego w poprzednim autku (Citroen AX). Po odpaleniu silnika lampka ledwo siężarzyła albo wręcz świeciła w całości - problem: zużyte szczotki.Po wymianie jakiś czas było spokojnie aż problem powrócił, zwłaszcza podczas mrozów.Zapalałem silnik (cały czas mówięo Citroenie) a lampka akumulatora siępaliła... Ale był jeszcze lepszy patent: po przekręceniu kluczyka kontrolka wogóle sięnie paliła (!!!) a po uruchomieniu silnika nadal sięnie paliła.Po przejechaniu paru kilometrów w samochodzie wszystko gasło i auto stawało dęba a potem to nawet zakręcić nie chciał.
Moje "typy" usterek:
1) Zużyte szczotki
2) Pojazd gdzieś "gubi" masę

Uważaj z tym, bo za jakis czas samochód może ci stanąć dęba z rozładowanym akumulatorem.

Pozdrawiam serdecznie
Jack

Stiv32

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 14-03-2005, 08:44:34 »
Problem jest taki że nie mam już gwarancji - a w aso krzyczą że moze to kosztować 650 zł(Marki)

MJ

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2005, 08:57:45 »
Wnioskuje ze gwarancja skonczyla Ci sie niedawno (autko masz z 2002) wiec sprobowalbym negocjowac z TMP.

Stiv32

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 14-03-2005, 13:21:26 »
Podzwoniłem troche po zakładach elektromechanicznych oraz serwisach (Chodzeń i Cygan) i okazało sięze awarie alternatora w yarisach to zadna nowość - a wręcz dość czesta sprawa - najcześciej pod wpływem wody(z roztopów) pęka obudowa alternatora w wyniku czego do regeneracji jest obudowa, łożyska oraz dość często uzwojenie - w warsztacie koszt 550 zł, w Markach 650 a u Chodzenia 650-1600 zł.

Radzęwięc uważać na kałuże - dość droga zabawa potem z autem :-((

Topax

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 14-03-2005, 13:40:17 »
Hmmm... gupia sprawa.W przypadku mojego Citroena skończyło sięna wyjęciu alternatora, zaniosłem go do elektromechanika i za jakie 20-30 PLN wymienił szczotki i po bólu.Ale jeżeli w Yarku pęka obudowa albo coś to nie byle jaka przypadłość.

p_flori

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 14-03-2005, 16:21:58 »
Czy po przekręceniu kluczyka (właczenie tylko zapłonu zapala Ci siękontrolka ładowania i czy świeci siępodczas odpalania i pracy silnika?) masz dostęp do omomierza i Voltomierza?, pewne rzeczy możesz sprawdzic pod domem, zanim pojedziesz do machera. Jak dopadniesz miernika daj znać , może coś wykombinujemy.
Spkojnie, jakbyś zatarł łożysko, czy przepaliłuzwojenie- juz byś nie jeździł, nie daj sie naciagnąć

p_flori

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 14-03-2005, 17:11:46 »
Cytat: Topax
Ale był jeszcze lepszy patent: po przekręceniu kluczyka kontrolka wogóle sięnie paliła (!!!) a po uruchomieniu silnika nadal sięnie paliła.
Jack

W przypadku w/w objawu (jak żarówka kontrolki jest OK) radze natycchmiast zatrzymać auto i odpiąć akumulator - oznacza to zwarcie w obwodzie regulatora i prąd z akumulatora nawet przy wyłączonym zapłonie idzie na uzwojenie alternatora- powodując szybkie rozładowanie akumulatora, a jak silnik sie nie obraca - nawet przepalenie uzwojenia.

Topax

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 14-03-2005, 23:41:52 »
Wtedy to była dziwna sprawa... faktycznie akumulator sięrozładował po paru kilometrach jazdy.Ale czasem, jak sięsilnik nagrzał to wracało do normy i stąd moje przypuszczenie,ze gubił masęa jak sięśrubki i złaczki nagrzały to ja odzyskiwał. I była taka swoista loteria: jechać i zaraz sie zatrzymać? czy jechać i moze sięuda... Ale na szczeście to już mnie nie dotyczy  :wink:
Grunt to prund !!!

Offline SZYMON14

• Junior Administrator
  • Cogitationis poenam nemo patitur.
« Odpowiedź #10 dnia: 07-09-2010, 10:24:47 »
Najprawdopodobniej padł w YII alternator lub regulator napięcia. Koszt w ASO 3660 zł alternator a regulator 700 zł. Objawy: samochód pali na dotyk nic złego nie zauważyłem jednak po uruchomieniu silnika nie gaśnie pd 30 sek d0 2 min. kontrolka ładowania akm. Dziś diagnoza w ASO.
Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się regeneracją tego typu rzeczy?
You are not allowed to view links. Register or Login

Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline adii

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 07-09-2010, 15:20:24 »
Napisz do firmy Lauber oni regeneruja dużo rzeczy

Offline SZYMON14

• Junior Administrator
« Odpowiedź #12 dnia: 03-02-2011, 13:37:38 »

Byłem na diagnozie w ASO.

Przez godzinę na różne sposoby sprawdzali alternator i skuteczność ładowania akumulatora. Okazało się, że wina leży po stronie regulatora napięcia który przekazuje o jedną setną napięcia mniej niż to jest wymagane co nie pozwala na szybkie wyłączenie JEDYNIE kontrolki ładowania akumulatora ( obecnie ledowa gdyby była żarówka nie zaświeciła by się ). Akumulator jest ładowany opinia serwisu nie wymieniać no chyba , że bardzo mi to przeszkadza
---------

No dobra panowie. Czy ktoś zna sposób na zakup regulatora napięcia po za ASO (772 zł) do YII 1.0?

We wszystkich możliwych hurtowniach - brak.

Juwisz

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 03-02-2011, 16:08:20 »
na trasie Łańcut-Rzeszów widziałem kiedyś zakład regeneracji alternatorów, może oni coś doradzą?!

Jakie masz ładowanie?
« Ostatnia zmiana: 03-02-2011, 16:12:08 wysłana przez Juwisz »

Offline SZYMON14

• Junior Administrator
« Odpowiedź #14 dnia: 03-02-2011, 22:34:36 »
Co myślicie o tym? You are not allowed to view links. Register or Login.

Rozumiem, że opis "typ Nippondenso" oznacza podróbkę?