Autor Wątek: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi  (Przeczytany 129590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mugger

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #15 dnia: 17-09-2006, 18:12:24 »
Dzisiaj ruszylo KOMPENDIUM narazie w skromnym wydaniu, ale jego baza bedzie sie sukcesywnie powiekszac min. wraz z przeszukiwaniem gaszczu postow naszego dzialu ;).

Zapraszam wszystkich do zapoznania sie z nowym poddzialem i wypowiedzenia sie na jego temat

pozdrawiam wszystkich forumowiczow
mugger

Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #16 dnia: 26-09-2006, 17:48:48 »
Uważam że największym błędem naszego forum jest to, że nie mogą go czytać osoby które nie założyły sobie loginu/hasła. Na dłuższą metę jest to błąd wręcz samobójczy, a forum może z czasem zacząć gasnąć albo zamieni się w krąg wzajemnej adoracji. Z czasem ludzie odchodzą z forum (sprzedają auta, nie mają czasu itp.), dlatego trzeba zachęcać nowych do forum demonstrując jego zawartość (oczywiście w trybie "read only"), a nie "na dzień dobry" stawiać tamy.
Gdyby ta zasada obowiązywała gdy pierwszy raz zajrzałem na TKP, prawdopodobnie by mnie na tym forum nie było.

mugger

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #17 dnia: 26-09-2006, 18:07:46 »
Pasikonik jako gość masz dostęp do wszystkich dzialow technicznych TKP, nie masz dostępu tylko do Towarzyskich i Działu Klubowego, jako user dostepu nie masz tylko do Działu Klubowego, ktory jak sama nazwa mowi podejmuje tylko tematy zwiazane z klubem.
Mysle ze nie jest zle ;) spotkalem sie z forami, ktore duzo bardziej ograniczaja dostep do swojej bazy danych. Zalozeniem TKP bylo udostepnienie naszej bazy danych maksymalnemu gronu osob - mysle ze to sie udalo

Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #18 dnia: 26-09-2006, 18:34:10 »
jako gość masz dostęp do wszystkich dzialow technicznych TKP, nie masz dostępu tylko do Towarzyskich i Działu Klubowego, jako user dostepu nie masz tylko do Działu Klubowego, ktory jak sama nazwa mowi podejmuje tylko tematy zwiazane z klubem.

Sprawdziłem teraz dokładnie i już wiem dlaczego nie mogłem wejść na forum jako Gość.
Jako Gość można wejść na forum Yarisa ale tylko jeśli kliknie się na nazwę "Yaris", natomiast gdy kliknie się na zdjęcie Yarisa to zamiast forum widać ekran logowania :). Trochę to mylące, zwłaszcza dla nowych ;D

mugger

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #19 dnia: 26-09-2006, 18:46:10 »
jako gość masz dostęp do wszystkich dzialow technicznych TKP, nie masz dostępu tylko do Towarzyskich i Działu Klubowego, jako user dostepu nie masz tylko do Działu Klubowego, ktory jak sama nazwa mowi podejmuje tylko tematy zwiazane z klubem.

Sprawdziłem teraz dokładnie i już wiem dlaczego nie mogłem wejść na forum jako Gość.
Jako Gość można wejść na forum Yarisa ale tylko jeśli kliknie się na nazwę "Yaris", natomiast gdy kliknie się na zdjęcie Yarisa to zamiast forum widać ekran logowania :). Trochę to mylące, zwłaszcza dla nowych ;D


ikonki przy dzialach to wlasciwie: ''Nowe wiadomosci/Brak nowych wiadomosci'' - zeby ''forum rozpoznalo'' czy masz nowe wiadomosci w danym dziale czy nie - musisz byc zalogowany ;)

ayrsen

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #20 dnia: 27-09-2006, 08:57:56 »
Grrrrr!!!
Od dnia dzisiejszego został uzupełniony regulamin forum TECHNICZNEGO!!! Yaris - bardzo proszę się z nim zapoznać /jest w FAQ/, żeby potem nie było... 8)

Offline Lazarus

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #21 dnia: 06-12-2006, 00:00:46 »
Ja uważam że dział Yaris powinien brać przykład z działu Avensis - wszystko tam ładnie pogrupwane i czytelne. Co prawda działy się jeszcze wypełniają ale widać tam porządek. Tutaj z przejrzystością jest kiepsko, coś znaleźć czy wyszukać trudno przez to że w starych postach krzaki, wiec przydało by się pogrupowanie wątków i zebranie ich tematycznie razem. Wtedy trafiałoby się tam gdzie trzeba...

mugger

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #22 dnia: 06-12-2006, 09:51:11 »
Szczerze mowiac czekamy jeszcze czy pomysl sprawdzi sie w dziale avensis... jesli tak to bedzie wdrazany w yarisie...
nalezy wziac pod uwage jeszcze jeden czynnik: w dziale yaris jest ponad 16 tysięcy wiadomosci (w ave polowe tego) i taka zmiana zajmie troche czasu :-P

Offline ToYaris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #23 dnia: 06-12-2006, 10:57:08 »
w dziale yaris jest ponad 16 tysięcy wiadomosci (w ave polowe tego) i taka zmiana zajmie troche czasu :-P
Ok, ale to powinno tym bardziej motywować do poczynienia zmian na lepsze.
A wydłużny czas modyfikacji jakoś przeżyjemy. :-)

Offline Lazarus

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #24 dnia: 06-12-2006, 11:10:25 »
To oznacza, że wszystko jest na dobrej drodze i w dobrym kierunku  :-)

belek

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #25 dnia: 22-12-2006, 00:13:30 »
czy kasowanie wielu postow i tematow nie jest przesada? nie ma tu az tak ogromnego ruchu ze cos takiego bedzie zasmiecac forum - rozumiem ze jest wyszukiwarka i faq ale jak pytam o konkretne rzeczy zwiazane z wycieraczkami i H4 to czemu te tematy wylatuja? doswiadczenia uzytkownikow moglyby byc przydatne dla innych ktorzy zastanawiaja sie co wybrac...

poza tym po co zamkos kasuje posty w dosyc luznych tematach tlumaczac ze nic nie wniosly - zawsze bylo tu fajnie bo byl pewien luz i raz post byl rzeczowy i wartosciowy merytorycznie a raz o wszystkim i o niczym i jakos nikomu to nie przeszkadzalo - a teraz zrobi sie tu sucho bezosobowo i nieprzyjemnie... z takim podejsciem 70% postow tutaj na upartego mozna wykasowac ale czy wlasnie o to Wam (moderatorom) chodzi?
« Ostatnia zmiana: 22-12-2006, 00:15:14 wysłana przez belek »

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #26 dnia: 22-12-2006, 00:29:36 »
belek, po pierwsze jest dział techniczny i omawiamy tu sprawy techniczne a nie rozmawiamy o "głupotach"...

ayrsen

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #27 dnia: 22-12-2006, 07:03:15 »
Ech belek, belek... :oops:
Nic nie zostało usunięte - tylko połączone z już istniejącymi watkami. Nie wierzysz - zobacz sam:
1. Wycieraczki
2. Żarówki

Żadne tematy nie wylatują, ruch jest spory - dziękujemy - mam nadzieję, że Twoje konkretne pytania znajdą konkretne odpowiedzi w tych wątkach, z którymi zostały scalone - masz tam w każdym temacie 9 stron tekstu... :oops:

Co do reszty - Ty chcesz, żeby było na luzie, inny uzytkownik chce, żeby ktos rozwiązał jego problem a nie "gdybał i dybał"... Nam, moderatorom chodzi o to, żeby każdy był zadowolony. I mam nadzieję, że i Ty jesteś /teraz - po sprawdzeniu, że nikt nic nie usunął/ zadowolony... :wink:

belek

  • Gość
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #28 dnia: 23-12-2006, 06:52:16 »
dobra - sory ;D :icon_pai: :icon_salut:  :icon_pray:
ale wyszukiwalem moje posty - odswiezalem forum i nic nie bylo - nawet zadnego info czemu skasowane (tak myslalem)...
teraz dopiero widze ze tematy wskoczyly na gore forum...

@swoop - tak sie sklada ze w kazdym temacie jest troche glupot, ale ostatecznie to dodaje "zycia" forum - inaczej to bylaby ksiazka napraw ktorej przeciez nikt nie przeglada dla przyjemnosci i nie na temat...  :-P

Offline Lazarus

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycje zmian w dziale Yaris / uwagi
« Odpowiedź #29 dnia: 25-02-2007, 10:45:04 »
Czy nie fajnie byłoby podzielić dział Yarisa na częci tak samo jak jest to zrobione w FAQ ? Czyli:

- Info o Yarisach
- Zawieszenie
- Wnętrze
- Nadwozie
- Oświetlenie
- Silnik, skrzynia biegów i osprzęt
- Tuning i modyfikacje

Owszem to co już jest napisane mozna by choć częściowo przebrać i poprzenosić do tych działów, tak żeby je zapełnić i żeby każdy kto coś nowego pisze widział i wiedział w jakim dziale ma pisać, a w razie czego wzorował się na układzie w FAQ które i tak powinien najpierw przejrzeć zanim napisze...


 

Beesafe.pl