Autor Wątek: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99  (Przeczytany 36011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tuptusia

  • Gość
filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« dnia: 15-08-2006, 19:29:01 »
Witam,

Mam Starletkę z 99 roku i mały problem z nią. Chodzi o bardzo małą wydajność wentylatorów. Czy jest coś, co można by oczyścić z liście, kurzu, itp.? Chodzi mi o coś na kształt filtra przeciwpyłkowego... No chyba że to jeszcze coś innego...
Będę wdzięczna za pomoc. :)

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #1 dnia: 15-08-2006, 22:02:48 »
Cześć
To faktycznie zacznij od filtra kabinowego, a potem będziemy myśleli, jak to nie pomoże.
Filtr kabinowy znajduje się po stronie pasażera, poniżej schowka. Najlepiej otworzyć drzwi od strony pasażera i włożyć głowę (oczywiście oczami "do góry i w stronę silnika" ;) ) w miejsce przeznaczone na jego nogi.
Dostęp do filtra wymaga wyjęcia trzech plastikowych zawleczek i wyjęcia zaślepki (oraz odrobiny gimnastyki, ale to dla zdrowia). Później wystarczy złapać filtr i wyciągnąć go - nie masz co martwić się, że się złamie, ponieważ firmowo jest "łamany", żeby w ogóle istniała możliwość montażu.
Jeżeli jest brudny dobrze podjechać na stację benzynową i przeczyścić go sprężonym powietrzem (chyba, że masz kompresor). Jeżeli będzie fatalnie brudny, to zdecydowanie pozostaje wymiana, bo na płucach nie ma co oszczędzać (nie ma potrzeby kupować w ASO, lepiej zajrzeć do JC). Z montażem sobie poradzisz, byle zwrócić uwagę jak był włożony poprzedni.
Daj znać, czy pomogło.
Pzdr

tuptusia

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #2 dnia: 16-08-2006, 09:50:26 »
Dzięki wielkie - dziś spróbuję:)
I nie omieszkam poinformować o rezultatach naturalnie:)

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #3 dnia: 18-08-2006, 00:03:09 »
Jak się udała drobna operacja :)?

tuptusia

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #4 dnia: 18-08-2006, 15:37:45 »
A więc tak:
wyjęliśmy filtr bez większych problemów, mam już świeży i dziś będziemy montować:)
A na razie mam wiatry w nogach:)
O dalszych postępach poinformuję;)

tuptusia

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #5 dnia: 25-08-2006, 23:14:11 »
Informuję z radością, że poskutkowało:)
Mam teraz nawiew jak trzeba - dzięki wielkie za wskazówki!!
Pozdrawiam:)

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #6 dnia: 26-08-2006, 14:16:26 »
To super. W końcu po to jest forum, żeby się wymieniać doświadczeniami  :).
3maj się

born2ride

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #7 dnia: 26-08-2006, 19:36:57 »
Ja to chyba nie mam wspominanego filtra bo po pierwsze nawiew ma niezla wydajnosc a jak wiadomo filtr troche blokuje przeplyw powierza, a po drugie to co jakis czas na desce odklada sie warstwa kurzu, pylkow, igielek, itp.
Fakt dla pluc moze nie najlepiej ale za to jak fajnie chlodzi w lecie (prawie jak klima), natomiast w zimie super szybko odmraza szyby ;)

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #8 dnia: 26-08-2006, 20:57:34 »
 :D
Born... szanuj płuca... :)
Czasami widuje się patenty przeróbkowe filtrów kabinowych, gdzie orginalny wkład materiałowy zamienia się na jakąś fizelinę czy inne ustrojstwo, ale Starletka ma tak wydajną wentylację, że szkoda dorabiać sobie sprzątania (stąd być moze twierdzisz, że możesz nie mieć filtru - efekt kurzenia się deski jest w miarę normalny i ja mam to samo). Rzuć okiem czy masz filtr, bo odsprzedający czasem lubią oszczędzać na tym, na czym nie powinni i jak się taki filtr zabrudzi to wywalają i nie wydają $ na nowy.
Pzdr

born2ride

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #9 dnia: 26-08-2006, 21:32:33 »
OK Jumpjet dzieki za troske ;), jutro sie sprawdzi.
...a przy okazji zerkne na numery pudelka od sterowania silnika.

pozdrOOfka


##################

Wlasnie wrocilem z ogledzin swojego autka (odkrylem m.in. ze mam wyprowadzone kable do tylnych glosnikow, hehe:), a wracajac do wymiany filtra to wydaje mi sie ze go zlokalizowalem ale powiedzcie jak go wyciagnac aby sprawdzic jego stan lub wymienic ??? poniezej link do zrobionego przeze mnie zdjecia:

http://www.starletka.webpark.pl/filtr.jpg
« Ostatnia zmiana: 27-08-2006, 21:07:44 wysłana przez born2ride »

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #10 dnia: 27-08-2006, 21:40:49 »
Prześledź post od początku. Żeby wyjąć filtr nie trzeba robić masakry z deski rozdzielczej :). Jest on głębiej nad miejscem na nogi pasażera. Całość operacji znajdziesz wyżej w poscie.
3m się
P.S. Troska troską, igła Ci wleci w oko podczas jazdy i karambol gotowy  :D
« Ostatnia zmiana: 27-08-2006, 21:54:53 wysłana przez Jumpjet »

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #11 dnia: 30-08-2006, 19:06:43 »
Jak tam filtr Born? Mam nadzieję, że nie dobierałeś się do niego przez przegrodę silnika ;)?

born2ride

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #12 dnia: 30-08-2006, 19:23:38 »
Jak tam filtr Born? Mam nadzieję, że nie dobierałeś się do niego przez przegrodę silnika ;)?

Kurna Jumpjet, zebys wiedzial ze to chyba tylko tak sie da zrobic :-\
Patrze tam gdzie mowisz i nic, wszystko zabudowane, zadnych zaslepek, zadnego filtra, moze mam jakas nietypowa wersje, a moze to przez poduszke powietrzna :-[
Jak masz mozliwosc to poslij zdjecie albo zaznacz na moim.
Thx

Jumpjet

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #13 dnia: 30-08-2006, 20:56:53 »
No dobra... więc będzie wersja edukacyjna z obrazkami :). Airbag nie ma tu na szczęście nic do roboty i nikomu nie opłacałoby się zmieniać konstrukcji (koszt produkcji), więc musisz mieć tak samo.
Usiądź na fotelu pasażera i spojrzyj na schowek :). Poniżej schowka, (dojrzysz, jeżeli odsuniesz fotel max w tył) odrobinkę wystaje "coś czarnego" (na rysunku zaznaczone dla odmiany na czerwono  :P ).
 
Jak już to namierzysz, to pewnie będzie trzeba wysiąść z samochodu i trzymając azymut na to "coś" zajrzeć w miejsce na nogi pasażera. Teraz rzut oka na sytuację:
 
wyciągamy zawleczki (czerwone), zaślepkę i filtr - zrobione
Całą operację można też przeprowadzić "na macanego", ale ta opcja jest o wiele mniej poznawcza (jakie ciekawe widoki tam pod tym schowkiem i od razu można poprawić wykładzinę za środkową konsolą  ;D )
Musi się udać.
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 30-08-2006, 21:00:21 wysłana przez Jumpjet »

tuptusia

  • Gość
Odp: filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99
« Odpowiedź #14 dnia: 04-09-2006, 20:52:41 »
A jeszcze przy okazji odrobina ćwiczeń fizycznych:) wiem wiem, Mężyk też nurkował:) Powodzenia w poszukiwaniach!!


 

Beesafe.pl