Autor Wątek: Nowe modele Toyoty  (Przeczytany 95785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #90 dnia: 10-03-2009, 13:35:49 »
no mowieo  naszym rynku.
wziąc wydaje mi sie, że ceny powinny startować mniej wiecej o dyche niżej..
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #91 dnia: 10-03-2009, 13:38:12 »
ja co prawda nie siedzialem, ale jak uslyszalem ze cennik zaczyna sie od ok 54 tysiecy za wersje 1.0 to szczeka mi opadla..

Ale innej wersji silnikowej obecnie w ogóle nie ma! Chyba ma się kiedyś tam pojawić dizel.... pewnie za 70 koła ;P Szaleje nam Toyotka, szaleje :)

Niedługo premiera kolejnego modelu: Urban Cruiser, czyli tym razem połączenie SUVa i auta miejskiego. Kolejny mezalians, ale to przynajmniej się już będzie sprzedawać, bo SUVy nie wiedzieć czemu są ostatnio bardzo popularne.... zwłaszcza do jazdy po mieście...
Seat Leon Cupra :D

Dagon

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #92 dnia: 10-03-2009, 15:37:07 »
bo SUVy nie wiedzieć czemu są ostatnio bardzo popularne.... zwłaszcza do jazdy po mieście...
Prosta odpowiedź... U nas nowo stawiane krawężniki są z roku na rok coraz wyższe, dziury łatane na słowo honoru oraz każdy chce jak najlepiej widzieć co jest przed poprzedzającym go pojazdem  <diabel>

A ceny tej toyotki... masakra. W stosunku do pozostałych modeli są z kosmosu....

Qba

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #93 dnia: 10-03-2009, 16:39:50 »
IQ jest z założenia modelem niszowym, przeznaczonym do bycia trzecim autem w rodzinie, bardziej na pokaz niż do prawdziwego użytku. Dlatego już w podstawowym wyposażeniu jest nafaszerowane jak kurczak kaszą. Materiały i wykończenie lepsze niż w Yarisie.
Samochodzik od bogatego taty dla młodzieży, na dojazd na studia.

Jak ktoś potrzebuje tanie autko miejskie, kupi Aygo.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #94 dnia: 11-03-2009, 11:41:42 »
Z tym wyposażeniem to nie przesadzajmy - owszem, ma 11 poduszek i to robi cenę i masę. Ale poza tym to co tam jest specjalnego? Klima i elektryczne szyby już chyba nikogo nie szokują ;-) To dzisiaj obowiązkowe wyposażenie.

Nawet nie zaszaleli z sensowną regulacją kierownicy - czyli mi zostałaby opcja "nóżki na boki" ;-) Fotele bez trzymania bocznego, brak schowków. Ba, auto nie jest nawet wyposażone w bagażnik ;-) No i to 15 sekund do setki... chyba musieli mocno zepsuć ten silnik żeby się chwalić ekooszołomom niską emisją CO2 ;-)
Seat Leon Cupra :D

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #95 dnia: 12-03-2009, 08:46:56 »
zapomniales dodac kierunkowskazy w lusterkach :P
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

zartrose

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #96 dnia: 21-03-2009, 23:13:12 »
byłam na premierze IQ w moim serwisie i była możliwość przetestowania IQ i wypożyczonego specjalnie na tę okazję smarta na parkingu z wtyczonym ciasnym torem z zakrętasami...
smart ani jednego zakrętu nie wziął na raz- musiał cofać i podjeżdżać, IQ przejechał całą traskę bez "mrugnięcia wycieraczką"...
poza tym IQ jest czteroosobowy, smart dwu, i chyba o to im chodzi, że IQ jest najmniejszym 4-oosobowym autkiem, do tego zwinnym, zwinniejszym od smarta ;-)

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #97 dnia: 29-05-2009, 10:25:39 »
Urban cruiser już jest w salonach. Nie wiem czy widzieliście ceny? Kolejny po IQ model, którego nikt rozsądny w Polsce nie kupi... Za tego podwyższonego Yarisa cena w podstawie 65kpln, a wersja z dizlem i napędem 4x4 kosztuje 88kpln  <zalamka>

Wystarczy porównać choćby z Suzuki SX4, które z dizlem i 4x4 kosztuje 68 kpln, żeby stwierdzić że coś tutaj jest nie tak... I to nie z zabawkowym 1.4 tylko z porządnym 120-to konnym silnikiem 1.9...
Seat Leon Cupra :D

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #98 dnia: 29-05-2009, 11:39:05 »
 diesel DDIS, 1900 [cm3], 129 [KM] to ten z Vitary?.

janmor

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #99 dnia: 24-07-2009, 13:34:44 »
Dzisiaj kumpel "Gorbi" dostał do testów Urban Cruisera, zobaczymy jak się sprawdzi w Jego rękach  :-)

andrzejgdynia

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #100 dnia: 23-02-2010, 14:58:27 »
A co sądzicie o nowym Verso? Mnie osobiście bardzo się podoba.

16-02 wyjechałem nią z salonu. Jest to wersja 7-mio osobowa z silnikiem 2.0D-4D 126KM i manualną 6-cio stopniową skrzynią biegów. WYposażenie to SOL z dodatkowo zamontowanym tempomatem i czujnikami cofania, których niestety nie ma w SOL.

Jak na razie przejechałem 450km i jest OK, poza jednym minusem. Jadąc A1 z V=160km/h, przy sporym bocznym wietrze trochę nosi na boki, ale da sie opanować. Wcześniej jeździłem laguną II kombi i nie zdarzało sie to nawet gdy jechałem znacznie szybciej i znacznie mocniej wiało. Miała za to setki innych wad.

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #101 dnia: 23-02-2010, 15:02:08 »
Jak mozna porównywac prowadzenie  verso i laguny, ktora jest 20 cm niższa?
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

andrzejgdynia

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #102 dnia: 23-02-2010, 15:20:34 »
Porównywać można wszystko, więc porównuję. Nie narzekam, spodziewałem się tego i o tym piszę. Co do właściwości jezdnych, dynamiki oraz komfortu jazdy Verso wypada o wiele lepiej w moich odczuciach.

W Lagunie mam silnik 1.9 dCI 120 KM
W Verso mam silnik 2.0 D-4D 126KM

Więc podobne, laguna bardziej opływowa. Pomimo tego spalanie na podobnym poziomie. Jazda mieszana (miasto, trasa, autostrada) raczej dynamiczna, około 7l/100km. Przy jeździe spokojnej z pewnością spalanie byłoby znacznie mniejsze.

W lagunie, kiedy jeździła nią żona, bardzo spokojnie po mieście, do pracy i z powrotem, około 50 km dziennie, to spalanie wg. komputera oscylowało na poziomie 6,5l/100. W Verso widzę, że można zmieścić się przy spokojnej jeźdxie po mieście w granicach 5,5 - 6 l/100, więc lepiej. Verso traci tu więc przez swoją bryłę przy wyższych prędkościach, kiedy opór jest większy. Ponadto, na początku ma ponoć więcej palić.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #103 dnia: 23-02-2010, 15:26:26 »
jak już diesel to 2.2, 2.0 dobry w Aurisie może być  <diabel>

andrzejgdynia

  • Gość
Odp: Nowe modele Toyoty
« Odpowiedź #104 dnia: 23-02-2010, 15:32:22 »
jak już diesel to 2.2, 2.0 dobry w Aurisie może być  <diabel>

Verso jest samochodem rodzinnym i nie potrzebuję samochodu na wyścigi, tylko do podróży z punktu A do punktu B, często oddalonych od siebie o setki km. Dla mnie to był optymalny wybór, jak i dla większości kupujących Verso, bo ta właśnie konfiguracja sprzedaje się w Polsce najlepiej.

Poza tym nie chcę mieć filtra cząstek stałych, zbyt kosztowny gadżet. Znajomy ma przebieg 60kkm i wymieniał już 2 razy, raz udało mu się w ramach gwarancji, ale drugi raz juz musiał płacić. Ilo to kosztuje w ASO Toyoty, zapewne wiesz - około 10 000zł. Dziękuję za taki wynalazek. Wolę mieć mniej koni i sprawdzoną jednostkę, niż wyżyłowany ekologiczny 177 konny.


 

Beesafe.pl