Autor Wątek: OLEJ DO SILNIKA  (Przeczytany 15325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adriax

  • Gość
OLEJ DO SILNIKA
« dnia: 29-12-2006, 10:27:05 »
Wiem wiem temat stary jak swiat (no moze prawie). Jakies 20 dni temu kupilem starletke 1,3i 1995 rok fajne autko Po walce klutnaich korektach udalo mi sie uszczuplic portfel i ty samym zarejestrowac starletke. Teraz kwestja oleju i tu pies pogrzebany poniewaz karteczke z wymainy ktos zerwal :(. Olej ktory teraz mam jest strasznie ciemny wrecz troche taki czarny na moje oko ma ok 8-10 tys. I wypada go wymienic mam 143 kkm, jestem 2 wlascicielem, poprzednia wlascicielka to 48 letnia Niemka. Moge tylko przypuszczac ze samochodzik byl raczej serwisowany dlatego strzelal bym ze teraz jest wlany polsyntetyk (czy mozna to w jakis sposob sprawdzic?). I teraz pytanko na co wymienic ryzykwoac i polsyntetyk czy moze wlac mineralny i 1 to tanszy a 2 to przynajmniej bedzie pewnosc ze nie rozszczelni silnika? Co radzicie?

born2ride

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #1 dnia: 29-12-2006, 13:18:19 »
Witam, osobiscie wlalbym jakis polsyntetyk, ja np. uzywam Castrol GTX Magnatec 10W40 i nie mam z nim zadnych problemow a przebieg mam prawie taki jak ty (142 kkm). :cool:
Z tego co czytalem na forum niektorzy odradzali ten olej bo podobno byly z nim jakies problemy ale bodajze dotyczylo to tylko pewnej serii, jak pisalem u mnie wszystko gra. Z tego co sie orientuje czesc forumowiczow poleca Mobil 1.

Jak wlejesz polsyntetyk i cos bedzie nie tak (bedzie bral olej) zawsze mozna przejsc na mineralny (albo rozwazyc remont silnika) :wink:

pozdrOOfka

P.S. Troche bylo o oleju na tym forum wiec poszukaj troche, a na poczatek polecam to:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,10807.0.html
« Ostatnia zmiana: 29-12-2006, 13:27:50 wysłana przez born2ride »

adriax

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #2 dnia: 29-12-2006, 17:18:45 »
CO do polsyntetyku to wlasnie tak mnie cos kusi zeby wlac Co do silniczka to chyba remontu nie bedzie wymagal a anwet jak cos nie mam zamairu go robic! Silniczek pracuje plynnnie nic nie stuka puka czysciutki Ostatnio jak te mrozy byly stal z tydzien lekko przekrecilem kluczyk juz chodzi az milo. Tylko co z tym #%@#%  :furious3: olejem mam zrobic Moze ankiete zrobie?

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #3 dnia: 29-12-2006, 20:37:23 »
Ja w swojej Starletce mam aktualnie 191kkm przebiegu. Ostanio zalałem Valvoline MaxLife 10W40, który to niby regeneruje uszczelki, zmniejsza zużycie oleju itp... Zalałem go tak "na w razie czego", bo żadnego brania oleju nie zauważyłem...
Zalej sobie takim olejem i bedziesz spokojniejszy... ;)
Ja polecam ten olej z czystym sumieniem :D

Pimpek

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #4 dnia: 29-12-2006, 21:44:46 »
Zalej jakiegoś półsyntetyka...

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #5 dnia: 29-12-2006, 22:09:22 »
Zalej jakiegoś półsyntetyka...

oby tylko nie Lotosa ;)

adakan

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #6 dnia: 29-12-2006, 23:43:58 »
Sam się zastanawiam nad półsystetykiem ponieważ nie mam informacji o aktualnie "zalanym" - wydaje się, że jest to najbezpieczniejszy wariant
P.S. ASO Toyoty w promocji za 121 PLN dla modelu Starlet 96-99 proponuje wymianę oleju "Toyota 10W-40 Semi-synthetic" z filterm

Pozdro

Adam

adakan

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #7 dnia: 29-12-2006, 23:46:08 »
 a może się przyda http://www.toyota.pl/about/olej.asp

Pozdro.

Adam

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #8 dnia: 29-12-2006, 23:54:10 »
ASO Toyoty w promocji za 121 PLN dla modelu Starlet 96-99 proponuje wymianę oleju "Toyota 10W-40 Semi-synthetic" z filterm

No to taka średnia promocja.. bez rewelacji...  :|

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #9 dnia: 30-12-2006, 11:26:05 »

oby tylko nie Lotosa ;)

A co masz do lotosa ?

adriax

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #10 dnia: 30-12-2006, 13:24:06 »
Decyzja podjeta bedzie polsyntetyk :) A co do Valvoline MaxLife 10W40 to sie jescze zastanowie. A gdzie radzicie kupic? w markecie, jakiejs hurtowni, kolo mnie jest taki dosc dobry servis i tam sprzedaja z beczki ale sie troche naslucahlem i oczytalem o tych olejach z beczki Co panowie w tej sprawie doradzicie? BTW To nie wiedzialem ze na forum bedzie taki ruch co pytanie to od razu swietna szczegolowa odp Brawo

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #11 dnia: 30-12-2006, 13:46:03 »
@adriax, daruj sobie oleje z beczki..
Ja zawsze wybierałem allegro i było bez problemu.. Tanio, z przesyłeczką do domu itp..


@mechu, Lotosa zalałem raz, na początku posiadania Starletki... Wszystko było z nim OK.. Ale następnym razem zalałem Mobilem.. Moje wrażenia?? Dwa różne silniki, dwa różne dźwięki silnika..
Nigdy wiecej Lotosa! No chyba ze starletka zacznie brac mi 1L/1000km to wtedy wezmę go pod uwagę ze względu na cenę, nic poza tym :)

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #12 dnia: 30-12-2006, 16:36:10 »
Lotosa zalałem raz, na początku posiadania Starletki... Wszystko było z nim OK.. Ale następnym razem zalałem Mobilem..
a jakiego lotosa i jakiego mobila porownywales?

Pimpek

  • Gość
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #13 dnia: 30-12-2006, 19:44:15 »
adriax, a skąd Ty jesteś, bo jak z okolic Wrocławia to coś można wykombinować za niedużą kasę  :-)

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OLEJ DO SILNIKA
« Odpowiedź #14 dnia: 30-12-2006, 20:17:56 »
Lotosa zalałem raz, na początku posiadania Starletki... Wszystko było z nim OK.. Ale następnym razem zalałem Mobilem..
a jakiego lotosa i jakiego mobila porownywales?

Lotos półsyntetyk (srebrna bańka..) z Mobilem Super S (także półsyntetyk..)


 

Beesafe.pl