Autor Wątek: Corolla/Auris News  (Przeczytany 163611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gonia77

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #30 dnia: 01-07-2005, 14:02:30 »
Cytat: maniak
Corolla TS 225 KM


no jesli tak - to poczekam  :D w sumie teraz juz zaluje, ze nie kupilam TS, ale skoro juz za 1,5 roku bedzie taki TS - to warto poczekac  :lol:  :lol:

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #31 dnia: 04-07-2005, 11:06:50 »
Mocniejsza Corolla Verso

Wprowadzone niedawno w modelu Toyota Avensis dwie nowe jednostki wysokoprężne o pojemności 2,2 litra jesienią trafią także do Corolli Verso.

Jest to drugi model z gamy Toyoty, który będzie wyposazony w te nowoczesne silniki. Obie wersje, o mocy 177 i 136 KM, należą do najnowocześniejszych oferowanych obecnie na rynku.

Silnik 2,2-litrowy D-4D rozwija moc 177 KM przy 3.600 obr/min. oraz imponujący maksymalny moment obrotowy 400 Nm już w przedziale od 2.000 do 2.600 obr/min. Najważniejsze cechy to system common-rail najnowszej generacji oraz nowoczesny wysokociśnieniowy układ wtrysku z piezoelektrycznymi pompami.

Do najważniejszych zalet nowych jednostek należy redukcja tlenków azotu oraz cząstek stałych znacznie poniżej wymaganych normą Euro IV. Dodatkowo znacznie obniżone zostało średnie zużycie paliwa, a także poziom hałasu oraz wibracji.

Jednostka 136-konna zastąpi dwulitrowy silnik o mocy 116 KM. Oprócz zwiększonej mocy poprawiony został również moment obrotowy z 280 do 310 Nm.

Obie wersje silnika 2,2 D-4D współpracować będą z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Po raz pierwszy Toyota Corolla Verso z nowymi jednostkami zaprezentowana zostanie we wrześniu na targach we Frankfurcie, a w sprzedaży pojawi sięod października.

maniak

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #32 dnia: 04-07-2005, 21:00:37 »
No to nie trafilem  :confused:   :lol: ,ale jak juz Toyota tak kombinuje to moze 2D-4D przesunelaby do Yarisa :roll: -to zart,ale nadal uwazam ze 2 diesel powinien zostac tylko powinni go jeszcze "podkrecic" :wink:

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #33 dnia: 06-07-2005, 13:09:45 »
Magazyn Auto Express zamieścił niedawno (czerwiec '05) następujące informacje dotyczące kolejnej wersji Corolli (przepraszam, że nie tłumaczę- brak czasu) :

Next Corolla Is Shaping Up

The world's best-selling car is about to be reborn! Toyota's all-new Corolla is out on test ready for a 2006 launch, and this week's mag's pictures reveal how the design is an evolution of the current machine.

However, sources in Japan have told us the rear end is inspired by the home market-only family model, named 'Ist'. Three and five-door prototypes with disguised bodywork are lapping Germany's Nßrburgring circuit, with engineers refining the suspension settings on the new platform underpinning the car.

Sitting on Toyota's recently developed 300N/MC chassis, the Corolla will also provide the basis for nine fresh models from the firm, including the next RAV4, Avensis and Previa. Insiders say the new design makes the 300N/MC the most versatile vehicle platform in the world
 
An equally ambitious engine range is also being developed. Although a hybrid system based on the Prius isn't likely, there will be new direct-injection petrol motors and a selection of fresh diesels. Two oil-burning flagships will debut in 2007, both based around the acclaimed 2.2-litre turbo. Buyers will get the choice of 148bhp or 175bhp, and the units will appear in the revised Avensis line-up as well. Power will be fed to the road via five or six-speed manual gearboxes, with a CVT semi-automatic also on offer.

A facelifted Corolla Verso is under development, too, but as the current car only recently hit the road, this won't appear until at least 2009. A concept hinting at the hatchback is expected at October's Tokyo Motor Show, although there's no word on prices yet.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #34 dnia: 12-07-2005, 11:01:59 »
Cytat: maniak
Cytat: gonia77
... a czemu nie chcesz odslonic rabka tajemnicy? chcialabym wiedziec o czym marzyc


Corolla TS 225 KM :wink:



Która tyle ma kucyków ??????
Poprosze linka albo fotki z tym modelem.
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #35 dnia: 12-07-2005, 11:06:42 »
Chyba japońska wersja tyle ma, ale słyszałem o tym silniku 1.8 kręconym do 225 KM, chyba nawet montują go w niektórych Lotusach (dotychczas w Lotusach poza UK był montowany 193 konny).

maniak

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #36 dnia: 13-07-2005, 05:50:45 »
Poprosze linka albo fotki z tym modelem.-http://www.auto-motor-sport.de/d/71847

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #37 dnia: 13-07-2005, 09:14:53 »
Przecież sam podałeś linke  :shock:

maniak

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #38 dnia: 13-07-2005, 19:34:26 »
cos nie wyszlo ,to  mial byc cytat Gladiatora.Nie wiem co sie stalo  :confused:

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #39 dnia: 23-09-2005, 10:06:38 »
Od października w Europie Toyota będzie oferować dwa nowe silniki D-4D do modelu Corolla Verso.

Oba będą miały pojemność 2.2 litra, słabszy (zastępujący silnik D-4D 2.0 116 KM) osiąga moc 136 KM, a mocniejszy 177 KM.

(Niniejszym potwierdzają sięinformacje podane wcześniej)

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #40 dnia: 23-09-2005, 13:38:10 »
I bardzo mi sie podoba ten 177 KM.  :-DD    :twisted:
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #41 dnia: 23-09-2005, 13:49:11 »
Niestety cena nie będzie Ci siępodobać :-(

Dlaczego do groma ciężkiego Toyota nie może zaoferować całej gamy europejskich silników do swoich europejskich modeli ?????  :evil:  :evil:

Oto czego mi np. brakuje:
- Corolla 1.8, 2.0 w benzynie
- Avensis 2.2 136 KM w dieslu

GrzegorzN

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #42 dnia: 26-09-2005, 14:18:05 »
Cytat: Jackal
Owszem, między innymi najnowszy diesel 2,2 tylko ze zmniejszoną mocą 136 KM, ale to dane z USA.

W Polsce nowe diesle są dostępne w Corolli Verso, jednak również mają obniżoną moc. Podejrzewam że taka jest po prostu taktyka Toyoty (chociaż dla mnie jest ona niezrozumiała   :aduh  w koncu cena Corolli Verso jest zblizona do Avensis'a.

Jackal

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #43 dnia: 26-09-2005, 15:02:08 »
Owszem taką maja obecnie taktykę. Corolla jest pozycjonowana (w dieslach) niżej od CVerso, a Avensis jest jeszcze nad nimi. W sumie to nie dziwi ;-)

IMHO Toyota na własne życzenie sprzedaje mniej* aut w Europie, niż mogłaby. Największi konkurenci (Renault, Panzerwagen, Opel, Ford) oferują zdecydowanie więcej silników, zarówno benzynowych, jak i diesli. W tej klasie samochodów producent powinien oferować silniki w zakresie mocy od 90 KM do ~150-180 KM.


*) Sprzedaż rokiem rośnie z każdym, być może w tym roku przekroczy 1.000.000 szt.

Cancer

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #44 dnia: 14-11-2005, 14:01:44 »
W ostatnim okresie media podały, że firma Toyota będzie wzywać kilka milionów właścicieli Toyot do serwisów  w celu usuniecia wykrytej usterki. Usterka ma dotyczyć przedniego oświetlenia. Wada została wykryta również w Corollach. Ja mam z 2002 roku i moze dotyczy to również mojej. Wysłałem zapytanie do centrali Toyoty, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi w tej sprawie. Może ktoś wie cos na ten temat. A z drugiej strony, to jak wezwą właścicieli imiennie, jeżeli ktoś jest np. drugim lub trzecim właścicielem auta.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06-03-2006, 14:51:19 wysłana przez bbartek22 »


 

Beesafe.pl