Autor Wątek: Corolla/Auris News  (Przeczytany 162990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #150 dnia: 10-01-2007, 20:07:53 »
A ja dzisiaj dostalem gazetke "Toyota News" z TKP pelna zdjeci nowej Corolli i Aurisa.
Gazetki te mozna dostac u kazdego dilera Toyoty.
Niestety podtrzymuje swoje zdanie - nie sa to chyba samochody dla mnie :embarassed:
:-P :-P :-P  Mnie przysłali pocztą do domu  :-P :-P :-P :grin:
E18_Prestige_MultidriveS

ayrsen

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #151 dnia: 17-01-2007, 07:56:11 »
Polska: Polski cennik Toyoty Auris

Toyota Motor Poland opublikowała cennik nowego modelu Auris. Polska oferta obejmuje pięć wersji wyposażenia i pięć silników. W sumie dostępnych jest 16 konfiguracji w cenach od 55 900 PLN do 106 100 PLN.
Toyota Auris oferowana jest w pięciu wersjach wyposażenia: Terra, Luna, Sol, Prestige i X. Klient ma do wyboru także pięć silników: 1.4 (97 KM), 1.6 (124 KM), 1.4 D-4D (90 KM), 2.0 D-4D (126 KM) i 2.2 D-4D (177 KM).

Podstawowa wersja (od 55 900 PLN) zgodnie zgodnie z tradycją nazywa się Terra. Jej standardowe wyposażenie obejmuje:
- ABS+EBD+BA,
- cztery poduszki powietrzne,
- klimatyzacja manulna (poza silnikami 1.4),
- elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka,
- radio CD MP3 + 4 głośniki,
- centralny zamek z pilotem,
- elektrycznie regulowane szyby przednie,
- dzieloną konapę 60/40,
- dwupoziomową regulację kierownicy.

Bogatszy wariant Luna (od 60 900 PLN) zawiera dodatkowo:
- kurtyny powietrze,
- poduszkę na kolana kierowcy,
- lakierowane klamki i lusterka,
- elektrycznie regulowane szyby tylne,
- skórzana kierownica i dźwignia zmiany biegów,
- podłokietnik przedni,
- zdalna obsługa systemu audio z kierownicy.

Kolejna odmiana Sol (od 70 700 PLN) nie występuje z podstawowym silnikem. Jej seryjne wyposażenie zostało wzbogacone o:
- klimatyzację automatyczną dwustrefową,
- czujniki zmierzchu i deszczu,
- elektrochromatyczne lusterko wsteczne,
- felgi aluminiowe,
- inteligentny kluczyk z czujnikiem zbliżeniowym,
- tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Wersja Prestiż (od 75 200 PLN) doposażona została w:
- reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami,
- VSC+TRC.

Atutem topowej wersji X (106 100 PLN), jest silnik wysokopreżny o mocy 177 KM. Dodatkowo montowane są w niej większe, 17-calowe felgi alumiowe.

Cennik opcji obejmuje: tapicerkę skórzaną (5 900 PLN), klimatyzację manulaną (1 700 PLN), Pakiet Plus - Bluetooth, felgi auluminiowe i listwy progowe (3 500 PLN), Pakiet Navi - nawigacja satelitarna, Bluetooth (9 000 PLN), Pakiet Exclusive - nawigacja satelitarna, Bluetooth, skórzana tapicerka, podgrzewane przednie fotele (14 700 PLN).

źródło: www.samar.pl
« Ostatnia zmiana: 17-01-2007, 08:04:42 wysłana przez ayrsen »

tmtk

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #152 dnia: 17-01-2007, 21:19:31 »

widze cofanie sie w ewolucji.
corolla hb miala klime w standardzie bez wzgledu na silnik.
podobal mi sie ten odwazny krok w przod na tle konkurencji, bo bylo to podnoszenie poziomu licujace z wizerunkiem marki.
teraz mamy rownanie w dol.  :icon_police:

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #153 dnia: 18-01-2007, 16:10:39 »

corolla hb miala klime w standardzie bez wzgledu na silnik.
Pewnie dorzucą po jakimś czasie jak ludzie naciesza się nowym produktem i spadnie sprzedaż
E18_Prestige_MultidriveS

tmtk

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #154 dnia: 18-01-2007, 17:49:30 »

myslisz? no moze...
jak na razie to w nowym yarku, po pierwszych kilku miesiacach sprzedazy podniesli cene.

ale nawet jesli, to jest to chamstwo z ich strony i tyle.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #155 dnia: 26-01-2007, 20:49:00 »

myslisz? no moze...
jak na razie to w nowym yarku, po pierwszych kilku miesiacach sprzedazy podniesli cene.

ale nawet jesli, to jest to chamstwo z ich strony i tyle.
Po prostu Toyota wciąż sprzedaje się w Polsce najlepiej. Wszyscy chca zarobić jak najwięcej  :roll:
E18_Prestige_MultidriveS

tmtk

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #156 dnia: 27-01-2007, 18:50:41 »

zeby po prostu zarobic wystarczylo podniesc cene, a ci kombinuja jakies marketingowe szacher macher.
szkoda nerwow, inni za to zaplaca...

GAK

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #157 dnia: 03-02-2007, 00:11:30 »
auris ma przod troche jak audi TT (reflektory) przetloczenie atrapa--> dolny wlot jak Yaris TS przed FL ;) ale ogolnie fajne autko. ciekawe czy bedzie wersja TS ;)
no i czy poprawili to cos dwumasowe i sprzeglo w wersjach D4D ;)

Offline MadMike

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #158 dnia: 06-02-2007, 08:39:13 »
Miałeł ostatnio przyjemność jechać nową Corollą i naprawde mi się psodobała. Co prawda była to wersja Prestige (czy jak to się pisze) ale mimo wszystko. Zawieszenie mimo beski skrętnej z tyłu działa jak porządnej limuzynie ;) nic dodać nic ująć. No może poza ceną. Prawie 90 tys. za tę wersję to troche dużo. Najtańszy sedan 60tys.
Ale gabarytowo podobna do mojej Cariny :-)
<a href="http://www.spritmonitor.de/en/detail/145408.html" target="_blank">Spritmonitor.de" border="0[/url]

Bartek72

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #159 dnia: 20-02-2007, 08:19:04 »
Czytalem artykul w "Motorze" o nowej Corolli i troche mi rece opadly. Nie wiedzialem, ze jeszcze buduje sie sedany z klapami bagaznika na zawiasach, a nie amortyzatorach!!!! Wstyd!!!!
Naprawde zaczynam miec problem - za rok - dwa pewnie bede zmienial samochod, ale niestety nie widze kandydata. :embarrassed:

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #160 dnia: 20-02-2007, 11:12:19 »
Nie wiedzialem, ze jeszcze buduje sie sedany z klapami bagaznika na zawiasach, a nie amortyzatorach!!!! Wstyd!!!!
Naprawde zaczynam miec problem - za rok - dwa pewnie bede zmienial samochod, ale niestety nie widze kandydata. :embarrassed:
A Logan ?  :grin: :grin:
A moze tu chodzi o bezawaryjność - zawiasy będą służyć do końca samochodu, a teleskopy może bedą wymagały wymiany  :grin: , a wtedy wzrośnie o 0,01 usterkowość corolli  :grin:
A tak na poważnie. Podczas liftingu ave japończycy także nie pokusili się o rezygnację z zawiasów. Po obejrzeniu zdjęć nowej corolli także się nad tym zastanawiałem - co jest przyczyną, bo chyba nie koszty ? Z drugiej strony jak dotad zawsze udało się ułożyć ładunek w bagażniku, ze te zawiasy nie przeszkadzają ale na tle konkurencji to rzeczywiście trwanie w archaiźmie.
A co jest w camry ? Zawiasy czy teleskopy ?
E18_Prestige_MultidriveS

T.N.

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #161 dnia: 26-02-2007, 21:36:21 »
No i tak - byłem, widziałem, jeździłem i kupiłem... Avensis D-4D 125hp :)

Corolla nieco mnie rozczarowała w kilku sprawach:

- nieprzesadnie ergonomiczne wnętrze (fatalne rozrysowanie przestrzeni na nogi kierowcy - lewa głęboko wpada za pedałem sprzęgła, a jednocześnie prawa musi być podkurczona - mam 180cm wzrostu i normalną budowę, no może brzucha ciut przydużo ;) )
- nieprzyjemne w dotyku materiały
- te głupie zawiasy w bagażniku, no jak można...
- wysoka cena jak za to prowadzenie, resorowanie i wyciszenie - tak ciężkie auto powinno mieć równie dobre wyciszenie, co Avensis (Corolla waży więcej).

Nowy silnik 1,6 - całkiem przyjemny, ale niestety, niestety, kudy mu do diesli! Świat się zmienia, wkrótce benzyniak bez turbiny będzie ubogim bratem diesla - a może już jest?
W sumie samochód może się podobać, jest wyraźnie lepszy od poprzednika i lepiej wyposażony, ale do "o klasę wyżej" jeszcze jednak sporo brakuje.

Tak więc miałem kupić Corollę 1,6 w wersji Prestige za ponad 80 tys, a kupiłem Avensis małego diesla za ponad 90 tys (rocznik 2006) - różnica komfortu, przestronności i dynamiki warta IMO dopłaty

Bartek72

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #162 dnia: 27-02-2007, 08:05:32 »
...oraz po raz kolejny zbyt nedzna mozliwosc regulacji polozenia kierownicy (na wysokosc). Ja osobiscie (180cm wzrostu) mialem odrobine problemu, zeby przecisnac nogi miedzy fotelem a kolem kierownicy (moze dlatego, ze pod spodniami mialem rajstopy :wink:). No i miejsca z tylu wciaz nie za duzo...
Nie jestem tak majetny jak T.N. i bede pewnie dokonywal innych wyborow (zwlaszcza, ze chce miec wciaz kombi), ale czy widzieliscie w ostatnim "Motorze" zdjecia zapowiadajace nowego (wstyd powiedziec) Kia Cee'd w wersji kombi? Dawno nie widzialem tak ladnego kombi... No i ta gwarancja... No i ta cena... No i bagaznik (ponad 520 litrow)...
Jezeli jeszcze mam kiedykolwiek kupowac nowy samochod z salonu, to... na pewno nie bedzie to Toyota - ani inny japonczyk, bo w segmencie C nie bedzie juz prawie japonskich kombiakow. Civic nie ma tej wersji, Almera wymarla wogole... co najwyzej Lancer, ale on jakis taki nie dla mnie.

T.N.

  • Gość
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #163 dnia: 27-02-2007, 13:01:27 »
Majętny - dobre, dobre, dziękuję za komplement :)

Też oglądałem cee'd i też jestem pod wrażeniem - pod względem przestronności auto lepsze chyba od corolli, materiały podobne, wyposażenie też na niezłym poziomie - w sumie ogólne wrażenie zaskakująco dobre jak na tak niską cenę, podejrzewam, że to będzie u nas hit sezonu. Autko prezentuje się w realu lepiej niż na zdjęciach i naprawdę nic mu nie brakuje. Jest tylko jedno ale - obsługa w ASO, zdaje się, że do Toyoty sporo im brakuje. Nie wiem też nic na temat awaryjności, właściwości jezdnych, komfortu jazdy, wyciszenia itp. ważnych w końcu spraw. Ale pod względem wyglądu - sukces


Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla/Auris News
« Odpowiedź #164 dnia: 27-02-2007, 18:46:23 »
za dużego upustu to nie dostałeś za 2006 rok


 

Beesafe.pl