Autor Wątek: Prośba o kilka porad i - problem z regulacją świateł  (Przeczytany 2248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

baku

  • Gość
Witam jest nowym użytkownikiem tego forum a od 4 dni jestem ( czy szcześliwym - to się okarze ) posiadaczem Starletki 1.3 55Kw  29.12. 1997r przejachane 180tys.
Przeglądałem troszkę forum ale chciałbym zaczerpnąc informacji na bierząco.
Przymierzam się do:
Wymiana oleju silniku - JAKI przy takim przebiegu ( posiadam kartke na silniku ze olej był wymieniany przy 176tys. 06.12.2006 i moge jeździć do 191tys.) Mimo wszystko prosze o rade jaki olej polecacie.
Wymiana oleju w skrzyni biegów - JAKI OLEJ??
Wymiana Rozrządu - znalazłem cały komplet na allegro za 170zł i chyba sie na niego zdecyduje.

 A teraz problem ktory odkryłem zaraz po kupnie auta:
miała zbitą lampę przednią lewą znajomy miał taka wiec mi odstąpił i jednoczesnie zamontował. Teraz mam problem tego typu ze gdy używam tego elektryczngo regulatora do ustawiania swiateł to ta oryginalna lampa prawa ( ta od nowosci ) przesuwa sie na dół i do góry w zależnosci jaki poziom chcem ustawic natomiast ta nowo zamontowna przesówa się jedynie z pozycji 0 na 1 a gdy chcem dac na 2 to słychac ostre zgrzytanie jakby jakis silnczek w tej lampie sie zacioł i gdy znowu przełącze na 1 czy 0 to podnosi sie normalnie i bez zarzutu jedynie cos jest z tym silniczkiem gdy chcem opuscic lampe do dołu czyli dac poziom 2 lub 3. Jak mi sie wydaje to chyba jakas zebątka badz uszkodzony silniczek ale niemam pojecia czy dobrze myśle. Czy dostane wiec gdzieś taki silniczek?? lub co moge zrobic zeby normalnie smigało.

PS. przepraszam za temat moze był już wałkowany kilka razy ale tak to jest jak człowiek kupi samochodzik i jest zielony.
POZDRAWIAM !!! :cheesy:


 

Beesafe.pl