Autor Wątek: Toyota Yaris Verso słaby silnik  (Przeczytany 35139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Toyota Yaris Verso słaby silnik
« dnia: 23-07-2007, 10:03:07 »
Witam, mam do Was takie pytanie z góry zaznaczam że jestem laikiem i prosze o zrozumiałość. Kupiłem niedawno Yaris Verso i wczoraj przy ostrym podjeździe do górki zaczeło mi brakować 2 biegu a i na 1wszym miałem mały problem. Znaczy autem szrpie i nie ma mocy na płaskim zachowuje się w miare normalnie. Jedyno co zauważyłem po przejechaniu no może łącznie 30 kilometrów od kupna że nie ma w zbiorniku płynu chłodzoncego. W chłodnicy jest zielony jasny nie wiem co to za rodzaj i czy można dolać inny czy raczej wymienić całość pewno bespieczniej wymienić. Chodzi mi o to że auto jest strasznie słabe na prostej się tego tak nie odczuwa ale jakaś mała gurka i auto strasznie spada z mocy. Czym to może być spowodowane, czy może być coś z silnikiem, czy to jest raczej kwestia regulacji, a może to wina braku płynu. Jak ktoś może mi pomuc to proszę o naprowadzenie mnie co mam zrobić.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #1 dnia: 23-07-2007, 13:01:42 »
z tego co piszesz to moze byc wiele rzeczy. Najlepiej podjedz do diagnosty
plyn wymien w calosci
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #2 dnia: 24-07-2007, 10:18:15 »
Witam, zmieniłem płyn cały, auto niedawno kupiłem nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł takim autem bez płynu ja to zauważyłem po jakiś 30 kilometrach. A zapomniałem dodać jest to silnik 1,3 z 2000 roku VVTI. Chodzi mi głównie o słabość silnika mam też TICO i nim wyjeżdzam pd górke na trzecim biegu górka dość mocna ale radzi sobie bez problemów. Natomiast nim juz w połowie leci z obrotów przełączam na 2 bieg i wyjezdzam z szarpnięciami poprostu rwie silnikiem. Jeszcze jedno jak auto chodzi normalnie z ściągniętą nogą z gazu i chce mocniej przygazować ma opuźnienie znaczy robi coś takiego jakby chciał a nie miał wystarczającej ilości paliwa, powietrza a le powietrze juz z mechanikiem sprawdziłem, ssie dobże i wszystkie czujniki też ma ok. Poprostu ruszając czy zmieniając bieg na wyższy auto jak mu sie nie doda wcześniej gazu zeby silnik się roskręcił albo gaśnie na jedynce albo przy przełożeniach biegów są zrywy. Mówili mi że może katalizator zalany albo świece, świece zamówie wymienie i zobaczymy ale zdaje się być chyba inna przyczyna. Nie wiem czy tu się zaworu ustawia, może to ich wina. Może ktos z Was miał już podobne doświadczenie to pomoże. Z góry dziękuje za wypowiedzi.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #3 dnia: 24-07-2007, 10:33:35 »
Wydaje mi sie ze to bedzie grubsza sprawa.
może komputer, moze vvti
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #4 dnia: 24-07-2007, 13:01:41 »
No narazie dzięki na sobote jade do serwisu Toyoty na diagnostyke samo podłączenie pod kompa zaśpiewali 150 zł, może ktoś z Was już miał coś podobnego to moze udałoby sie ominąć serwis ale już się liczę z tym wydatkiem.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #5 dnia: 24-07-2007, 14:54:50 »
Cześć.

Jeżeli masz tzw. opóźnienie gazu (tzn. wciskasz gaz a dopiero po chwili jest oznaka wciśnięcia) to ja bym na początku sprawdził przepływomierz.

Napisz czy Ci przypadkiem jak raptownie zahamujesz, wskaźnik obrotomierza nie zaczyna falować (tak do 200 obrotów a nawet czy nie zgaśnie Ci samochód). Jeżeli masz takie objawy bym stawiał na przepływomierz.

Pozdrawiam
Obi

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #6 dnia: 26-07-2007, 07:14:12 »
Cześć, zgadza się to co mówisz dokładnie wciskam gaz a dopiero po chwili jest oznaka wciśnięcia. Z obrotomierzem też się zgadza jeśli jade na klimie to widać to dobże bo bez nie ma aż takiej reakcji może te 200 obrotów będzie a na klimie około 500 faluje dół i góra. No tak znalazłem go na allegro i wiem jak wygląda (chodzi o przepływomierz powietrza jak sądze), po odpięciu go auto gaśnie objaw chyba prawidłowy, kwestia sprawdzenia na innym ale na razie nie mam skąd wziąść. Czy mozna to sprawdzić jakoś w inny sposób czy to on czy coś innego??.
« Ostatnia zmiana: 26-07-2007, 07:21:39 wysłana przez szafarz »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #7 dnia: 26-07-2007, 07:54:41 »
CZeść.
Na razie niczego nie kupuj !!

Przepływomierz mozna oczyścić w benzynie ekstrakcyjnej i powinno być oki. Tylko trzeba robić to bardzo delikatnie aby go nie uszkodzić. Szczególnie uważaj na końcówkę -takie dwa druciki aby ich nie uszkodzić.

P.S. Opis przeprowadzenia operacji czyszczenia jest w archiwum grupy - poszukaj i powodzenia

Pozdrawiam
Obi

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #8 dnia: 26-07-2007, 08:10:45 »
o to link do wątku o którym mówił Piotr:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=12518.0

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #9 dnia: 26-07-2007, 08:17:14 »


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #10 dnia: 26-07-2007, 10:32:40 »
Bitam, brawo Panowie i chyba o to chodzi przeczyściłem przepływomierz i już jest lepiej i jeszcze troche dostałem się do przepustnicy ale jej nie odkręcałem i nie zrobiłem tego dokładnie z braku kluczy bo w pracy jeste. Jak zajade do domu to napisze czy pomogło całkowicie po przeczyszczeniu przepustnicy ale wydaje mi sie że w 90% będzie lepiej w każdym razie już jest dużo lepiej. W kazdym razie dziękuje jutro rano się odezwę czy pomogło.

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #11 dnia: 27-07-2007, 07:20:01 »
Witam, przeczyściłem wszystko i jest lepiej no jakieś 50% lepiej niż było kilka dni temu. Znaczy przeczyszczenie przepływomierza pomogło najbardziej brak jest falujących obrotów silnik pracuje równomiernie. Przeczyszczenie przepustnicy to jakieś 20% poprawy. U mnie w Yarisie Verso w przepustnicy jest tylko chłodzenie woda i jeden przewód z powietrzem. Wszystko wyczyszczone na błysk nie wiem co jeszcze może być przyczyną opuźnienia gazu przy wciskaniu. Ciężko wyczuć może przepływomierz jest uszkodzony, nie mam jak sprawdzić potrzebowałbym inny na podmiane na dosłownie minute ale nie mam skąd wziąść. A może być jeszcze coś innego co powoduje takie opuźnienie. Nie wiem te modele może tak mają, ale nie widzi mi się to żeby występowało takie opuźnienie gazu w standardzie w tej marce. Bo i po co odcinać moc, jak mu nie dam mniej gazu przed poszczeniem sprzęgła to gaśnie. Znaczy auto do 1700 obrotów no do do 1500 tak sie zachowuje może bardzo łatwo zgasnąć przy ruszaniu bo nie ma mocy, powyzej jak wciskamy gaz reaguje normalnie i szybko. Jak ktoś jest z okolic Jasła podkarpackie to i ma u siebie taki przepływomież i mógłby uzyczyć na chwilke to byłbym wdzięczny. Oczywiście razem to sprawdzamy moge dać na 0,5 za samo sprawdzenie. Jak ktoś ma to może napisać na gg1706727 lub po 15 stej 4590566.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #12 dnia: 09-08-2007, 14:36:45 »
myślę, że Verso 1.3 tak właśnie ma jak napisałeś trzeba mocno cisnąć pedał gazu w szczególności pod strome wzniesienia. Swego czasu zastanawiałem się dlaczego tak właśnie jest i po pewnym czasie nauczyłem operować się gazem.

pozdrawiam

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #13 dnia: 10-08-2007, 08:23:00 »
Nu u mnie mimo ze 1.0 do 2000 rpm tez muł straszny. Potem ozywa
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Offline szafarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Toyota Yaris Verso słaby silnik
« Odpowiedź #14 dnia: 10-08-2007, 10:15:10 »
Ja jeszcze świece zamówiłem i zobaczymy te pewno maja jakieś paredziesiąt tysięcy ciężko wyczuć bo takie kupiłem.


 

Beesafe.pl