Autor Wątek: Akumulator  (Przeczytany 14082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ankra

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #15 dnia: 18-09-2007, 14:21:38 »
a jaka pojemność akumulatora ?

rydzekwu

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #16 dnia: 18-09-2007, 23:41:46 »
Wydaje mi się że 4,5...czegoś  :wink:
Pozdrawiam.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #17 dnia: 19-09-2007, 07:46:22 »
Wydaje mi się że 4,5...czegoś  :wink:
Pozdrawiam.
Troche mało pracyzyjnie......
Pojemność akumulatora wyrażona jest w amperogodzinach (Ah) i określa czas pobierania prądu z akumulatora. Np. pojemność 44 Ah oznacza, że przez 10 godzin możemy pobierać z akumulatora prąd o natężeniu 4.4 ampera.

Pozdrawiam
Obi

rydzekwu

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #18 dnia: 19-09-2007, 11:39:44 »
Wydaje mi się że 4,5...czegoś  :wink:
Pozdrawiam.
Troche mało pracyzyjnie......
Pojemność akumulatora wyrażona jest w amperogodzinach (Ah) i określa czas pobierania prądu z akumulatora. Np. pojemność 44 Ah oznacza, że przez 10 godzin możemy pobierać z akumulatora prąd o natężeniu 4.4 ampera.

Pozdrawiam


mój akumulator ma 44Ah.
pozdrawiam. :wink:

Czarna Myna

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #19 dnia: 22-09-2007, 08:41:11 »
Wymieniając akumulator biorę pod uwagę wymiary i dobieram taki, który się zmieści. Pojemność stanowi drugorzędne kryterium, oczywiście jeżeli nie jest mniejsza od oryginału. Współczesne akumulatory mają z reguły większą pojemność, niż ich poprzednicy sprzed kilku lat. Większa pojemność -> więcej zgromadzonej enegii -> dłużej będziesz mógł kręcić, gdy silnik nie będzie chciał odpalić; dalej dojedziesz, gdy alternator odmówi Ci posłuszeństwa...... i.t.d.    :-)

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #20 dnia: 22-09-2007, 09:06:10 »
Wymieniając akumulator biorę pod uwagę wymiary i dobieram taki, który się zmieści. Pojemność stanowi drugorzędne kryterium, oczywiście jeżeli nie jest mniejsza od oryginału. Współczesne akumulatory mają z reguły większą pojemność, niż ich poprzednicy sprzed kilku lat. Większa pojemność -> więcej zgromadzonej enegii -> dłużej będziesz mógł kręcić, gdy silnik nie będzie chciał odpalić; dalej dojedziesz, gdy alternator odmówi Ci posłuszeństwa...... i.t.d.    :-)

gorzej jeśli dasz taką pojemność której poźniej alternator nie da rady naładować bo będzie za słaby..
Wtedy akumulator powolutku będzie zdychał.....
Aż pewnego dnia mimo wększej pojemności nie zakręcisz rozrusznikiem :)

Ankra

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #21 dnia: 22-09-2007, 11:59:43 »
Święta prawda, akumulator stosuje się w granicy 10% od oryginału

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #22 dnia: 22-09-2007, 12:33:57 »
aku mozna wlozyc takie wielkie jak pociagnie alternator, a alternator w ep91 ma 70A (tyle samo co w corolli, carinie, avensis i nawet camry - tam byly aku co najmniej 60Ah)

ps. a oryginal z ep91 to 36 lub 39ah - lezy jeszcze u mnie gdzies - jak kogos interesuje to moge sprawdzic.

Barman

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #23 dnia: 27-09-2007, 19:28:43 »
Też  jestem na kupnie .Idzie powoli zima ,a mój już prawie nie kręci ostatnio myślałem ,że nie odpalę! Ale jakoś pociągnął ,chyba mam dobry rozrusznik   :wink: To chyba przez moje Audio - które jak przypomnę doradzał mi Coobah81  :-)

Dlatego czas najwyższy zmienić akumulator ,tym bardziej ,że mają iść ostro w górę. A mój ma około 7 lat chyba jak nie więcej wygląda jak z przed wojny .

Jest on mocy 52 (Ah) czyli chyba nawet stosunkowo za duży (przynajmniej tak mi mówił mechanik) ,wspominał też - że wystarczy 42 (Ah) .

Postawię chyba na Centre ,bo sporo osób ma i nie narzeka .Wybór jest taki w jednym sklepie w Krakowie :

Centra Standard 45 Ah 184 zł
Centra Plus 45Ah 205 zł
Exide Extreme 50Ah 182 zł (też dobre aku robią)


Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #24 dnia: 27-09-2007, 19:33:36 »
To chyba przez moje Audio - które jak przypomnę doradzał mi Coobah81  :-)

zawstydzasz mnie :)

pochwal sie jak to gra, co jeszcze zmieniłeś w audio ;)

Ankra

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #25 dnia: 28-09-2007, 10:49:43 »


Postawię chyba na Centre ,bo sporo osób ma i nie narzeka .Wybór jest taki w jednym sklepie w Krakowie :

Centra Standard 45 Ah 184 zł
Centra Plus 45Ah 205 zł
Exide Extreme 50Ah 182 zł (też dobre aku robią)


Podaj adres sklepu, bo faktycznie ceny są optymistyczne, chyba jakaś stara dostawa
« Ostatnia zmiana: 28-09-2007, 10:51:23 wysłana przez Ankra »

Barman

  • Gość
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #26 dnia: 01-10-2007, 09:57:35 »


Postawię chyba na Centre ,bo sporo osób ma i nie narzeka .Wybór jest taki w jednym sklepie w Krakowie :

Centra Standard 45 Ah 184 zł
Centra Plus 45Ah 205 zł
Exide Extreme 50Ah 182 zł (też dobre aku robią)


Podaj adres sklepu, bo faktycznie ceny są optymistyczne, chyba jakaś stara dostawa


Owszem jeszcze cen nie podwyższali ,bo nie długo idą aku około 40% w górę także radzę się pospieszyć!

Sklep to :

Kraków, Nowa Huta, os. Kombatantów 9

http://www.autogama.pl/kontakt.htm


Coobah81 - Nie zmieniałem jeszcze nic w audio po za tym co do tej pory zrobiłem . Mam sporo wydatków także nie za bardzo są fundusze ... ,a mam jeszcze do wymiany (Opony po zimie trzeba kupić letnie ,pasek rozrządu + rolki ,nowy akumulator za 7 dni będę miał nowy ,boczna szyba ,amortyzatory przód - lewy ma 10% prawy 25%  :-( , itd.) Może uda mi się nagrać jak to gra ale muszę jakoś załatwić dobry aparat albo kamerkę :)

I oto taka ciekawostka - Mój akumulator nie miał w środku elektrolitu :) (Jak na pustyni)  sam nie wiem jak on działał .... nie sprawdzałem ,bo się nastawiłem na kupno nowego .

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akumulator
« Odpowiedź #27 dnia: 01-10-2007, 12:53:25 »
I oto taka ciekawostka - Mój akumulator nie miał w środku elektrolitu :) (Jak na pustyni)  sam nie wiem jak on działał .... nie sprawdzałem ,bo się nastawiłem na kupno nowego .

A nie miałeś wstawionego "suchego aku" (patrz akumulator żelowy)??

Pozdrawiam
Obi


 

Beesafe.pl