Autor Wątek: Jak to jest z tym grzaniem się silników w starletce.  (Przeczytany 6228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polnik@studio

  • Gość
Witam. Jak do tej pory, a znam moją starletkęod ponad 8 lat nie słyszałem, żeby włączała siędmuchawa od chłodnicy. Czy ktoś może to jakoś wytłumaczyć ? Słyszałem, że starletki mają tak zbudowany silnik, że odprowadzanie ciepła jest super ale i tak mnie to zastanawia ;)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:45:00 wysłana przez Janmor »

Kohoshi

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #1 dnia: 06-11-2004, 10:13:10 »
W zasadzie to nie słychać tej dmuchawy i rzadko sięona załącza, mi np. jak ostro przeczołgam mój samochodzik i od razu parkuje i wyłączam silnik (jak oczywiście nie wyjmękluczyka) to sięwłaczy na chwilęi pochłodzi, kiedyś nie zwracałem na to uwagi teraz wiem że tak siędzieje więc zawsze chwilęodczekam żeby pomóc silnikowi ostygnąć, ale w czasie jazdy jej nie słychać.

skull

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #2 dnia: 07-11-2004, 22:14:54 »
Mam starletke z 88r i też rzadko włączała mi siędmuchawa.

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #3 dnia: 08-11-2004, 08:18:19 »
Ja bardzo często stojęw korkach a co za tym idzie silnik często dochodzi do temperatury wrzenia, jak dobrze przyłożęucho do kokpitu do słyszęjak chodzi wiatraczek.. :)

Tomaszkoss

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #4 dnia: 11-11-2004, 22:05:44 »
W moim wypadku wiatrak sie wlacza tylko gdy cos dlubie na postoju i dluzszy zcas gazuje lub podczas jazdy gdy przez dlugi okres czasu obroty nie schodza z czerwonego pola tzn daje popalic autku - w innych wypadkach dmuchawa sie nie wlacza , starlety maja bardzo wydajny duzy obieg (chlodniczke) praktycznie nigdy nieprzekroczylem polowy wskaznika temperatury bo jak juz sie wiatrak wlaczy to chwila i temperatura spada bardzo szybko.

kfiatos

  • Gość
Ile p³ynu??
« Odpowiedź #5 dnia: 26-11-2004, 16:42:14 »
Witam. Ile płynu chłodzącego wchodzi do Starlety P7?? Silnik 1L rok produkcji 1988. I jeszcze jedno.Jak ten płyn wymienic?? Wystarczy spuscic z chłodnicy i juz, czy trzeba jescze gdzies w bloku coś odkręcać?? Proszęo pilną pomoc.

koyot-a

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #6 dnia: 26-11-2004, 19:48:22 »
jeśli chodzi omotorek 1.0 to około 3,5-4l,pod wydechem koło filtra oleju jest korek do spuszczenia z bloku,chyba klucz 14

kfiatos

  • Gość
ile plynu
« Odpowiedź #7 dnia: 30-11-2004, 19:07:08 »
Dzieki ogoromne za pomoc. Płyn już wreszcie wymieniony :D

toyminator

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #8 dnia: 15-12-2004, 23:06:35 »
mała ciekawostka//
miałem okazje jezdzić ae86 bez witraka zupełnie i wkorkach minimalnie temp. do 3/4 wchodziła, z braku chłodnicy ponziej złąożyłem od poldka(wlato) nie dogrzana była  nie łapała połowy temperatury!
w startce rownierz nie udało mi sie jej zagrzać..................co tu dużo mówic układ chłodzenia silników w toyotach jest klasą samą w sobie!

bol0

  • Gość
Jak to jest z tym grzaniem siê silników w starletce.
« Odpowiedź #9 dnia: 27-12-2004, 17:16:23 »
w mojej 1.3 91r. wiatrak slyszalem tylko raz - kiedy uczylem kuzyna jezdzic. placyk, I i II bieg  i tak przez godzine  :bdance


 

Beesafe.pl