Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: co wybrać?  (Przeczytany 8510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krystek

• Gość
co wybrać?
« dnia: 25-12-2004, 22:57:46 »
zdaje sobie sprawe że taki temat w tym miejscu moze zaszkodzić mi i wzbudzic u Was obużenie. Sprawa jest bardzo prosta z mojego punktu widzenia, a zarazem bardzo trudna - już wyjaśniam. Jak pamietacie ze starego forum bardzo chciałem przesiąść się ze swojej bardzo wiernej corolki na Rav4, zastanawiałem sie też nad CRV, potem nad Hilux-em (wiedząc jednak że nie moze to byc mój jedyny wózek). Ale co tu ukrywać na takie marzenia i plany trza mieć kasę - a ja jej niestety nie mam i  dalej marzenia zostają w swerze marzeń. Wiem że nie wydole z kasą na drugi samochód - powinien więc to byc wóz uniwersalny (śmiesznie to brzmi - ale wybaczcie nie bardzo umiem tego sprecyzować). Z Rav4 wyrosłem bardzo szybko po jeżdzie próbnej w Markach, z CRV musiałem sie też pożegnac po opiniach (niestety tylko po nich) znajomych użytkowników tego "bolida". Żaden z nich (a znam ich 3 - każdy jest pierwszym właścicielem) nie kupił by tego raz jeszcze. Najczęściej narzekają na ogromne zużycie paliwa i ciągle odradzają zakup CRV. Jest tak jak mówie nie jeżdziłem tym i ja sam nie mogę sie na ten temat wypowiadać. RAV4 natomiast miałem okazje się przejechać (przejechać - bo co mozna powiedziec wiecej o 40 minutowej jeżdzie próbnej). No i przejechałem sie i nie mogę nic złego powiedzieć na temat tego wozu, ale wydaje mi się on mniejszy od mojej rolki - a to jest dla mnie przynajmniej warunek niezbędny. Mój "nowy" (bo wiem że bedzie to samochółd z drugiej reki) musi mieć wiekszą przestrzeń ładunkową niż moja rola - a RAV4 wydaje mi sie mniejsza. Nie patrze tu na dane katalogowe tylko na realną wielkość. Nie interesuje mnie też 200km/h osiągana przez samochód, ważne dla mnie jest:
*niezawodność auta - tak jak w mojej rolce 178tyś (odpukać) i nic sie nie dzieje;
*napęd 4x4 - nie będę tłumaczyć czemu, bo jest mi to potrzebne i już;
*małe spalanie - bo mam jak dla mnie dość duże roczne przebiegi (w tym roku 47tyś);
*duży bagażnik - bo gratów jest coraz więcej i moje dwie panie ciagle ich dorzucają (już nawet nie wiem skąd sie to im bierze);
Zakładam, że mój nowy wóz nie może być rocznikowo starszy od mojej rolki i może osiągnąć cenę maxsymalną i nie przekraczającą 2 krotnej wartości mojej rolki.
Moja osobista ocena skłania się w strone Hilux-a (w wersji 4 drzwiowej) - ale myśle że nie jest on w zasięgu mojej kieszeni (zakładając spełnienie wszystkich wymogów wypunktowanych powyżej). Co w tej sytuacji?? Macie może jakieś spostrzeżenia lub uwagi odnośnie tego co napisałem (przepraszam że tak dużo)??
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:27:20 wysłana przez witch »

pafflech

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 23-02-2005, 08:14:47 »
Witam !
Chyba mam rozwiazanie twoich problemow. Rav 4 98 r, automat 2.0 l + sekwencja -oczywiscie 4x4, przebieg 40 tys km, autko w stanie idealnym, klima, pelna elektryka,

Polecam
Jezeli chodzi o spalanie to wlasnie walcze z instalacja - dostrajanie po zalozeniu
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:27:53 wysłana przez witch »

schlopecki

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 15-03-2005, 19:46:19 »
Mysle ze sam sobie odpowiedziales na pytanie...
W/g mnie Twoje wymagania spelnia tylko Hilux z silnikem diesla.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:28:17 wysłana przez witch »

Offline Croom

• Toyot Chodzacy
  • Samochód: Toyota Avensis
co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 29-03-2005, 13:48:59 »
Rav4 ma sprzeglo wiskotyczne czy tradycyjnie dolaczany reduktor i pełną blokade mechanizmu róznicowego ?
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:28:52 wysłana przez witch »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

schlopecki

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 29-03-2005, 17:56:05 »
Cytat: Croom
Rav4 ma sprzeglo wiskotyczne czy tradycyjnie dolaczany reduktor i pełną blokade mechanizmu róznicowego ?

RAV4 nie ma reduktora. :(
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:29:25 wysłana przez witch »

Offline Croom

• Toyot Chodzacy
co wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 29-03-2005, 18:10:33 »
wiec kiszka..... , a blokade mechanizmu roznicowego ma ?
nie tylko przodu ale i tylu
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:29:49 wysłana przez witch »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

schlopecki

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 29-03-2005, 18:31:40 »
Cytat: Croom
wiec kiszka..... , a blokade mechanizmu roznicowego ma ?
nie tylko przodu ale i tylu

Nie ma ani tylnego, ani przedniego dyrfa blokowanego.
Co do srodkowego, to podejrzewam sprzeglo wiskotyczne,
ale pewny nie jestem - trzebaby w I-necie pogrzebac.
Nie mam zbyt duzo informacji, bo brak reduktora, skresla RAV4 z mojej "listy".
RAV4 to samochodzik raczej... delikatny, jedyna "pozostaloscia terenowa"
jest - podobno - nisko zestopniowany pierwszy bieg.
W tym "rozmiarze" Suzuki ma duzo duzo wiecej do zaoferowania prosto z fabryki
i cieszy sie b. dobrym zapleczem czesci i gadzetow poprawiajacym mozliwosci
terenowe. Dla zainteresowanych - nieco info.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:30:22 wysłana przez witch »

krystek

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 29-03-2005, 21:01:37 »
Cytat: schlopecki
Mysle ze sam sobie odpowiedziales na pytanie...
W/g mnie Twoje wymagania spelnia tylko Hilux z silnikem diesla.
masz rację
tak faktycznie jest
ten samochód to szczyt moich mażeń (motoryzacyjnych) jak narazie nie osiągalny dla mnie niestety (kupno nie problem jednak przy opłatach rocznych bym poległ). Szkoda bardzo, ale taka sytuacja jest a nie inna
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:31:16 wysłana przez witch »

Offline Croom

• Toyot Chodzacy
co wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 29-03-2005, 21:11:09 »
A dla mnie Land Cruiser i Nissan Patrol GR disel a poznij Suzuki.
poza tym samochod bez sztywnej ramy dla mnie odpada juz na dzien dobry
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:31:47 wysłana przez witch »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Jose

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 03-06-2005, 19:25:10 »
Rav 4 to naprawde fajny samochodzik szczególnie ten nowy, Z silnikiem Diesla jest dośc dynamiczny i oszczędny, jest bardzo leciutki i całkiem przyzwoicie radzi sobie w terenie, diesel ma na tyle duży moment obrotowy że przy tak małej masie reduktor nawet nie jest potrzebny, zamiast blokad mechanizmow różnnicowych nowa RAVka ma bardzo zaawansowany układ kontroli trakcji - w porównaniu z konkurencją działa całkiem nieźle ale widzialem sytuacje że terenie ciagle głupieje i przestaje działać jak powinien - do tego dochodzi rozmiar jest naprawde malutka - w 5 sie cięźko jeździ - to taka zabaweczka  8) poza tym nowa ma swoja cene.

Co do Hiluxa, to rzeczywiscie będzie spełniał twoje wymagania, sam miałem tez przez jakiś czas - tylko poprzedni model z silnikiem 2.4 wolnossącym - i tam leżał dla mnie problem ten samochód w ogóle nie jeździł - rozbujanie go do 100 zajmowało wieczność! ale był nie do zarżnięcia, raz brat mi zatankował do niego benzyne i przejechał tym Dieslem 40km na benzynie!!! co z silnikiem sie stało? nic absolutnie nic!!! po wymianie paliwa dalej jeździł w ogóle nie ruszony - czy ktoś zna inne samochody oprócz Toyoty które potrafią takie rzeczy  :D
W nowym Hiluxie jest już jakiś mocniejszy TurboDiesel ale za to i cena jest już mocniejsza.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:36:37 wysłana przez witch »

Offline Croom

• Toyot Chodzacy
co wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: 03-06-2005, 21:42:29 »
w RAV-ie najbardziej brakuje chyba reduktora ale to chyba najbardziej uterenowiony SUV, i do tego bardzo mi sie podoba  :-)
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:37:05 wysłana przez witch »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

topol

• Gość
co wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: 22-06-2005, 09:57:55 »
Ja bym sugerował LC 75 lub 78. Są nie do pokonania... Z mojego punktu widzenia najsłabszy punkt to brak zazwyczaj ABS...   :aslyer
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 23:37:43 wysłana przez witch »