Autor Wątek: Małe ulepszenia funkcjonalne dla majsterkowiczów  (Przeczytany 34048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Małe ulepszenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« dnia: 21-10-2010, 21:31:49 »
Witajcie
tak sobie pomyślałem że można by polepszyć sobie jakość i funkcjonalność wycieraczek. Mamy jeszcze drugi samochód – Mitasubiszi  w którym jest zamontowana manetka z regulacją szybkości przerywanej pracy wycieraczek przód i tył, więc brakuje mi takiej opcji w moim Yaris .
 Przyjrzałem się schematowi Yaris i Corolli – wniosek prosty wystarczy tylko wymienić manetkę przełącznika wycieraczek na taki z funkcją regulacji i wszystko jest w tym przełączniku zadnych przekaźników i innych cudów nie potrzeba.
  Rozbiera się kolumnę,  wypina wtyczkę kostki,  wyczepia starą manetkę,  wsuwa i zaczepia manetkę nową,  wpina wtyczkę do kostki, montuje się plastiki kolumny kierownicy i mamy banana  od ucha do ucha ;) – przełącznik  pasuje taki z  Corolla E12, Rav4 a nawet od Yaris. Na Allegro 40 zł  i 5 min pracy przy zamianie manetki i co najważniejsze – to działa 


do odkręcenia dwie śrubki po boku i jedna pod spodem kulumny kierowniczej, koło dźwigni regulacji kierownicy.


w górnym plastiku obudowy kolumny jest zatrzask trzeba z odrobiną siły  wyrwać do góry.

1. wypiąć kostkę
2. wcisnąć zatrzask mocowania
3. wysunąć w prawo manetkę przełacznika




Teraz mamy działający nowy przełacznik wycieraczek z regulacją czasu pracy.

macieK
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 13:35:17 wysłana przez SZYMON14 »
Podpis:

Robsajson

  • Gość
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: 21-10-2010, 21:39:11 »
Proszę popraw opis bo nie widać niektórych zdjęć..

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #2 dnia: 21-10-2010, 21:44:23 »
To moje pierwsze wstawianie zdjęc - czuję się zagubiony i nie wiem o co chodzi
Podpis:

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #3 dnia: 04-11-2010, 18:42:06 »
Wielkie podziękowania dla autora manuala  <brawo>, ponieważ zmienny czas w przerywanym trybie pracy wycieraczek był tym czego najbardziej zazdrościłem mojemu tacie w corolli. A teraz sam mam to wreszcie u siebie.

Można spokojnie dać ten temat do ogólnego działu dla Yarisów, ponieważ nie tylko w Verso ten patent działa :)

Pozdrawiam

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #4 dnia: 04-11-2010, 21:01:40 »
Fajnie że to co zrobiłem się przydało - ale nie ma róży bez kolca :-)

Żeby do końca wykożystać  manetkę z Corolli do sterowania tylnej wycieraczki ( INT , ON ) trzeba zrobić jednak małą przeróbkę:
Dodać przekaźnik, dodać jeden przewód od manetki do tylniego silnika, oraz we wtyczce manetki wykożystać pin Nr 1 odpowiedzialny za pracę przerywaną wycieraczki tylnej.

Jak już ten temat ogarnę to będzie dokładny opis co i jak należy zrobić
:-)
Podpis:

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #5 dnia: 04-11-2010, 21:07:41 »
Fajnie że to co zrobiłem się przydało - ale nie ma róży bez kolca :-)

Żeby do końca wykożystać  manetkę z Corolli do sterowania tylnej wycieraczki ( INT , ON ) trzeba zrobić jednak małą przeróbkę:
Dodać przekaźnik, dodać jeden przewód od manetki do tylniego silnika, oraz we wtyczce manetki wykożystać pin Nr 1 odpowiedzialny za pracę przerywaną wycieraczki tylnej.

Jak już ten temat ogarnę to będzie dokładny opis co i jak należy zrobić
:-)

Hehe, no właśnie miałem Ciebie zapytać czy działa Ci przerywana praca tylnej wycieraczki, ale uznałem, że może z moją manetką jest coś nie tak. Jak dodasz manuala do tej tylnej, to może się pokuszę, żeby i to sobie zrobić. Rozumiem, że Ty już masz to zrobione ??

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #6 dnia: 04-11-2010, 21:49:48 »
Na tą chwilę jestem na etapie gromadzenia potrzebnych materiałów: schematów, przekaźnika, pina we wtyczce.

Schemat potrzebny od Corolli 2004 - 2005 ale musi być KOMBI ( te w necie to sedan - nie ma rozrysowanego przekaźnika )
Ja podpieram się schematem z Yaris Verso 1999 :( , oraz Supra 1995 tam jest taka manetka, przekaźnik i silnik - piny są trochę inne ale da się coś wyrzeźbić. Mam jeszcze Avensis 2005 - ale coś mi tam nie pasuje.
Przekaźnik  już kupiony Orginalny - Denso Wiper Control   85940-16080 ( toyota corolla, daihatsu ) 10 -50 zł
Wtyczka od manetki - brak styku Nr 1 trzeba coś wymyślić .
Może być jeszcze potrzebna wtyczka 6 pinowa do przekażnika .

Jak zadziała to zrobię opis zdjęciowy - może być jeszcze mały problem z silnikiem ale nie jestem pewny
Podpis:

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #7 dnia: 04-11-2010, 22:02:14 »
Na tą chwilę jestem na etapie gromadzenia potrzebnych materiałów: schematów, przekaźnika, pina we wtyczce.

Schemat potrzebny od Corolli 2004 - 2005 ale musi być KOMBI ( te w necie to sedan - nie ma rozrysowanego przekaźnika )
Ja podpieram się schematem z Yaris Verso 1999 :( , oraz Supra 1995 tam jest taka manetka, przekaźnik i silnik - piny są trochę inne ale da się coś wyrzeźbić. Mam jeszcze Avensis 2005 - ale coś mi tam nie pasuje.
Przekaźnik  już kupiony Orginalny - Denso Wiper Control   85940-16080 ( toyota corolla, daihatsu ) 10 -50 zł
Wtyczka od manetki - brak styku Nr 1 trzeba coś wymyślić .
Może być jeszcze potrzebna wtyczka 6 pinowa do przekażnika .

Jak zadziała to zrobię opis zdjęciowy - może być jeszcze mały problem z silnikiem ale nie jestem pewny

oj, to widzę, że gruba rzeźba się szykuje. Tak prawdę mówiąc to myślę, ze trzeba się zastanowić czy jest to gra warta świeczki....

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #8 dnia: 04-11-2010, 23:20:40 »
ponieważ zmienny czas w przerywanym trybie pracy wycieraczek był tym czego najbardziej zazdrościłem mojemu tacie w corolli.

u mnie sytuacja jest identyczna.
Dzisiaj przeczytałem wątek i już zamówiłem manetkę do corolli :)

Dzięki dla rzuwigok!

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #9 dnia: 05-11-2010, 21:18:12 »
Dziś dokładniejsze zdjęcia manetki corolla2004 i Yaris

---to taka zabawa - znajdź 7 różnic między obrazkami  <brawo> ----
« Ostatnia zmiana: 05-11-2010, 21:54:31 wysłana przez rzuwigok »
Podpis:

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #10 dnia: 10-11-2010, 20:05:53 »
Jak ktoś szuka tanio manetek to jeszcze może szukać takich z Suzuki i Daihatsu, tam też są takie same :-)

jutro ogarniam temat przerywanej pracy Tylnej wycieraczki wszystko przygotowane, przemyślane - jak będzie pogoda to zrobię i napiszę co jak. łatwizna.
Podpis:

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe uleprzenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #11 dnia: 10-11-2010, 20:13:15 »
wczoraj zamontowałem manetkę z Corolli i powiem, że jestem bardzo zadowolony! Dzięki wielkie!

Czekam na info o przerywanej pracy tylnej :)

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Przerywana praca tylnej wycieraczki :-) jest super cz.1
« Odpowiedź #12 dnia: 12-11-2010, 18:41:32 »
Witajcie
       Tak jak ostrzegałem, zrobiłem do końca podłączenie nowej manetki i teraz Mam również sterowanie tylną wycieraczką w sposób ciągły (standard) i przerywany .
        Oj bardzo chciałem to mieć bo w Yaris Verso, przy pionowej szybie tylnej jest ona podczas chlapy co chwilę cała oślumprana od błota. Może w Yaris-ie jest trochę inaczej bo szyba tylna jest pochylona, ale można w długie zimowe wieczory zająć się tą modyfikacją.
       Wszystko co potrzeba to:
1.   Wymontować silnik z klapy  - zmodyfikować styk zwierny silnika – łatwizna ;-)
2.   Rozwalić jakiś stary przekaźnik R10 lub R15 – dla pozyskania styku do silnika ;-)
3.   Kupić przekaźnik Viper Control – DENSO  lub coś innej marki – liczy się zasada działania
4.   Małe konektorki żeńskie 5-7 szt. Mi nie udało się kupić org. Wtyczki do przekaźnika.
5.   Pozyskać z wtyku molex zasilacza komputerowego konektor do wtyczki od manetki- brak tam tego konektorka. Najlepiej jak ten zasilacz komputera będzie już popsuty – chociaż jeśli całkiem sprawnemu zabierzemy potrzebny nam konektor, to w sumie okaże się że mamy już zasilacz zepsuty – czyli tak jak miało być :-)
6.   Trochę kabelka 1x1mm2 jakieś 4m ( tak obrazowo od kierownicy do silnika musi starczyć i kilka kawałków 30 cm mogą byś różne kolory dla ładności.
7.   20 cm koszulki termokurczliwej, tulejki zaciskowe na końcówki przewodów 2,5mm2
8.   Jakieś narzędzia – kto co tam lubi: piła, siekiera, młotek…..
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 18:45:28 wysłana przez rzuwigok »
Podpis:

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Przerywana praca tylnej wycieraczki :-) jest super cz.2
« Odpowiedź #13 dnia: 12-11-2010, 18:45:09 »
cd..
Podpis:

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Przerywana praca tylnej wycieraczki :-) jest super cz.3
« Odpowiedź #14 dnia: 12-11-2010, 18:48:04 »
cd..
Podpis:


 

Beesafe.pl