Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Małe ulepszenia funkcjonalne dla majsterkowiczów  (Przeczytany 19988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzuwigok

• Toyot Leżący
  • *
Przerywana praca tylnej wycieraczki :-) jest super cz.4
« Odpowiedź #15 dnia: 12-11-2010, 18:49:09 »
cd..
Podpis:

Offline rzuwigok

• Toyot Leżący
  • *
Przerywana praca tylnej wycieraczki :-) jest super cz.5
« Odpowiedź #16 dnia: 12-11-2010, 18:50:20 »
i ostatnie
Wiem że wygląda to na skomplikowane, ale można to zrobić i warto

Przeciągnięcie przewodu było proste – poszedłem od strony pasażera progami – u mnie był tam wężyk spryskiwaczy i do niego się przykleiłem. W bagażniku boczek odkręca się 6 śrub i wyrywa z zatrzasków, pod głośnikiem jest główna kostka i guma do klapy tylniej. W przepychaniu przewodu pomagał mi cienki drut stalowy.  Niesamowicie zaskoczony byłem kołkami mocującymi tapicerkę na klapie tylnej. Japońska technologia wcisnąć środek i kołek sam wychodzi – rewelacja.
    Ja przekaźnik umieściłem koło kolumny kierowniczej – można też z tyłu w klapie jest więcej miejsca. Dla czego  z przodu – hmmm… no bo jak przerywacz będzie działał za często to wyprowadzę z niego na zewnątrz potencjometr i będę mieć regulację częstotliwości przerwy pracy wycieraczki pod ręką z możliwością zmiany czasu  przerwy.

Teraz kilka uwag do zdjęć :
Zdjęcie 7 – jak oczyścicie styki ze smaru to go nie wyrzucajcie z powrotem go tam włożymy.
Zdjęcie 8 – przy rozwiercaniu zwrócić uwagę aby wiórki metalowe nie wpadły do smaru zębatek
Zdjęcie 9 – blaszkę styku trzeba przypiłować troszeczkę pilnikiem bo nie wejdzie
Zdjęcie  13 – trzeba przylutować przewody, które były oryginalnie - porównanie ze Zdjęciem 11
Zdjęcie 14 – rozcinamy przewód z pinu 2 wtyczki i dokładamy konektor  do brakującego pinu 1 wtyczki. Trzeba podważyć mocowanie konektorów we wtyczce – delikatnie z wyczuciem.
Zdjęcie 15 – z braku org. Wtyczki zastosowałem konektorki te najmniejsze i w koszulki termokurcz wsadziłem – działa doskonale
Zdjęcie 16 – tu trzeba dodatkowy przewód wyprowadzić do przekaźnika – technika dowolna
Zdjęcie 17 – dodatkowy czerwony przewód zrobiłem na konektorze bo może trzeba będzie zdjąć silnik kiedyś.

Istnieje jeszcze schemat ideowy w PDFie ale za duży jak na forum ;-)

Pozdrawiam macieK
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 19:47:40 wysłana przez rzuwigok »
Podpis:

Offline wonski

• Toyot Chodzacy
  • Samochód: Rav4 04', Honda FRV
Odp: Małe ulepszenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #17 dnia: 17-11-2010, 09:56:12 »
dolaczam do grona zadowolonych uzytkownikow prgramatora przednich wycieraczek - dzieki rzuwigok

z tylnym troche mnie zastraszyles ;)
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #18 dnia: 28-01-2011, 15:26:45 »
Ja tez dolaczylem do grona posiadaczy regulacji przedniej wycieraczki i przerywanej pracy tylnej.

Zeby dzialal tyl nie trzeba nic grzebac przy silniku. Wystarczy generator ktory cyklicznie podaje na wyjsciu mase.
Ja wykozystalem generator z corolli i go troszke przerobilem. Mozna dorwac tez takie gotowe generatory - kiedys sie je stosowalo w polonezach i fiatach.

Offline rzuwigok

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 30-01-2011, 21:46:08 »
Super że są inne rozwiązania

Proszę o dadanie zdjęć z zastosowania tego rozwiązania, na czym polegała przeróbka, tak aby było to pokazane obrazowo dla innych.

Czy przy takim rozwiązaniu wycieraczka tylna działa tylko w trybie przerywanym ? Czy również w trybie ciągłej pracy ?
Podpis:

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 30-01-2011, 21:49:33 »
A ja proszę Adminków o przeniesienie tematu do działu ,,Zrób to sam"

Offline rzuwigok

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 30-01-2011, 22:07:02 »
może nie koniecznie - przenoszenie całego tematu jest potrzebne - tylko link do niego można tam umieścić.
Bardzo polubiłem ten temat i jaknajbardziej dotyczy on Yaris Verso i można to zrobić w garażu, więc miejsce jego bycia tutaj jest dość trafne

macieK
Podpis:

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 30-01-2011, 22:17:22 »
Ewentualnie w każdym dziale może być coś podobnego ,żeby takie rozwiązania były widoczne.
Bardzo mi się podoba coś takiego a wiem ,że fotorelacje z takich przeróbek są bardziej pomocne niż nawet najdokładniejsze opisy.

janmor

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 30-01-2011, 22:19:32 »
może nie koniecznie - przenoszenie całego tematu jest potrzebne - tylko link do niego można tam umieścić. 

macieK

Zrobione!

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 30-01-2011, 22:28:24 »
Dzięki  :-)
Janmor jak zwykle czujny  <diabel>

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #25 dnia: 30-01-2011, 22:42:03 »
Super że są inne rozwiązania

Proszę o dadanie zdjęć z zastosowania tego rozwiązania, na czym polegała przeróbka, tak aby było to pokazane obrazowo dla innych.

Czy przy takim rozwiązaniu wycieraczka tylna działa tylko w trybie przerywanym ? Czy również w trybie ciągłej pracy ?

Dolutowalem kondensator 1.5mF rownolegle do cewki przekaznika, na wyjsciu dalem przekaznik bo ten sterownik podaje + a sterowanie wycieraczki wymaga podania -.
Ale to nie jest istotne - ja akutat zrobilem to z tego co mialem pod reka - latwiej kupic gotowca: http://allegro.pl/ne521-regulator-pracy-wycieraczek-samochodowych-i1431366045.html

ps. po tym zabiegu wszystko dziala jak fabrycznie - przerywany + ciagly
« Ostatnia zmiana: 30-01-2011, 22:44:39 wysłana przez mechu »