Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: [P8] nie gasną kontrolki pod odpaleniu silnika  (Przeczytany 10890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sajmon

• Gość
Odp: [P8] nie gasną kontrolki pod odpaleniu silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 19-11-2010, 23:59:19 »
Sprawa załatwiona. Odstawiłem auto do doktora i szybko znaleźli usterkę. Mówili coś o układzie prostowniczym w alternatorze, więc chyba chodziło o to co napisał aw.

Offline aw

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #16 dnia: 20-11-2010, 09:58:23 »
no to kolego nie pisz jak się nie znasz, że się "nie spali". praca altka bez obciązenia spowoduje jego uszkodzenie. oczywiście niektórym udaje się  :grin:
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #17 dnia: 20-11-2010, 11:40:40 »
no to kolego nie pisz jak się nie znasz, że się "nie spali". praca altka bez obciązenia spowoduje jego uszkodzenie. oczywiście niektórym udaje się  :grin:

co ma obciazenie alternatora do jego spalenia ?? jaki ma zwiazek wypiecie wtyczki z obciazeniem alternatora ?? wytlumacz mi bo ja sie nie znam ;)

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 20-11-2010, 12:37:39 »
A może zamiast zaśmiecać wątek porozmawiacie o tym przez PW?!?!

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #19 dnia: 20-11-2010, 15:11:33 »
wtedy na forum bedzie mozna poczytac tylko mity - ale jak tam chcecie - EOT.

Offline aw

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #20 dnia: 20-11-2010, 19:58:36 »
ale odpowiedzieć warto, co by ludzie głupich rad nie stosowali. alternator to 3-fazowa pradnica prądu przemiennego z układem prostującym napięcie. działa na podobnej zasadzie jak generator w elktrowni. odpięcie obciążenia z pracującego alternatora może spowodować wzrost wartości generowanego napięcia ponad wartość przebicia diod w mostku i w efekcie uszkodzić układ prostowniczy. także odpinajcie na ruchu do woli  <diabel>
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #21 dnia: 21-11-2010, 12:08:08 »
ale odpowiedzieć warto, co by ludzie głupich rad nie stosowali.

[..] odpięcie obciążenia z pracującego alternatora może spowodować wzrost wartości generowanego napięcia ponad wartość przebicia diod w mostku i w efekcie uszkodzić układ prostowniczy. także odpinajcie na ruchu do woli  <diabel>

z pierwszym sie 100% zgadzam - co do drugiego to powtazam pytanie - Jaki ma zwiazek wypiecie wtyku do obciazenia alternatora?
Najpierw kolego rozbiez i napraw kilka alternatorow pozniej bedziemy mogli porozmawiac bazujac na wlasnych doswiadczeniach a nie na wiki i googlach.

Offline aw

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #22 dnia: 21-11-2010, 12:49:03 »
z pierwszym sie 100% zgadzam - co do drugiego to powtazam pytanie - Jaki ma zwiazek wypiecie wtyku do obciazenia alternatora?
Najpierw kolego rozbiez i napraw kilka alternatorow pozniej bedziemy mogli porozmawiac bazujac na wlasnych doswiadczeniach a nie na wiki i googlach.

to, że rozbierasz altki nie znaczy, że masz pojęcie o elektryce. mój wywód nie jest z wiki kolego, bo nie potrzebuję douczać się w internecie. może sam poczytaj najpierw jaka jest zasada działania alternatora i jakie zjawiska w czasie jego pracy zachodzą. jeszcze raz ci napiszę - nie odpina się "obciążenia" od wyjścia alternatora w czasie jego pracy!!!!! a dlaczego? poszukaj sobie na wiki i googlach  :grin: po drugie nie rób sobie jaj na forum "ja się nie znam", po trzecie co ma piernik do wiatraka "Najpierw kolego rozbiez i napraw kilka alternatorow" - z rozbierania i składania jaką posiadziesz wiedzę i umiejetność? odpowiedz sobie sam. ja nie muszę rozbierać, składać i naprawiać (choć nie raz to robiłem) do tego by nie wprowadzać innych w błąd! nie każdy, kto prosi o radę potrzebuje eksperymentować na swoim aucie wcielając w życie "durne" rady...np. "odepnij wtyk w czasie pracy"

zresztą czyje rady się sprawdziły?
twoje czy moje?
Sprawa załatwiona. Odstawiłem auto do doktora i szybko znaleźli usterkę. Mówili coś o układzie prostowniczym w alternatorze, więc chyba chodziło o to co napisał aw.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2010, 13:11:08 wysłana przez aw »
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #23 dnia: 21-11-2010, 14:39:44 »
Oczywiscie ze rozbierajac alternatory ni nabedziesz wiedzy ale tak sie skalda ze studiowalek miedzy innymi elektronike samochodzowa na polibudzie takze cos o tym wiem.

Widze tez ze nie znasz budowy alternatora i nie wiesz ze obciazenia altrnatora nie ma na wtyczce - dla mnie koniec tematu.

Offline aw

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #24 dnia: 21-11-2010, 15:14:22 »
Oczywiscie ze rozbierajac alternatory ni nabedziesz wiedzy ale tak sie skalda ze studiowalek miedzy innymi elektronike samochodzowa na polibudzie takze cos o tym wiem.

Widze tez ze nie znasz budowy alternatora i nie wiesz ze obciazenia altrnatora nie ma na wtyczce - dla mnie koniec tematu.

altki są o różnej konstrukcji. są takie co mają obciżenie na wtyczce. nie zgłębiałem się w budowe altka toyoty, więc tu się nie będę sprzeczał. znajomość budowy aternatora nie wynika jednak z pojedyńczej konstrukcji jednego producenta  :-). więc nie oceniaj mojej wiedzy przez neta. nie ma co się licytować, kto co studiował i ile wie (ja też studiowałem elktronikę na polibudzie, a pracuję w energetyce i od 20lat też naprawiam auta  :-P). na forum trzeba przekazywać rzetelne informacje aby nikt później nie poniósł kosztów.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000