Autor Wątek: Roleta Yaris Verso  (Przeczytany 5953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Roleta Yaris Verso
« dnia: 11-11-2010, 23:34:21 »
Witam,wiem ze to nie całkiem na temat ale może ma ktoś pomysł na roletę tylną (po małych przeróbkach może od czegoś pasuje ?) zamiast tej nie funkcjonalnej półki ,strasznie mnie drażni jak za każdym razem jak chcę przewieźć coś wyższego muszę się mocować z tą półą i rurkami które nie bardzo jest gdzie później upchnąć żeby nie przeszkadzały.

wydzieliłem do osobnego wątku
na przyszłość proszę po upewnieu się czy nie istnieje bliżniaczy wątek założyc noy temat
kafara1
« Ostatnia zmiana: 12-11-2010, 20:28:38 wysłana przez kafara1 »

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Małe ulepszenia funkcjonalne dla majsterkowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2010, 15:07:22 »
Witaj TomasY
   Nie rozminąłeś się z tematem – no może troszkę, ale bardzo ciężko to zauważyć.
Faktycznie w Yaris Verso jest półka i dwie rury – trzeba pogratulować producentowi że zatroszczył się o to aby nośność tego wynalazku była 30 kg !! Czyli nie ma co narzekać, na naszą półkę bo dużo można na niej przewieźć. Zastanawiam się tylko co z paczką 30kg na tylniej półce dzieje się podczas zderzenia? Czytałem gdzieś, że w takich przypadkach nawet kapelusz leżący z tyłu jest wielkim zagrożeniem dla głów kierowcy i pasażera.
 
        Ale nie oto chyba Tobie chodziło. 
Co do rolety – hmmm no pewnie się by dało – w sumie to prościzna – ale lekko nie będzie,  już piszę dla czego:
1.   nie posiadam szrotu z wszelką ilością różnych modeli aut  aby podpatrywać rolety.
2.   nie posiadam umiejętności włamywania się do stojących różnych modeli aut  aby podpatrywać rolety.
3.   nie będę nękać sąsiadów różnych modeli aut  aby podpatrywać rolety – bo zawołają do mnie specjalistów z białym kitlem.
4.   nie WIEM jak zapytać o to w innych działach forum, użytkowników  innych modeli aut – bo zaraz Moderatorom, Administratorom i innym Dżinom nie spodoba się to że pytam się po kilka razy o to samo i tak te posty zostaną usunięte, zamknięte, wykreślone.

         W świetle tych problemów może się okazać że dorobienie rolety zamiast półki z rurami jest niezwykle karkołomnym przedsięwzięciem – aczkolwiek w jakimś stopniu możliwe ( może jakiś przypadek w pewnych kręgach nazywany cudem ).

Co jest potrzebne:
1.   wymiary szerokości do boczków plastikowych i ile jest jeszcze w razie czego zapasu w boczkach, bo można by je wyciąć z razie potrzeby.
2.   trzeba by zrobić jakiś szablon kształtu płachty rolety aby go dobrze dopasować do istniejących w innych modelach.
3.   przemyśleć mocowanie tak aby nie okazało się że przewożenie  czegoś wyższego będzie wiązało się z wizytą w garażu celem demontażu rolety.
4.   porównywanie z nieskończoną ilością rolet w innych modelach
   Myślę że da się to zrobić
                   Pozdrawiam macieK
Podpis:

Offline Tomasy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Roleta Yaris Verso
« Odpowiedź #2 dnia: 12-11-2010, 22:13:40 »
Pięknie Maćku wyłuszczyłeś sedno problemu w prawdzie nie zaryzykowałbym położenia na tej półce 30kg (jakoś na oko nie wydaje mi się aż tak wytrzymała) ale jak to mówią  "Kto pyta nie błądzi" .Pytanie było raczej ogólne (bo mam nadzieje jest  nas przynajmniej kilku versowców na forum) i może komuś coś ,gdzieś tam się rzuciło w oczy. 


 

Beesafe.pl