Autor Wątek: Jaki olej ?  (Przeczytany 967997 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2205 dnia: 09-07-2020, 08:15:49 »
to zależy z czego wynika jeszcze TBN, bo w większości olejów wysoki TBN jest uzyskiwany dzięki właśnie zastosowanym domieszkom myjącym w dużych ilościach,
AMSOIL sam z siebie jest bardzo czystym olejem w pełni syntetycznym bez zbędnych dodatków (tylko 5%) więc on sam w sobie jest tak jakby "czyszczący"

Offline pokakulka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2206 dnia: 11-07-2020, 15:40:07 »
Cześć wszystkim. Przyglądam się tej dyskusji na temat olejów i odnoszę wrażenie, że zagadnienie wlaściwego doboru oleju przybrało rangę pro expert :-) moim prywatnym, skromnym zdaniem najważniejszy w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek. Obecne oleje mają tak zaawansowane technologie produkcyjne, że dyskusja czy ma być to 0w20 czy 5w30 jest kompletnie jałowa. My rozmawiamy o silnikach, ktore mają 100-130 KM wyciągniętych z pojemnosci 1.3, 1.4 lub 1.6 litra. Nowe silniki maja nawet po 160 KM z 1.0 l pojemości więc technologia stosowanego do nich oleju jest bardzo zaawansowana i często dobierana pod konkretnego producenta samochodów. Jeżdżę samochodami od 25 lat i lałem różne oleje do różnych samochodów. Od mineralnych do syntetyków. Nigdy w żadnym samochodzie nie miałem problemów z silnikiem z powodu złego oleju. Podstawowa zasada- zmienialem zawsze co 10 tys km albo raz w roku. Oczywiście nie zachęcam do lania oleju o specyfikacji zupełnie innej niż podaje producent auta ale to co jest dopuszczalne to znaczy że jest i nic złego nie ma prawa się stać. Reszta to tylko marketing i opowieści dziwnej treści użytkowników aut. Pytanie: czy wolelibyście zalać do np. silnika 1.33 olej 0w20 w technologii sprzed 10 lat czy 5w30 w produkowany obecnie? Panowie technologia idzie do przodu a za nią jakość, którą dzisiaj można określić jako kosmiczną (molekuły, związki teflonowe itd). Życzę zdrowego podejścia do tematu i bezproblemowej eksploatacji Waszych autek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2207 dnia: 11-07-2020, 23:02:29 »
To oczywiste że normy lepkościowe to nie wszystko.  Jakie przebiegi robiłeś swoimi autami?

Offline AGAToyota

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2208 dnia: 11-07-2020, 23:05:02 »
W kwietniu miałem pierwszy serwis Aurisa i zdecydowałem sie tylko i wyłącznie na ten olej

Olej: AMSOIL 0W30


Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2209 dnia: 11-07-2020, 23:32:12 »
Ten nachalny marketing amsoila w tym wątku robi się naprawdę trochę męczący.

Offline AGAToyota

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2210 dnia: 11-07-2020, 23:39:06 »
Ten nachalny marketing amsoila w tym wątku robi się naprawdę trochę męczący.

Wiesz mi tu nie chodzi o to aby reklamować jakiś produkt , tylko wybierając własnie ten olej też dużo czytałem i w sumie to u Piotr Tester na YouTube i po kontakcie z nim wybrałem ten olej

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2211 dnia: 11-07-2020, 23:59:40 »
W kwietniu miałem pierwszy serwis Aurisa i zdecydowałem sie tylko i wyłącznie na ten olej
Może warto na forum najpierw się przywitać a potem walić spam z reklamami. :o :thumbdown:

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2212 dnia: 12-07-2020, 00:08:37 »
Ten nachalny marketing amsoila w tym wątku robi się naprawdę trochę męczący.

Wiesz mi tu nie chodzi o to aby reklamować jakiś produkt , tylko wybierając własnie ten olej też dużo czytałem i w sumie to u Piotr Tester na YouTube i po kontakcie z nim wybrałem ten olej
O firmie Amsoil chyba jednak nie doczytałeś...

Piotr Tester?  To o nim mowa?
https://www.oil-club.pl/index.php?threads/testy-cierne-piotra-testera.117/

Offline pokakulka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2213 dnia: 12-07-2020, 05:48:44 »
Zbig przebiegi robilem różne od 10 do 15 tys rocznie.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2214 dnia: 12-07-2020, 08:48:04 »
Zbig przebiegi robilem różne od 10 do 15 tys rocznie.
To u nas we flocie auta robią w 3-4 lata tyle co Ty przez całe życie...

Offline pokakulka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2215 dnia: 12-07-2020, 09:54:01 »
Pewnie jest tak jak mówisz...tylko jaki to ma związek z dyskusją? Że niby dopiero po tak dużych przebiegach można coś powiedzieć o oleju i kondycji silnika? Samochody które miałem jeżdżą do dziś (a przynajmniej dwa, które sprzedałem w mojej okolicy i widzę je na ulicach co jakiś czas).

Offline AGAToyota

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2216 dnia: 12-07-2020, 12:26:06 »
Ten nachalny marketing amsoila w tym wątku robi się naprawdę trochę męczący.

Wiesz mi tu nie chodzi o to aby reklamować jakiś produkt , tylko wybierając własnie ten olej też dużo czytałem i w sumie to u Piotr Tester na YouTube i po kontakcie z nim wybrałem ten olej
O firmie Amsoil chyba jednak nie doczytałeś...

Piotr Tester?  To o nim mowa?

Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć, że na jakimś forum coś o nim napisali, że komuś się coś nie spodobało. Każdy może mieć swoją opinie, zdanie tak samo jak ty bo widzę że masz uprzedzenia do kogoś kto jeździ na tym oleju, zaznaczam też że w oryginale Toyota daje niby swój olej OW20 ( zastanawia mnie to kto tak na prawde jest jego producentem - bo ja tego nie wiem). Ja u siebie w Toyocie mam 0W-30 więc przeszedłem z 0W20 bo uważam że to to dopiero gówno jest !!. o firmie Amsoil dużo poczytałem i nie tylko wiedzę mam od Pana Piotr Tester. MOTUL też czy kiedyś słyszałeś dobre 15 lat temu o tej firmie - bo Ja nie a zasłynęli jak opony TOYO z reklam i filmów. Tyle na temat tego kto na czym jeździ , Ty jak chcesz możesz jeżdzić na oleju z BURAKÓW i nikt ci nie zabroni
https://www.oil-club.pl/index.php?threads/testy-cierne-piotra-testera.117/

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2217 dnia: 12-07-2020, 22:30:43 »
Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć, że na jakimś forum coś o nim napisali, że komuś się coś nie spodobało.
Nie na jakimś tylko na polskim forum olejowym.  Aczkolwiek na innych też pisano o nim niepochlebnie, łatwo sprawdzić.  I nie coś tam komuś, tylko właściciele i administratorzy wydali oświadczenie kwestionujące poprawność testów Piotra Testera i ostrzegli że wyniki jego testów mogą wprowadzać w błąd.  Niestety internet jest pełen takich samozwańczych szamanów we wszystkich dziedzinach.

Cytuj (zaznaczone)
Każdy może mieć swoją opinie, zdanie tak samo jak ty bo widzę że masz uprzedzenia do kogoś kto jeździ na tym oleju,
Nie mam do nikogo uprzedzeń.  Każdy od czasu do czasu daje sobie wcisnąć produkt którego wartość jest inna od deklarowanej.

Cytuj (zaznaczone)
zaznaczam też że w oryginale Toyota daje niby swój olej OW20 ( zastanawia mnie to kto tak na prawde jest jego producentem - bo ja tego nie wiem).
Większość zawartości samochodu dowolnej marki nie pochodzi od końcowego producenta tylko jest produktem niezależnych dostawców, więc nie rozumiem co Cię tu tak dziwi.  Producentów może być kilku.  W branży samochodowej i nie tylko standardem jest dywersyfikacja dostaw.  Kto jest dostawcą to jest kwestia drugorzędna, ważne czy Toyota potrafi wyegzekwować jakość i powtarzalność a ponoć jest w tym dobra.

 
Cytuj (zaznaczone)
Ja u siebie w Toyocie mam 0W-30 więc przeszedłem z 0W20 bo uważam że to to dopiero gówno jest !!.
No to niestety źle uważasz, już nawet nie pytam na jakiej podstawie, pewnie w internecie przeczytałeś.

Cytuj (zaznaczone)
o firmie Amsoil dużo poczytałem i nie tylko wiedzę mam od Pana Piotr Tester.
No i czy dowiedziałeś się że to firma, która nie ma własnego zaplecza technologicznego ani produkcyjnego?

 
Cytuj (zaznaczone)
MOTUL też czy kiedyś słyszałeś dobre 15 lat temu o tej firmie - bo Ja nie a zasłynęli jak opony TOYO z reklam i filmów.
Nie wiem, nie mam zdania, nie śledzę losów wszystkich marek z branży.

Cytuj (zaznaczone)
Tyle na temat tego kto na czym jeździ , Ty jak chcesz możesz jeżdzić na oleju z BURAKÓW i nikt ci nie zabroni
Dzięki że zaprezentowałeś swój poziom poczucia humoru.  Niestety sam żart nieśmieszny.
« Ostatnia zmiana: 12-07-2020, 22:37:55 wysłana przez Zbig »

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2218 dnia: 12-07-2020, 22:36:32 »
Pewnie jest tak jak mówisz...tylko jaki to ma związek z dyskusją? Że niby dopiero po tak dużych przebiegach można coś powiedzieć o oleju i kondycji silnika? Samochody które miałem jeżdżą do dziś (a przynajmniej dwa, które sprzedałem w mojej okolicy i widzę je na ulicach co jakiś czas).
No ale chyba zgodzisz się, że aby wyciągać wnioski, trzeba dysponować odpowiednią liczbą reprezentatywnych danych?

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #2219 dnia: 13-07-2020, 13:34:53 »
Pewnie jest tak jak mówisz...tylko jaki to ma związek z dyskusją? Że niby dopiero po tak dużych przebiegach można coś powiedzieć o oleju i kondycji silnika? Samochody które miałem jeżdżą do dziś (a przynajmniej dwa, które sprzedałem w mojej okolicy i widzę je na ulicach co jakiś czas).
No ale chyba zgodzisz się, że aby wyciągać wnioski, trzeba dysponować odpowiednią liczbą reprezentatywnych danych?

Podaj te reprezentatywne dane z wyciągniętych wniosków....
« Ostatnia zmiana: 13-07-2020, 13:37:13 wysłana przez yunior81 »
Toyota Corolla SD 2018


 

Beesafe.pl