Autor Wątek: gasniecie silnika  (Przeczytany 11522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rados

  • Gość
gasniecie silnika
« dnia: 25-01-2005, 09:42:32 »
otoz cos sie zaczelo dziac z moim autem:(
objawy: po odpaleniu wchodzi na wyzsze obroty /ssanie/ po czym /1-2 min/ czasami spadaja nagle do min albo zwiekszaja sie jeszcze powyzej tych ze ssania. jesli zwieksza sie to za jakis czas spadaja tak jakby brakowalo benzyny/gazu i silnik gasnie. jezeli odczekam chwile to po dluzszym kreceniu rozrusznikiem silnik odpala i jest OK. na razie zdazylo sie to 2 razy w przeciagu kilku dni ale zaczynam sie bac zeby mi gdzies w drodze samochod nie stanal bo obciach bedzie:). cos mi sie kojarzy silnik krokowy jako rozwiazanie problemu ale moze byscie potwierdzili moje przypuszczenia?

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
gasniecie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 25-01-2005, 11:39:52 »
Wydaje mi sie że to może być czujnik położenia przepustnicy lub ssania. Znajomy miał podobne objawy i przyczyną okazały sięwłaśnie te czujniki.

rados

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 25-01-2005, 11:42:17 »
no to pewnie bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie:( po 2 latach bezawaryjnej jazdy cos musialo sie w koncu popsuc:)

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
gasniecie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 25-01-2005, 11:45:36 »
Tak to jest z tą elektroniką, musisz pojechać najprawdopodobniej do ASO bo tylko tam raczej mają kompy żeby zdjagnozować co siędzieje z Twoim silniczkiem..

serwisSJ

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 25-01-2005, 16:07:23 »
Po pierwsze tam nie ma silnika krokowego a po drugie w ASO kompyter pokaze im tylko to co sam zobaczysz po włozeniu spinacza w złącze diagnostyczne.

ZACHARY

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 25-01-2005, 19:00:19 »
Cytat: serwisSJ
Po pierwsze tam nie ma silnika krokowego a po drugie w ASO kompyter pokaze im tylko to co sam zobaczysz po włozeniu spinacza w złącze diagnostyczne.


Czy byłbyś tak miły i rozwinął temat. Z naciskiem na ten spinacz! :shock:

rados

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 25-01-2005, 19:18:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Po pierwsze tam nie ma silnika krokowego a po drugie w ASO kompyter pokaze im tylko to co sam zobaczysz po włozeniu spinacza w złącze diagnostyczne.

a jakies konstruktywne sugestie oprocz bez watpienia slusznych uwag?

serwisSJ

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 26-01-2005, 14:29:12 »
Ale te tematy były juz przerabiane mnóstwo razy, nudne jest pisanie w kółko tego samego. Poszukajcie a znajdziecie.

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
gasniecie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 26-01-2005, 17:39:59 »
Cytat: rados
jakies konstruktywne sugestie oprocz bez watpienia slusznych uwag?



Skoro kolega nie chce wyjaśnić to ja po krótce spróbuję:

A więc w gnieździe diagnostycznym zwiera sięspinaczem chyba dwie pierwsze zworki i po włączeniu stacyjnki liczy sie intenywność zapalania sie kontrolki silnika, potem w tabelach wyszukuje sięodpowiedni kod który odpowiada konkretnej usterce, która to usterke można również odczytac z tej tabeli. Problem polega na tym że tabel nie znajdziemy z instrukcjach do naszych samochodów. Widziałem takowe w książkach z serii "Sam naprawiam - Toyota Starlet" przy czym sam nie posiadam tejże książeczki. Tak to wygląda bardzo ogólnikowo.

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
gasniecie silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 26-01-2005, 17:45:11 »
Aha przypomniało mi się: Nasz kochany moderator ma taka książeczkę"Sam naprawiam" co prawda do Corolli, ale tam jest ten sam silnik także powinno być wszystko tak samo. Jak ktoś będzie potrzebował myślęże Iceman chętnie użyczy kodów usterek.

ZACHARY

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 26-01-2005, 19:00:44 »
No proszę! Nie dla wszystkich temat jest nudny :bdance

bol0

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 26-01-2005, 22:39:20 »
moze jezeli tych kodow nie ma zbyt wiele, to mozna byloby je tu wkleic?

Iceman! Iceman!  :anarty

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
gasniecie silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 26-01-2005, 22:52:05 »
Dobra myśl, poprosze Iceman'a żeby wkleił skan z książki

rados

  • Gość
gasniecie silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 27-01-2005, 06:57:28 »
o, no to chyba bede musial zajrzec do tej ksiazki bo tak sie sklada ze posiadam takowa tylko jakos nie bylo okazji skorzystac do tej pory:). jak na cos natrafie to postaram sie wkleic info.

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
gasniecie silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 28-01-2005, 08:39:08 »
Mandes mam w domu awarje netu. Jak bedziesz w pobliżu to wdepnij do mnie to dam ci ksiązke.
A nastepnym razem to dajcie mi Priv bedzie szybciej ;)
BMW E46 320d
Mini Cooper


 

Beesafe.pl