Autor Wątek: Światła przednie - elektryka do naprawy?  (Przeczytany 9624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemekkus

  • Gość
Światła przednie - elektryka do naprawy?
« dnia: 13-01-2012, 10:04:37 »
Witam,

orientuje się ktoś czy jest możliwa naprawa elektrycznego sterowania reflektorów przednich (Yaris Verso 2001), czy trzeba wymienić cały reflektor?
Powiedziano mi, że trzeba wymienić cały, ale chciałbym potwierdzić czy nie da się jakoś pokombinować, żeby działała regulacja.
Problem wynika stąd, że nawet ręcznie nie byli w stanie mi wyregulować dobrze świateł.

Szkła mam całkiem ładne, a nie uśmiecha mi się dać co najmniej 500 zł za komplet używek na Allegro...

mix-tra Tarnów

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #1 dnia: 13-01-2012, 10:17:46 »
To wszystko jest zależne od tego co sie popsuło . Sadzę jednak że jeśli nawet sterowanie ręczne jest zepsute ( dziwne to trochę ) to nic z tego nie będzie.
Pamiętaj kupując reflektory aby pochodziły z wersji LHD :)

przemekkus

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #2 dnia: 13-01-2012, 11:05:01 »
W serwisie stwierdzili, że jakoś tak się ustawiły, że nie dadzą rady dobrze ich wyregulować. Ale to było przy okazji innej naprawy i może nie mieli czasu (ochoty) się z tym bawić.

LHD to domyślam się left-hand drive?

Właśnie się zastanawiałem dlaczego to jest ważne? Jest jakaś inna budowa reflektora od strony osi jezdni, żeby nie oślepiać?

Dzięki.

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #3 dnia: 13-01-2012, 11:13:49 »
Zanim wpakujesz się w koszty, pojedź do SKP i niech spróbuja Ci te światła ustawić. Zdarza się że nie da się wyregulować bo np bolec od silniczka regulacji jest za krótki, ale dobrze by było gdyby ktoś Ci powiedział co tak na prawde jest nie tak. Co do LHD/RHD to przy ruch lewostronnym snop światła z lewej strony jest dłuższy aby doswietlał pobocze, jak wiadomo w naszym prawostronnym ruchu po lewej masz samochody jadące z przeciwka, które będą oślepiane
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

przemekkus

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #4 dnia: 13-01-2012, 11:18:37 »
Tak chyba właśnie zrobię.

A jak chodzi o ten dłuższy snop z lewej, to ja właśnie teraz niestety za takiego Anglika robię, bo tak mi się to ustawiło... Dlatego chcę coś zrobić w tym temacie. Nie fajnie jest mieć źle ustawione światła :)

Dzięki.

mix-tra Tarnów

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #5 dnia: 13-01-2012, 16:53:33 »
Tak chyba właśnie zrobię.

A jak chodzi o ten dłuższy snop z lewej, to ja właśnie teraz niestety za takiego Anglika robię, bo tak mi się to ustawiło... Dlatego chcę coś zrobić w tym temacie. Nie fajnie jest mieć źle ustawione światła :)

Dzięki.
Z tego by wychodziło że masz zamontowane właśnie reflektory z "angola" i w żaden sposób ich nie wyregulujesz  :-(
Tak jak już nadmienił mój przedmówca każda stacja kontroli pojazdów Ci to sprawdzi ;)

przemekkus

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #6 dnia: 16-01-2012, 08:40:28 »
Z tego by wychodziło że masz zamontowane właśnie reflektory z "angola" i w żaden sposób ich nie wyregulujesz

No to niefajnie. Kto wie, może tak właśnie jest...

każda stacja kontroli pojazdów Ci to sprawdzi ;)

No właśnie nigdy nikt mi jakoś tego nigdy nie powiedział. Raz tylko na przeglądzie gość powiedział, żebym sobie światła wyregulował, a on mi przegląd podbija już teraz :)

Muszę się wybrać na stację, może coś poradzą. Dzięki!

mix-tra Tarnów

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #7 dnia: 16-01-2012, 09:09:19 »




No właśnie nigdy nikt mi jakoś tego nigdy nie powiedział. Raz tylko na przeglądzie gość powiedział, żebym sobie światła wyregulował, a on mi przegląd podbija już teraz :)

Muszę się wybrać na stację, może coś poradzą. Dzięki!
To nie powinien tego mówić tylko to zrobić  :-)

przemekkus

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #8 dnia: 16-01-2012, 09:16:59 »
To nie powinien tego mówić tylko to zrobić  :-)

Stwierdził, że pewnie mam zepsuty silniczek i "on może mi wyregulować, ale jak silniczek np. gdzieś złapie połączenie, to prawdopodobnie zaraz mi się znowu przestawi" :)

Gardzin

  • Gość
Odp: Światła przednie - elektryka do naprawy?
« Odpowiedź #9 dnia: 18-03-2012, 21:49:56 »
Witam wszystkich, u mnie nie działa regulacja wysokości, kręcę pokrętłem od regulacji, ale nic się nie dzieje. Wie ktoś może jak sprawdzić te silniczki, od czego zacząć?


 

Beesafe.pl