Autor Wątek: Concepty i prototypy Toyoty  (Przeczytany 99206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robsajson

  • Gość
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #105 dnia: 13-09-2011, 22:53:24 »
Co do bryły ,na pierwszy rzut oka skajarzyła mi się z powiększonym Audi TT lub Nissanem 350Z ale to są takie moje spostrzeżenia.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #106 dnia: 14-09-2011, 09:45:56 »
Ja bardziej odnosiłem się do proporcji i samej bryły, choć po głębszym zastanowieniu się, detale są równie fatalne jeśli nie bardziej.

Na marginesie negatywem "wisienki na torcie" są dla mnie lusterka rodem z konceptu supry zaprezentowanego 5 lat temu. Już wtedy było widać, że one będą wyglądały dobrze wyłącznie na rysunkach i uproszczonych modelach 3D.
Mi się elfie uszy podobają ... Deskę do prasowania sknocili ale jak by przyszło co do czego to skończy się na czarnym plastiku w środku, lusterkach z Yarisa i mostem z dźwignią zmiany biegów z Aurisa itp.......
Obi

Rabbid

  • Gość
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #107 dnia: 15-02-2012, 15:07:20 »
Niedawno na salonie samochodowym w Detroit Toyota ujawniła koncept nowego samochodu hybrydowego – NS4 plug-in concept. Samochód jest wizją kierunku, w którym w przyszłości ma iść Toyota. Nowością jest pojawienie się układu Human-Machine Interface (HMI). Jest to opracowany wspólnie z takimi firmami jak Microsoft, Intel czy Salesforce interfejs do zarządzania samochodem. Oparty o technologię multidotyku ekran ma umożliwić zarządzanie nie tylko parametrami samochodu, ale i nawigacją, multimediami i klimatyzacją. Dodatkowo prezentuje nowe technologie w zakresie bezpieczeństwa – nowe generacje Pre-Collision System (PCS), adaptacyjne reflektory (Adaptive Driving Beam - ADB) i układ monitorowania martwego punktu (Blind Spot Monitorin - BSM). Obniżenie masy hybrydowego napędu ma doprowadzić do mniejszego zużycia paliwa i lepszych osiągów NS4.





D.M. - Rabbid

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #108 dnia: 13-01-2014, 11:35:09 »
No to chyba będziemy chłopaki "Lać wodora do baka"
http://www.eko.v10.pl/Toyota,FCV,Concept,ponad,500,km,zasiegu,105715.html

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #109 dnia: 13-01-2014, 11:45:54 »
Pomysł od kilkunastu lat nie może się przebić choć bardzo dobry. Niestety uwaliłby gospodarkę kilku krajów, w tym USA, a to już nie dopuszczalne  :cheesy:

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #110 dnia: 13-01-2014, 11:54:30 »
Taa,amerykanie wiedzą lepiej,co dla świata dobre. <diabel>

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #111 dnia: 03-07-2014, 11:04:25 »
No to mamy wersje produkcyjną.(Sie chłopaki z Toyoty, uparły na lanie "kranówy" <diabel>)
http://moto.onet.pl/premiery/toyota-fchv-wersja-produkcyjna-na-ogniwa-paliwowe/pz4bj
« Ostatnia zmiana: 03-07-2014, 11:08:07 wysłana przez MAREK100 »

Offline dynamical

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #112 dnia: 18-08-2016, 11:58:10 »
A propo's hybrydy to 2 wrzesnia będzie mozliwość zobaczenie nowej toyoty c-hr w Zabrze. Z tego co wiem to ma byc jedyna przedpremiera w Polsce, jakby ktoś chcial, podaję link: http://toyota-chr.pl/ Są tam wszytki wazne informacje: co, gdzie, kiedy. Warto sie przejechac, bo wiele o tej hybrydzie napisano, a w końcu jest okazja ją zobaczyć...
Pewny serwis Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska

Offline pastorr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #113 dnia: 18-02-2020, 07:14:00 »
Zastanawiam się, czy te nowe modele: np elektryczne czy hybrydowe,  związku z koniecznością zastosowania jednak droższej technologii. Ma to również odzwierciedlenie w kosztach ubezpieczeń takich samochodów? Czy ustawodawca zaplanował lub planuje wprowadzenie jakiś preferencji z tego tytułu?

Offline xavi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #114 dnia: 18-02-2020, 12:45:56 »
Jeżeli chodzi o OC, może wzrosnąć, bo jednak naprawa uszkodzonego samochodu elektrycznego jest znacznie droższa, od samochodów wykonanych w tradycyjnej technologii.
Podobnie wygląda sytuacja w przypadku AC - w związku z tym, że samochody elektryczne są droższe, nie ma co liczyć na jakiś istotny spadek cen.
No chyba, że ceny elektryków trochę spadną i rzeczywiście spadają jak się patrzy na trendy - pytanie tylko jak długo potrwa ten stan rzeczy ?
Zawsze można oszacować wchodząc na takie porównywarki jak np Superpolisa: https://superpolisa.pl/

Offline gerardino

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://light-home.pl/75-kinkiety-dzieciece
Odp: Concepty i prototypy Toyoty
« Odpowiedź #115 dnia: 10-07-2020, 12:33:08 »
Cena jest znacznie droższa, ale jeśli takie podejście będzie cały czas, to ona nigdy nie spadnie... A samochody fajne, chciałoby się mieć... Tylko jak dowalą ubezpieczeniem, to za każdym razem człowiek się będzie zastanawiał nad inwestycją...
Nie liczy się cel, a tempo podróży ;)
Zobacz kinkiet do pokoju dziecka


 

Beesafe.pl