Autor Wątek: silniczek regulacji świateł  (Przeczytany 16141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waldib12

  • Gość
silniczek regulacji świateł
« dnia: 18-07-2012, 10:01:00 »
witam wszystkich.mam do was pytanie : czy mechanizm regulacji świateł jest zintegrowany z reflektorem czy jest gdzieś poza nim? pytam, bo czasem po włączeniu świateł silniczek zaczyna wydawać odgłosy piszczenia i temu podobne, dodam że regulacja działa prawidłowo ,chociaż przy zmianie wysokości odzywa się ten sam dźwięk.Gdyby można było dostać się do tego silniczka`to może udało mi się to naprawić bo jak znam życie jest to pewnie jakaś pierdółka. Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #1 dnia: 18-07-2012, 10:33:01 »
jeśli reflektor jest koito (japoński) to nie dostaniesz osobno silniczka i w ogóle jest nierozbieralny, potrzebujesz nowej/nowej używanej lampy

natomiast z francuzem to podobno można podmienić, tam jest chyba valeo, ale nie jestem pewien bo mam zwykłego yarisa japońskiego i przerabiałem ten problem

TIIDA '09

waldib12

  • Gość
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #2 dnia: 18-07-2012, 11:30:32 »
ja mam japończyka tak że albo wymiana lamp tym bardziej, że mam strasznie porysowane albo będe musiał z tym jeździć, tak czy owak śliczne dzięki za pomoc.pozdr.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #3 dnia: 18-07-2012, 12:10:14 »
ja mam japończyka tak że albo wymiana lamp tym bardziej, że mam strasznie porysowane albo będe musiał z tym jeździć, tak czy owak śliczne dzięki za pomoc.pozdr.

pewnie jeszcze są pożółkłe, ja miałem uszkodzony silniczek jak wspomniałem w jednej z lamp, no i nie chciało mi się bawić w rozmontowywanie i renowację lamp, tym bardziej, że z padniętym silniczkiem i tak bym nic nie zrobił

wymieniłem na komplet zamienników Tyc w okazyjnej cenie i już długi czas nic się z nimi nie dzieje , wykonane dobrze

natomiast Tobie właśnie ze względu na przeglądy rejestracyjne na którym się czepiają i własne bezpieczeństwo sugeruję się zastanowić i poszukać raczej nowych zamienników, bo cena oryginałów bardzo duża, a używane chcą drogo, można trafić na angliki i nie masz pewności, że nie kupisz padniętej lub nie padnie po tygodniu

DEPO, Tyc tego szukaj , są ok
TIIDA '09

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #4 dnia: 18-07-2012, 12:17:00 »
można trafić na angliki
do Yaris Verso?

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #5 dnia: 18-07-2012, 12:20:46 »
można trafić na angliki
do Yaris Verso?

oczywiście
TIIDA '09

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #6 dnia: 18-07-2012, 16:04:27 »

DEPO, Tyc tego szukaj , są ok


...a później jedziesz na przegląd po wymianie lamp, chcesz ustawić światła i się nie da, bo regulacji brakuje, a sama linia światła jest rozmazana. Lepiej kupić dobrą używkę, niż zamiennik. *(sytuacja wystapiła zarówno w Depo  jak i Tyc)
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #7 dnia: 18-07-2012, 21:29:23 »

DEPO, Tyc tego szukaj , są ok


...a później jedziesz na przegląd po wymianie lamp, chcesz ustawić światła i się nie da, bo regulacji brakuje, a sama linia światła jest rozmazana. Lepiej kupić dobrą używkę, niż zamiennik. *(sytuacja wystapiła zarówno w Depo  jak i Tyc)

byłem z tymi Tyc już chyba z 3 razy na przeglądzie rejestracyjnym, to o ile czepiają się naprawdę pierdół i sugerują przykładowo porobić uszczelniacze bo zauważą, że się silnik deko poci to ustawiają/sprawdzają za każdym razem światła i nigdy nie mieli uwag - a na pewno uwagę zwracali bo raz mnie upomniał, że muszę coś zrobić z tym silniczkiem jak miałem oryginał i sobie jeden świecił w dół bo był upierniczony

także ja do Tyc nie mam uwag i polecam, z Depo też ludzie byli zadowoleni, ale nigdy nie miałem od nich świateł

jeśli jest dostęp do rozsądnych cenowo europejskich oryginałów o w miarę znanej przeszłości to oczywiście :) allegro zalane jednak anglikami  i ostrożność wskazana (do Bisa: tak, wiem, że Anglia to Europa, ale "szrociarze" posługują się tą "nomenklaturą")
TIIDA '09

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #8 dnia: 18-07-2012, 23:56:59 »
natomiast z francuzem to podobno można podmienić, tam jest chyba valeo,
a jak mialby sie francuz znalezc w yarku verso ktore byly produkowane tylko w japoni ?

Co do tyc i depo to nie polecam - mialem tyc w corolli i swiecily slabo, depo wkladalem do 2 aut i byla to totalna porazka - nie wiem kto dopuszcza takie lefrektory do sprzedazy

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: silniczek regulacji świateł
« Odpowiedź #9 dnia: 19-07-2012, 00:20:51 »
natomiast z francuzem to podobno można podmienić, tam jest chyba valeo,
a jak mialby sie francuz znalezc w yarku verso ktore byly produkowane tylko w japoni ?

Co do tyc i depo to nie polecam - mialem tyc w corolli i swiecily slabo, depo wkladalem do 2 aut i byla to totalna porazka - nie wiem kto dopuszcza takie lefrektory do sprzedazy

nie wiem jak, nie wiedziałem, że Verso tłukli tylko w Japonii

co do Tyc to ja się nie zawiodłem, od kilku znajomych też słyszałem, że są ok , ale jak to zazwyczaj bywa oryginał najlepiej brać
TIIDA '09


 

Beesafe.pl