Autor Wątek: Witam serdecznie!  (Przeczytany 6931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzaq4

  • Gość
Witam serdecznie!
« dnia: 01-09-2012, 08:03:05 »
 Witam wszystkich klubowiczów, a w szczególności użytkowników Prius'a. Jestem nowy na forum i chciałem się przywitać.

Użytkuję Priusa z końcówki 2006 roku, autko ma przebieg 152 kkm, wyposażone w skórzaną tapicerkę i kamerkę cofania. Zrobię jakieś sensowne zdjęcia i dodam na forum!

Pozdrawiam!

Offline Jax

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3411
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Aveo 1.2 2010r.
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #1 dnia: 01-09-2012, 10:01:25 »
Witaj krzaq4 :-)

krzaq4

  • Gość
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #2 dnia: 01-09-2012, 20:44:34 »
Kilka zdjęć Toyki, jeszcze przed przykręceniem polskich tablic, bo auto pochodzi z Francji:





Autko w bardzo fajnym stanie, jednak nie w 100% oryginalnym, bo malowany był tylny lewy błotnik... Ale z Francji auta idealne nie przyjeżdżają ;)

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #3 dnia: 02-09-2012, 03:12:52 »
Siema, też jestem "nowy w klasie", mam zamiar tu się rozgościć na dłużej... zwłaszcza po pierwszych 3 tygodniach użytkowania najlepszego samochodu na świecie ;)
Mój Priusik też z Francji, chyba na taryfie jeździł - ma na dachu jakieś ślady i na tylnej szybie też (po naklejkach). Pasowałyby do tej fotki: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/Paris_06_2012_hybrid_taxi_3246.JPG/800px-Paris_06_2012_hybrid_taxi_3246.JPG

Pocieszam się tym, że na Zachodzie taksówki są zazwyczaj zadbane (a żywiołem Priusa jest właśnie jazda typu taksówkowego) - i tak się prezentuje mój samochód - w stanie bardzo apetycznym :) I nie dociekaj zbyt głęboko, co z Twoim autem się przedtem działo... Chyba, że wiesz... U mnie wersja oficjalna była "malowane tylne drzwi". A jak zacząłem dochodzić co i jak... Załóżmy, że wszystkie samochody z Zachodu doświadczają jedynie otarć lakieru.
Ważne, że wszystko naprawione "po Bożemu" - autoryzowany serwis Toyoty nie odkrył żadnych ukrytych istniejących uszkodzeń i/lub śladów nieumiejętnej naprawy i JEŹDZIMY!!
A jazda "tym czymś' to baaajka  :good:
BTW - jesteś z Polski Północnej? Gdyby tak, to może jakiś zlocik... ;)

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2658
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #4 dnia: 02-09-2012, 08:23:29 »
Witamy na forum  :good:

Zawsze mnie to auto ciekawiło, podoba mi się szczególnie to, że jest na prawdę przestronne. Swego czasu namawiałem ojca na coś takiego..  :-P

Fajny egzemplarz - większość ma welur zamiast skóry.  :-) Opowiadaj jak tam ze spalaniem!

PS. Kolega jest z Opola, wystarczy wejść w profil użytkownika i wyświetla się więcej danych o nim..  :song:

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #5 dnia: 02-09-2012, 11:39:37 »
...wystarczy wejść w profil użytkownika ...
chyba byłem mocno zmęczony, bo zapomniałem

Robsajson

  • Gość
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #6 dnia: 02-09-2012, 14:03:42 »
A ja znam jednego gościa co ma Priusa z Lpg  :cheesy:

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #7 dnia: 02-09-2012, 14:36:57 »
A ja znam jednego gościa co ma Priusa z Lpg  :cheesy:

No i co w związku z tym?

Robsajson

  • Gość
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #8 dnia: 02-09-2012, 15:11:11 »
On poleca więc może się ktoś skusi  :laugh:

krzaq4

  • Gość
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #9 dnia: 02-09-2012, 20:51:16 »
Cytuj (zaznaczone)
A ja znam jednego gościa co ma Priusa z Lpg  :cheesy:

A widziałem na allegro do sprzedania coś takiego, ale jak się tak zastanowić nad tym to silnik będzie odpalał na Pb i nie wiem czy lpg to aż taki sensowny zabieg...

Pracuję teraz nad dorobieniem ładowania do Priusa, temat ciężki ale wykonalny, a przydałby się bo ciągle gdzieś na robocie jestem i mam możliwość pociągnięcia darmowych kW ;) Pochwalę się jak będą postępy ;)

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #10 dnia: 03-09-2012, 19:07:52 »
...
Pracuję teraz nad dorobieniem ładowania do Priusa, temat ciężki ale wykonalny...

Długo się zastanawiałem dlaczego dla Toyoty to takie wielkie halo zainstalować kawał kabla, jakiś prostownik zamiast używania tylko silnika spalinowego do ładowania aku. Za mało jeszcze poczytałem, ale wydaje mi się, że to charakterystyka baterii trakcyjnej. Duży prąd ładowania i - podobnie - rozładowanie w szybkim cyklu. Oraz sama pojemność baterii. Więc w Priusach do 2012 (plug-in) mogłoby to nie mieć sensu, skoro aku i tak wystarcza tylko na niespełna 2km.

Kolesie w Hameryce korzystają z gotowego zestawu "zrób to sam" - już takowe istnieją. Ale w tym zestawie są też i akumulatory, więc obecnie używane trzeba usunąć.
Załączam link do firmy zajmującej się konwersją na "plugina" - koszt - bagatela 13,5kUSD!!
http://www.pluginconversions.com/faq.html

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #11 dnia: 29-09-2012, 03:06:58 »
Hej! KrzaQ - żyjesz jeszcze? Coś tu martwa cisza na forum - Starsi Państwo śpią przed kominkami w filcowych kapciach, ale MY - Priusowcy nie możemy się tak spuścić na boczny tor...  <zalamka>
Opowiadaj, opowiadaj - jak minął miesiąc miodowy z "najlepszym-samochodem-na-świecie"...

krzaq4

  • Gość
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #12 dnia: 30-10-2012, 07:52:03 »
Witam wszystkich po dłuższej przerwie! Mięło trochę czasu z toyotką i mogę wreszcie podzielić się spostrzeżeniami :)
A te to w 99% pozytywy :)
Autko jest naprawdę fajne, jest wygodne, miło się jeździ i naprawdę udaje się uzyskać niezłe wyniki w kwestiach spalania :) na razie mój rekord to 4,1L/ 100km. Naprawdę robi wrażenie, przynajmniej na mnie.
Jedyne co mnie zaskoczyło to wytłumienie nadwozia, w środku słychać nieco koła i odgłosy podłoża, ale do tego można się przyzwyczaić :)
Denerwuje mnie trochę fakt że nie potrafię nigdzie znaleźć oficjalnych danych na temat okresów wymiany płynów olejów, rozrządu (jeśli w ogóle się to robi). Kiedy dla przykładu wymienia się olej w silniku, kiedy olej w falowniku? Nigdzie tego znaleźć nie mogę. Nie umiem też dowiedzieć się jaki model nawigacji jest w priusie zainstalowany.
Jednak to wszystko to nic, bo auto daje dużo radości :)

Pozdrawiam

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam serdecznie!
« Odpowiedź #13 dnia: 30-10-2012, 10:09:14 »
...w środku słychać nieco koła i odgłosy podłoża, ale do tego można się przyzwyczaić :)

We wszystkich samochodach słychać, ale w hybrydzie (lub samochodzie elektrycznym) tło akustyczne jest dużo niższe. Tez mnie na początku uderzało, że słyszę szum klocków hamulcowych przy stawaniu na światłach :)

nie potrafię nigdzie znaleźć oficjalnych danych na temat okresów wymiany płynów olejów, rozrządu ...

Na początek zajrzyj na stronę pewnego kolesia - fana Priusa, który od lat prowadzi bardzo skrupulatne notatki dotyczące obsługi. Najwięcej danych znajdziesz właśnie na temat Priusa "Iconic" - którego właśnie jesteś posiadaczem. Jak nie masz problemów z angielskim to znajdziesz tam kopalnię wiedzy, łącznie z instrukcją napisana przez użytkowników, a nie fabryczną.
Link do stronki Johna: http://john1701a.com/

Zamieszczam też arkusz kontrolny z serwisu Toyoty, na którym wszystkie pozycje "przeglądowe" są wyszczególnione:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/uEtzRjp_to_LlWjjZAquWLT8PTZw7UjVgsuyj_TJfaA?feat=directlink

Mógłbyś zapodać fotkę ze zbliżeniem panelu nawigacji - nie wiem, czy mamy ten sam model, ale coś się wymyśli.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2012, 10:35:26 wysłana przez Priusman »


 

Beesafe.pl