Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Gniazda amortyzatorów  (Przeczytany 3060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kfiatos

• Gość
Gniazda amortyzatorów
« dnia: 15-02-2005, 00:50:45 »
Witam wszystkich.

Mam taki problem. Starletka P7 silnik 1.0l. Auto strasznie podskakuje, konkretnie tył. Mechanik stwierdził, że do wymiany są gniazda amortyzatorów. Co to dokładnie jest już mi nie wytłumaczył. Pytam więc co to jest?? Czy trzeba też wymieniać amorki jeśli przy bujaniu auta trzymają odpowiednio (są tylko miękie i łatwo je ugiąć)??

Drugie pytanie, gdzie w Warszawie kupie takie gniazda, ile kosztują i co jeszcze powinno sięwymienić. Poza tym nic nie stuka (oprócz tylnej półki :( ). Ciśnienie w oponach 1.8 atmosfery-lenie opony.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:44:51 wysłana przez Janmor »

serwisSJ

• Gość
Gniazda amortyzatorów
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2005, 07:49:52 »
Jeżeli nic nie stuka to na 100% to nie gniazda. Poza tym ich budowa jest prosta jak młotek więc tam nie ma sie co zepsuć. Wymień amortyzatory i będzie dobrze.

kfiatos

• Gość
Gniazda amortyzatorów
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2005, 13:34:47 »
serwisSJ,  a może tak być , że sprężyny są za miękie?? Lubiękomfort ale to mnie już  dobija. Takiego miękiego to mialem tylko 125p :anarty . A co do stukania to na dole nic nie stuka a na górze te mocowania amortyzatorów sie bujają na tych gumach które widać w środku. Lewa strona troche hałasowała wiec użyłem WD40 i już teraz nie hałasuje ale nadal sie buja. To chyba wlasnie jest gniazdo?? Jaki jest koszt tego wynalazku i gdzie w Wawie albo blizkich okolicach moge je kupić??

Sorki za niedokładność poprzedniego posta, późno już było.... :oh!

serwisSJ

• Gość
Gniazda amortyzatorów
« Odpowiedź #3 dnia: 15-02-2005, 14:57:05 »
Jak patrzysz w bagazniku na te gumy i bujasz samochodem to one MUSZĄ sie ruszac (ok 5mm tak na oko ) moze troszke więcej. I tak ma być bo tak sa skonstruowane.
Spreżyny na 100% sa dobre. Wymień amortyzatory na kayaby gazowe - nie inne- w komplecie sa gumy do górnego mocowania (gniazda) i tylko to możesz zrobić zeby było ok.
pozdrowienia

Offline szfystack

• Toyot Pełzający
  • **
    • zdjęcia...zdjecia...zdjęcia...
Gniazda amortyzatorów
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2005, 09:46:04 »
Miałem ostatnio taki problem z przednim gniazdem, Za montaż/demontaż zapłaciłem 30 zł, batomiast z częściami było gorzej...W Wawie na gocławku za przednie gniazdo po P8(uzywane) krzykneli mi 80 zł.Niestety nie pasowało i kupiłem do mojej P7 na allegro takie gniazdo za 25 zł...:). Mam namiary na kolesia który ma jeszcze pół P7 do rozebrania i co jakisz czas przywozi ją po kawałku do kraju (jest w Belgii, przywozi do Krosna). Podane ceny gniazda przedniego