Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 1626409 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline bardos.1979

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5925 dnia: 05-04-2021, 09:40:16 »
W ustawieniach na tym ekranie. Na postoju ostatni ekran, ustawienia. Wybierasz tam co ma się pokazywać.

A dokładniej ?
No właśnie wydaje mi się że już zmieniałem wszystkie ustawienia.
Corolla Hybrid  HB 1.8 Comfort + Tech

Offline Rauxel

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 129
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5926 dnia: 05-04-2021, 11:55:46 »
Znajdź opcję pod tytułem "wyświetlanie chwilowego spalania" czy jakoś tak. Masz do wyboru wartość liczbową albo wykres. Dokładnie przeklikaj wszystkie ustawienia :)

Offline bardos.1979

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5927 dnia: 05-04-2021, 17:09:00 »
Znajdź opcję pod tytułem "wyświetlanie chwilowego spalania" czy jakoś tak. Masz do wyboru wartość liczbową albo wykres. Dokładnie przeklikaj wszystkie ustawienia :)
Znalazłem - przestawione. Dzięki.  :beer:
Corolla Hybrid  HB 1.8 Comfort + Tech

Offline Cinek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 179
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5928 dnia: 08-04-2021, 18:24:05 »
Gdzie znajdę zatrzaski, śruby itp. do kupienia w Aurisie, zależy mi na oryginałach ;) poprzedni właściciel zahaczył o krawężnik i trochę wyrwał zderzak tylny :D








Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5929 dnia: 08-04-2021, 23:27:57 »
Przecież takie śruby, "prawie, jak oryginał" dobierzesz w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie metalowym. Co ci z oryginału, skoro w jednym miejscu i tak musisz dać dużą podkładkę, bo wyrwana jest część zderzaka w gnieździe śruby. Jeśli już oryginał to musisz zapytać w ASO, jeśli nie mają, to nie dostaniesz raczej oryginałów. Możesz wyjaśnić, po co ci te oryginały?  :o  Przecież to zwykłe śruby  <zalamka> A zatrzaski to raczej są w ASO, bo kupowałem takie do osłony silnika pod spodem  :good:
« Ostatnia zmiana: 08-04-2021, 23:30:14 wysłana przez fynooh »
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5930 dnia: 09-04-2021, 08:35:26 »
Ja kupiłem worek 20 sztuk w sklepie motoryzacyjnym za może 5zl. Weź wyrwij jak ja to uczyniłem jeden i idź do sklepu coś dobiorą.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5931 dnia: 09-04-2021, 11:43:40 »
nierdzewne na allegro też nie są drogie.

Offline Cinek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 179
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5932 dnia: 09-04-2021, 14:20:11 »
Oryginały albo takie same dlatego, że zaraz trafi się delikwent przy sprzedaży, że Panie tu inna śruba tu inna auto pewnie z dwóch części kręcone.

Offline zikr6

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla 1,6
« Ostatnia zmiana: 09-04-2021, 14:36:59 wysłana przez zikr6 »

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5934 dnia: 10-04-2021, 01:25:53 »
Mam pytanko o akumulator. Jak uwas wyglądanapięcie spoczynkowe, napięcie  ładowania. U mnie db spoczynkowe to 12,1 12,2.  Ładowania to 12,8 przy wyłączonych odbiornikach ale już przy klimie i światłach to 13,8. Auris 1,6 walve 2017r. Wydaje mi się że akumulator jest na finiszu. Proszę o opinię

A proszę bardzo, badałem to kiedyś, dowiesz się o swoim systemie czegoś, co i kiedy się dzieje. Nauka nie idzie w las, tylko do głowy. Ja mam nadal aku ori z 2013 i ma się dobrze, a po sprowadzeniu stan był 12.11V.
Poczytaj tam.
   https://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,48006.0.html

chyba że auto ma jakiś wynalazek co obniża napięcie ładowania

Ma mądre ładowanie aku, które nie rozróżnia specyfiki i ilości km. Ale i tak w Toyocie nie jest to tragiczne.

Po co nowy aku jak stary może nie być ładowany .

Aku słaby, mało km i nie jest odpowiednio ładowany, rezultat do przewidzenia. Mi wystarczyło poznać ale zmienne systemu, pokombinować samymi ustawieniami w danych sytuacjach i nadal aku ten sam już 8 lat ma. Zimą jak mi spadał do 12.43V to wszystko, a latem jest zawsze full pomiędzy 12.60V a 12.70V.

Ha, ha, faktycznie, niesamowite  Tu jest taki problem, że mam takie odczucia, że takiej ilości wypracowań nie chce mi się po prostu czytać, i pewnie nie tylko mnie, dlatego lepiej pisać zwięźlej, krócej 

Ten typ tak ma. Kolego Rademenes - za dużo informacji to brak informacji.

Panowie, krócej to można tylko hejt pisać jak wy dwaj. :czerwona: Skoro was to nie dotyczy i nie interesuje, to po co te lamenty. <zolta> Przedstawcie mi swoje zwięzłe wątki, akurat w tym materia i zagadnienie ma znaczenie. Idąc waszym tokiem, trzeba by kazać skrócić Krzyżaków itp. itd. Zadam wam pytanie, czy wszystko musi być na YT i trwać 5min. ? W ten sposób za chwilę jedzenie będzie w pigułkach, gdzie wam się tak śpieszy. <zalamka>

1.Robiłem to dla siebie i tu jest moja biblioteka, którą stworzyłem przy okazji dla innych. A wy mi za to w fajny sposób dziękujecie, super.
2.Nie moja wina, że czasy są leniwych, ja nie mam 25L i wszystkiego od tatusia i mamusi. Dla mnie szybko to w większości przypadków źle. :thumbdown:
3.Jeśli ja chcę wiedzy np. płukanki to przeczytałem 35 stron w tamtym czasie i nie płaczę, a wręcz odwrotnie. Mogę powiedzieć do 35 str. nikomu silnik się nie rozciekł. :good:
4.Nie jeden nawet po łepku coś z tego tam wyłapie, przyswoi i może się zaciekawi. 
5. Wpisy były na bieżąco, jak by miało być inaczej, to musiał bym to zbierać i na koniec streszczenie. Ale w trakcie innych wpisy mogą gdzie indziej kierować i takie tam.
6.Co innego pisać w wątku własnym, a co innego na samochodowym o kuchni gazowej, to już jest super OT, ale tak wolno tak ? <regulamin>
7.Czasy czytania minęły bezpowrotnie, jak wolicie częściej aku wymieniać, to co mnie to obchodzi. Tylko to nie jest powód do drwin, ani usprawiedliwienie.   <taniec>   
8. Jak widać do drugiej brakującej części, system w samym ECO brakowało chętnych i brakuje. Ja nie będę uwalać uratowanego, ale jak komuś wisi to mógłby zbadać. Proszę bardzo, zróbcie lepiej i w pigułce, popiszcie się panowie leniwcy. :o
9. Dlatego mogę jasno stwierdzić, mało kogo było by stać na to co tam zweryfikowałem i opisałem. Komu w czasach YT by się tak chciało, po waszych wpisach jasno widać, że leń wystaje wam z kieszeni. :|
10. Jeśli nawet komuś wisi co ile wymieni aku, to znajomość systemu jest dodatkiem na przyszłość.
11. Pewnie tu czytacie tylko wątki jednostronicowe. <brawo>

Mam nadzieję, że podejmiecie się punktu 8, dacie popis w pigułce ? <diabel>
Jestem zainteresowany rezultatem.  <kawusia>
   
« Ostatnia zmiana: 10-04-2021, 02:21:27 wysłana przez Rademenes »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5935 dnia: 10-04-2021, 02:38:57 »
Gdzie znajdę zatrzaski, śruby itp. do kupienia w Aurisie

Producent- spinkisamochodowe.pl - firma Romix.
Mniejszy sklep na alle,  FPHU-EC , kupowałem jakość OK, identyczne, brałem do osłony pod silnikiem i parę innych. Tylko obsługa nic nie doradzi, samemu trzeba wybierać, lub u producenta szukać odpowiedzi.

A zatrzaski to raczej są w ASO, bo kupowałem takie do osłony silnika pod spodem 

No tylko ciekawe za ile, sztuka za 20, odpadam ? 
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5936 dnia: 10-04-2021, 12:02:51 »
No tylko ciekawe za ile, sztuka za 20, odpadam ?

No. droższe, niż gdzie indziej, niestety  :embarassed: Nie pamiętam dokładnie, ale coś chyba  z 5 zł jeden zatrzask. Kupiłem kilka, majątku nie straciłem, ale mam oryginały, jak mawia Cinek :):):)
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic


Offline epadno

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5938 dnia: 11-04-2021, 13:11:40 »
Czy ktoś ma i mógłby zmierzyć lub wie jaki jest wymiar poziomej, elastycznej siatki do bagażnika do Aurisa TS? Numer części to PZ461-E9340-ZA.

Możecie polecić jakiś dobry, tańszy zamiennik?

Offline Stary34

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #5939 dnia: 11-04-2021, 19:55:27 »
Witam,
Czy posiada ktoś lub wie gdzie znaleźć dokładną instrukcję serwisową do Auris II HSD (2017), konkretnie chodzi mi o momenty dokręcenia poszczególnych śrub elementów itp.??


 

Beesafe.pl