Autor Wątek: Pytanie do Was czyli Expertow  (Przeczytany 4543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yarosz

  • Gość
Pytanie do Was czyli Expertow
« dnia: 16-03-2005, 13:48:53 »
Witam.
Jako ze to moj pierwszy post witam serdecznie.

Zarejestrowalem sie na forum Toyoty aby po konsultacji z wami odpowiedziec sobie na pytanie - Toyota 4 Runner czy Opel Frontera ?

W chwili obecnej jestem w posiadaniu Hondy Prelude z 88 roku. Doszedlem jednak do wniosku ze ten samochod nie jest juz w stanie podniec mi adrenaliny do poziomu mnie satysfakcjonujacego. Siedzac i myslac doszedlem do wniosku ze jazda w terenie da mi opowiednia jej dawke. Tylko pojawilo sie pytanie Toyota czy Opel.
Chodzi mi o samochody z rocznika 90 - 94 oraz o pomoc w sprawach wyboru uwzgledniajac parametry techniczne (sprzeglo, rama itp itd), moc, mozliwosci - jazda w terenie, jazda miejska.
W wyborze musze uwzglednic ze mam 2 dzieci (bezpieczenstwo) 6 i 8 lat oraz psa.
Jesli mialaby byc to Toyota to 3.0 V6 co do opla jeszcze nie wiem.

A moze ktos posiada opis szczegolowy ktoregos z wymienionych modeli jesli tak prosze na maila.

pzdr

Offline E9

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1748
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie do Was czyli Expertow
« Odpowiedź #1 dnia: 16-03-2005, 13:51:06 »
bez dwóch zdań - TOYOTA (chocby dla samej satysfakcji posiadania bezawaryjnego auta)... a opel w środku mi sięnie podoba.

 8)

Connect 1.8TDCi 109KM i 260Nm by Vtech :)
Tego słucham - http://www.polskastacja.pl - Lata 80-90

CarinaGTI

  • Gość
Pytanie do Was czyli Expertow
« Odpowiedź #2 dnia: 16-03-2005, 22:48:46 »
jeździłem fronterą i szczerze opel to opel niestety :/ 4runnerem nie jeździłem ale znając dopieszczenie toyki w terenie to polecam toykę(starałem siębyć w miaręobiektywny :-DD )

schlopecki

  • Gość
Pytanie do Was czyli Expertow
« Odpowiedź #3 dnia: 17-03-2005, 17:19:48 »
Oczywiscie kupuj Toyote!
:-DD

Ale OK oto kilka konkretow...
Frontera jest niezlym samochodem.
Byla produkowana dlugo i sprzedawana na wiele krajow pod markami Isuzu, Honda, Opel, Vauxhall, ...
Dzieki temu, jezeli chcesz ja modyfikowac w teren, to znajdziesz wiele opcji, ze tak powiem, "z pólki".
Co do samego samochodu, to wiekszosc podzespolow zostala albo wykonana, albo conajmniej zaprojektowana
przez Isuzu, a to firma bardzo solidna.
Silniki to juz inna rzecz i trudno mi sie na ich temat wypowiadac - trzeba by pewnie zapytac na odpowiednim forum.
Choc jezeli stosowane diesle sa tez Isuzu, to pewnie sa to dobre jednostki.
Jednakze... mimo wszystko 4Runnery sa wykonane lepiej.
Po swiecie jezdzi jeszcze wiecej 4Runnerow niz Fronter i jeszcze latwiej o podzespoly do nich, jak i "czesci w teren".
Wiem ze w Europie to moze byc mniej widoczne, ale w USA 4Runnerow jezdza stada - dowolnej generacji.
Frontera w wersji "z fabryki" ma mniejsze mozliwosci terenowe niz 4Runner w wersji "z fabryki".
Frontera jest mniejsza w srodku.

Zanim kupilem 4Runnera zastanawialem sie nad kilkoma samochodami, miedzy innymi nad tutejszym odpowiednikiem Frontery (marki Isuzu).
Dla mnie osobiscie "gwozdziem do trumny" dla Isuzu byly crash-testy, na ktorych tenze wypadl dosc... "blado".
4Runner sprawil sie duzo lepiej w tej kategorii...
Moj 4Runner wozi dwojke malych dzieci...
Dla mnie wybor byl prosty. :idea:

schlopecki

  • Gość
Re: Pytanie do Was czyli Expertow
« Odpowiedź #4 dnia: 17-03-2005, 18:10:27 »
Widze, ze to Twoj pierwszy samochod terenowy, wiec w zwiazku z tym mam rady dodatkowe.

Zanim zdecydujesz sie na terenowke - przejedz sie jakas, zobacz czy Ci to odpowiada.
To inny swiat. Inne przyspieszenia, inne hamowanie, inne pokonywanie zakretow - inny styl jazdy.
Szczegolnie po przejsciu z Hondy Prelude.

Dla mnie to byla zmiana pozytywna.
Jezdze wolniej, mniej sie spiesze. Mysle ze ogolnie jezdze bezpieczniej.
Od dawna nie dostalem mandatu. :lol:

Ot trzeba bylo nauczyc sie inaczej planowac czas przejazdu i nauczyc sie panowac nad soba,
tak zeby jechac "normalnie" nawet jak sie jest spoznionym.
Szkoda zycia, szkoda dobrego samochodu.
A do zyskania jest sporo, przede wszystkim nowe mozliwosci spedzania czasu.
Nowy sposob na weekendy i wakacje.
Nowe miejsca staja sie dostepne,...

Zycze dobrej (dla Ciebie) decyzji.

Pozdrowienia

rick

  • Gość
Pytanie do Was czyli Expertow
« Odpowiedź #5 dnia: 23-03-2005, 13:20:02 »
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale rzeczywiście w 100% zgodze sie z przedmówcą. Jeżdże dość szybkim autem i lubie to, ale od 2 tygodni zauważyłem , jeżdżąc RAV4 , że wcale nie musze sie spieszyć i wcale nie musże gnac 180, czy 220. Z satysfakcją jezdze 100-120 i jesteem zadowolony, że w kazdej chwili moge zboczyc z asfaltu. Zona tez jest zadowolona, że jezdze bezpieczniej, to bardzo duży i słuszny argument :)


 

Beesafe.pl