Autor Wątek: Po wlączeniu świateł radio się ścisza.  (Przeczytany 6451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tadek1r

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Po wlączeniu świateł radio się ścisza.
« dnia: 27-09-2014, 15:18:13 »
Witam,

Na początku chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich, ze względu na to, że jestem nowy.

Mój problem polega na tym, że po włączeniu świateł postojowych, czy mijania nagle radio(oryginalne CD) się ścisza, nie może złapać fali, jak również jest problem z podgłaśnianiem.

Po podlączeniu innego radia Blaupunkt, wszystko działa tylko nic nie słychac w głośnikach.

Proszę o pomoc

Offline gutek494

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Po wlączeniu świateł radio się ścisza.
« Odpowiedź #1 dnia: 03-12-2014, 22:33:00 »
Tylko na radiu FM ? czy plyta tez tak robi?  Byc moze ze masz odpiety wzmacniacz od anteny bo mialem to samo , ladowarka samochodowa, swiatla itp. od razu gubil fale albo sciszal i mial gorsza jakosc sygnalu. Wymienilem radio na nowe pioneer i ostatnio tez to samo mialem bo zapomnialem znowu podpiac +12 na antene .[Yaris Verso ma wbudowany wzmacniacz, wystarczy tam poprowadzic zasilanie, na oryginalnym radiu z tylu masz pojedyncza kostke z czarnym kablem on sie rozdwaja do tej kostki i druga czescia wpada do radia jako wejscie antenowe]

A blaupunkt moze lapac sam z siebie lepiej fale [podlaczajac jeszcze +12V z niebieskiego kabla , ozn. remote control albo antenna] powinienes miec sygnal jeszcze lepszy

Offline tadek1r

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Po wlączeniu świateł radio się ścisza.
« Odpowiedź #2 dnia: 08-12-2014, 11:51:01 »
Witam
płyta też tak robi, jedynie po uderzeniu w bok konsoli wszystko wraca do normy na jakiś czas, i po dniu znów to samo.
A co do Blaupunkta to sprawdzę jeszcze i dam znać.

Dzięki za sugestie.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Po wlączeniu świateł radio się ścisza.
« Odpowiedź #3 dnia: 02-02-2020, 18:10:40 »
Witam Mam podobny problem jak Kolega wyzej.  Yaris polift 2003 z oryginalnym radiem CD. Samochod siostry i wczoraj podczas jazdy pi wlaczeniu swiatel? pzycyjne/mijania jedt trzask w glosnikach i znaczaco scisza sie radio huniac tez sygnal radiowy z ravji ze wlacza sie przeszukiwanie TP SEEK.. Od czego zaczac? Dziekuje za wskazowki!

Offline rad89

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: yaris mk1
Odp: Po wlączeniu świateł radio się ścisza.
« Odpowiedź #4 dnia: 07-06-2022, 09:33:51 »
Hej U mnie wystąpiło dosłownie to samo zjawisko. Po włączeniu świateł radio się przycisza. Myślałem, że może to być winą którejś kostki przy żarówkach ale po wyczyszczeniu styków problem nie zniknął. W dodatku zauważyłem, że z aku delikatnie ucieka więcej prądu na postoju niż powinno i kilka razy miałem problem z odpaleniem po kilku dniach postoju.


 

Beesafe.pl