Autor Wątek: Nie działający silniczek pompy od spryskiwyczy + głośny wiatrak od nawiewu  (Przeczytany 5644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubak51

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Cześć!

przede wszystkim chciałbym przywitać wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum:)

Ostatnio zostałem posiadaczem Toyoty Starlet 1993 1.3 EP81. Od momentu kupna dużo w niej ponaprawiałem ale zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Narazie mam na celowniku niedziałająca pompa od spryskiwaczy (a może to coś innego?), w każdym razie po naciśnięciu przycisku spryskiwaczy nie słychać, żeby cokolwiek się działo przy zbiorniczku. Kabelki odłączyłem i podłączyłem ponownie, nie wiem dokładnie, który bezpiecznik jest od tego silniczka ale wyciągnąłem profilaktycznie te, których nie byłem pewien i włożyłem jeszcze raz. Ostatnio pogoda wymaga użycia płynu, więc muszę to naprawić jak najszybciej. Moim podejrzeniem jest to, że połączenie pomiędzy zbiornikiem na płyn a .... (no właśnie czym?) jest niekompletne. Samochód miał stłuczkę na prawym boku, a widziałem że kabel wchodzi pod błotnik,, to jest kolejny trop, że tam może coś tam jest...

Dodatkowym problemem jest głośna praca wiatraka. Generalnie jest głośniejszy od samego podmuchu powietrza. Jest to dosyć irytujące. Narazie doszedłem do tego, że powinien znajdować się za schowkiem. Wiecie może jak do tego dojść?

« Ostatnia zmiana: 21-11-2014, 09:32:29 wysłana przez kubak51 »

ts_Alpin

  • Gość
JWitam.
Jak dobrze pamiętam to schowek trzeba tak powykrzywiać na boki aż się otworzy całkowicie i opadnie na dół( tak jakbyś miał wszystko z niego wysypac na podłogę) i za nim powinien być wiatrak. Pewnie ociera o obudowę lub cos wpadło do niego. Dziwne że taki głośny.
Co do silniczka od sprysków to chyba jest przy zbiornikczku. Podepnij pod aku bezpośrednio i będziesz wiedział czy padł czy nie.
Pozdrawiam


 

Beesafe.pl