Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: REGULAMIN GIEŁDY  (Przeczytany 14547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janmor

  • Gość
REGULAMIN GIEŁDY
« dnia: 01-01-2015, 08:29:49 »
1. Dział giełdy podzielony jest na kilka poddziałów dostosowanych do formy transakcji: Kupno/sprzedaż oraz osobno wydzielony do kupna/sprzedaży samochodów oraz tzw "zakup kontrolowany", w którym sprawdzamy i oceniamy sprzedawane samochody.

2. Przy ogłoszeniach dot. czynności związanych z kupnem lub sprzedażą, bezwzględnie wymagane jest wpisanie w temacie przedmiotu sprzedaży/kupna, a także wklejenie zdjęcia w przypadku sprzedawanego przedmiotu/pojazdu oraz podanie ceny w treści ogłoszenia. Ogłoszenie bez podanej ceny będą monitowane, a w ostateczności usuwane.

3. W przypadku ogłoszeń, które w sposób rażący odbiegają od warunków określonych w niniejszym Regulaminie - stosowne są regulacje dotyczące całego forum, łącznie z usunięciem tematu oraz zablokowaniem dostępu na forum.

4. Ogłoszenia zawierające ofertę sprzedaży nielegalnych kopii materiałów podlegających ochronie prawem autorskim będą usuwane, a umieszczający je użytkownicy karani zablokowaniem dostępu na forum.

5. Bardzo miłym akcentem będzie, jeśli sprzedający/kupujący po dokonanej transakcji zgłosi ten fakt do któregoś z moderatorów lub napisze w wątku. Ułatwi to przebrnięcie przez oferty sprzedaży/kupna, a moderatorom umożliwi zdjęcie anonsu.

6. Ogłoszenia komercyjne (wielokrotność sprzedaży, ogłoszenia o sprzedaży sprzętu przynoszącego dochód sprzedającemu) zamieszczamy po spełnieniu następujących warunków:

   a) ogłoszenie typowo komercyjne z odwołaniem do kontaktu telefonicznego lub mail-owego - opcja free pod warunkiem udzielenia min. 5% zniżki dla forumowiczów

   b) ogłoszenie typowo komercyjne z odwołaniem do kontaktu telefonicznego lub mail-owego, przyklejone na okres jednego miesiąca - opcja płatna (kontakt z Adminem forum)

7. Pamiętaj, iż użytkownicy tego forum chcą być traktowani priorytetowo, co oznacza że o zmianach w statusie przedmiotu chcą być informowani na bieżąco. Jeśli przedmiot sprzedajesz w innych mediach, ogłoś to w treści. Jeśli go dla kogoś zarezerwowałeś, również to napisz. Unikniesz w ten sposób komentarzy o niesolidności bądź złym podejściu do forumowiczów i nie zamkniesz sobie drogi do przyszłych transakcji.

8. Zainteresowani zakupem mogą dopisać do wątku chęć rezerwacji. Odpisz na taką propozycję i ustal kolejność zgłaszających. Pamiętaj aby wywiązać się z rezerwacji w stosowanej kolejności.

9. Jeśli uznasz, że post został skasowany bez przyczyny, napisz prośbę o wyjaśnienie do moderatora.

10. Umieszczając ogłoszenie w stosownym dziale, nie dodawaj słowa oznaczającego daną czynność (sprzedam, kupię). Wyjątkiem jest zamiana którą należy wyraźnie oznaczyć: [zamienię].

11. Pamiętaj, kupujący i sprzedający oczekują rzetelności transakcji. Wszelkie opóźnienia, problemy i inne czynniki obiektywne, zgłaszaj kontrahentowi aby nie rodziły się między Wami żadne nieporozumienia.

12. Osoby, które będą łamały zasady forum "Giełda", będą otrzymywały upomnienia ważne 1 dzień w treści tematu.

13. Ostateczna interpretacja w/w punktów oraz wszelkich kwestii spornych, należy do Administracji forum.

14. Czas ważności zamieszczonego ogłoszenia to jeden miesiąc.

15. Możliwość wystawienia ogłoszeń posiadają osoby mające na swoim koncie min. 2 napisanych postów.

Jeżeli zamieścisz ogłoszenie tzn. że akceptujesz regulamin.

Regulamin giełdy stanowi załącznik do Regulaminu Forum.
« Ostatnia zmiana: 01-01-2015, 11:58:06 wysłana przez Filu »