Autor Wątek: Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81  (Przeczytany 10283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubak51

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81
« dnia: 30-11-2015, 12:01:21 »
Hej,

niestety lata robią swoje i materiały kruszeją/pękają : ( Wiem, że te drobne usterki są ważne bo ich efekt słychać w działaniu silnika. Kilka dni temu przy wymianie filtrów i oleju zauważyłem takie usterki:

http://1drv.ms/1jtafu1 - tutaj jest link do zdjęć usterek.

1) Skruszony plastik na czerwonym elemencie. Jak się zatknie palcem tą rurkę to silnik gaśnie. Jak z powrotem ją włożę na ukruszone miejsce to po chwili silnik zaczyna równo pracować. Wiecie co to za element? Klejenie nie ma sensu bo jest tam duże ciśnienie, chciałbym kupić tą część i wymienić.
2) pęknięta gumka/uszczelka – tutaj nic nie zauważyłem ale pewnie będziecie wiedzieli, co to za instalacja. Wiecie może gdzie mogę dokupić taką gumkę/uszczelkę? :-(

Pozdrawiam,
Jakub

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81
« Odpowiedź #1 dnia: 30-11-2015, 13:15:51 »

1) To jest zwykły VSV i żadnego nadciśnienia tam nie ma. Wystarczy skleić, tylko tak, żeby nie zatkać.

2) Jaką gumkę ?

3VZ.pl



Offline kubak51

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81
« Odpowiedź #2 dnia: 30-11-2015, 13:28:35 »
Dzięki za szybką odpowiedź.


1) Polecasz jakiś konkretny klej do tego elementu? Przepraszam za to gradobicie pytań ale niestety jestem laikiem w tych sprawach.

2) http://1drv.ms/1jtafu1 - dodałem zdjęcie, gdzie zaznaczyłem tą skruszoną gumkę, która spowodowała rozdzielenie się tych przewodów. Próbowałem szukać instrukcji serwisowych do starlety w pdf ale nic nie udało mi się znaleźć i nie wiem co łączy ta rurka. Macie może jakieś pomysły?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81
« Odpowiedź #3 dnia: 30-11-2015, 13:43:38 »
Zaworek możesz wstępnie skleić kropelką i wzmocnić to połączenie na zewnątrz poxipolem. Powierzchnia pod poxipol musi być odtłuszczona i najlepiej zmatować ją papierem ściernym.
Ta gumka to rurka gumowa, prawdopodobnie pochłaniacza oparów paliwa. Dostaniesz w sklepie motoryzacyjnym. Dobierz średnicę i wybierz odoprny na paliwa. Przy okazji wymień te, które trzeba.

Offline kubak51

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Popękane gumy, pokruszone plastiki - EP 81
« Odpowiedź #4 dnia: 04-12-2015, 01:17:47 »
Dzięki wielkie za pomoc, rurka była śmiesznie tania a poxipol dał radę:) Starlet wraca do formy. Jeszcze raz dzięki i powodzenia na trasie!


 

Beesafe.pl