Autor Wątek: Felgi i opony C-HR  (Przeczytany 46260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #15 dnia: 05-05-2017, 01:54:48 »
Czujniki sa😀 wlasnie odebralem auto i dodatkowy komplet czujnikow Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

czujniki mogą byc przekładane, albo tez wcale je się nie przekłada na zimowe jedzie się bez czujnikowy tylko się kontrolka świeci i tyle ..


czujniki są na wentylu przekładanie wentyla przekłada tez czujnik !!!***
Oczywiscie ze mozna jezdzic bez tylko ubezpieczalnia wrazie w. Ci moze nie wyplacic... a przekladanie czunnikow to jest ryzykowna zabawa... bo to dosc delikatne  bywa zwlaszcza jak sie nie chca odkrecic😀 i trzeba sobie nowy zamowic 😆

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #16 dnia: 05-05-2017, 09:25:12 »
Ja wkoncu kupilem alu 17 anzio i kpl czujnikow... homologowane rozmiary macie na naklejce po otwarciu drzwi 😀

tam jest jakieś słowo o 16 stkach??     

@ ITALO  lepiej nie pytać dealerów oni już nic nie poradzą ....oni to tylko sprzedają ....

@rafałwawa  16 stki to mogą być na ten samochód ale potem trzeba obniżyć auto aby ładnie wyglądało , prius 3 generacji miał i takie 15 stki i takie 17stki .... z fabriki

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #17 dnia: 07-05-2017, 00:00:06 »
W innych krajach mozna zamowic w salonie 16..  a mieszcza sie bez modyfikacji 20 😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #18 dnia: 10-05-2017, 20:46:24 »
Taki zanabylem kpl zimowy😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #19 dnia: 11-05-2017, 07:44:46 »
Całkiem całkiem

Sorry , w temacie 16" . Nie wyobrażam sobie tego auta na 16 - kach . Już na fabrycznych 17-kach wygląda jak na kółkach od kosiarki
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline greg ko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #20 dnia: 29-05-2017, 22:42:18 »
Może ktoś ma do czynienia z ubezpieczalnią - bo na drzwiach są podane 3 rozmiary kół. Jak to w końcu jest czepiają się ???
Ponadto w ASO powiedzieli że komplet czujników - 790zł ???

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #21 dnia: 29-05-2017, 23:01:43 »
Może ktoś ma do czynienia z ubezpieczalnią - bo na drzwiach są podane 3 rozmiary kół. Jak to w końcu jest czepiają się ???
Ponadto w ASO powiedzieli że komplet czujników - 790zł ???
No i takie 3 mozesz zalozyc bez stresu o odszkodowanie i gwarancje .... jak chcesz mozesz ryzykowac .. 😁 a to czy sie czepi ubezpieczalnia to juz loteria..
 cos drogo te czujniki.. ja kupilem w cenie zamiennika z neta  na salonie orginal

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #22 dnia: 30-05-2017, 08:52:41 »
No ale zamienniki kosztują 200 zł porządne na aukcyjnym . To cena oryginałów 790 wydaje się  niezła . Ile dałeś za ori ?
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #23 dnia: 31-05-2017, 08:58:32 »
No ale zamienniki kosztują 200 zł porządne na aukcyjnym . To cena oryginałów 790 wydaje się  niezła . Ile dałeś za ori ?
Nie pamietam dokladnie ale wiem ze mialem roznice 10 zl ale ponizej 700 zl

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Stopiw Garage

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #24 dnia: 31-12-2017, 16:03:52 »
panowie i panie ale nawet jak dacie 16" ale dacie opone która jest zamiennikiem rozmiarowym to zajmie dokładnie tyle samo miejsca we wnece ile np 18" a cena felg i opon zimowych 18 jest chora ,kolejny + mniejszej felgi wyższy profil opony co w zimie bardzo poprawia komfort jazdy oraz mniej narazi was na uszkodzenie felgi
CHR 1,8 Hybrid ,dynamic,tech,led,vip,jedyny słuszny Bluuuuu

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #25 dnia: 04-02-2018, 16:09:42 »
Witam
Proszę o opinie o oponach Dunlop Enasave EC300+ 215/60/r17 , autko przyjechało na takich z fabryki.
Produkcja opon Turcja , na stronie Dunlop brak takiego modelu.  Brak testów , zastanawiam się czy  nie sprzedać tych opon
i kupić coś bardziej "znanego"

Offline Stopiw Garage

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #26 dnia: 07-02-2018, 18:55:01 »
panowie i panie ale nawet jak dacie 16" ale dacie opone która jest zamiennikiem rozmiarowym to zajmie dokładnie tyle samo miejsca we wnece ile np 18" a cena felg i opon zimowych 18 jest chora ,kolejny + mniejszej felgi wyższy profil opony co w zimie bardzo poprawia komfort jazdy oraz mniej narazi was na uszkodzenie felgi

od razu kupiłem 16" aluski i do tego 215/65/16 zimówki obwód ten sam a gumy sporo wiecej wiec dziury i inne niespodzianki nie sa tak odczuwalne
CHR 1,8 Hybrid ,dynamic,tech,led,vip,jedyny słuszny Bluuuuu

Offline asan15

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #27 dnia: 29-03-2018, 07:43:25 »
Witam wszystkich forumowiczów, pytanie o dekielki do felg, jak się je ściąga - jak normalne kołpaki ?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #28 dnia: 29-03-2018, 08:24:14 »
Tak, tylko trzeba z wyczuciem, bo są dość delikatne.

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #29 dnia: 14-12-2018, 11:21:44 »
Rzeczywiście jest jakiś problem ze zmianą fabrycznych rozmiarów felg i opon bo każda wersja wyposażenia ma swoją homologację.
W linku homologacja dla Benzyny w wersji Premium.
Jedyne słuszne Felgi na przód i tył to:
5x114
17x6,5
Nie podano ET 45 więc może być chyba inne (to pytanie dla znawców)
Nie podano Otwór centrujący 60,1

Odswieze watek...

Sporo uzytkownikow decyduje sie na nieoryginalne felgi...tak ja tutaj napisano warto trzymac sie rozmiarow podanych w homologacji..ale ....nie ma w niej parametru ET, ktory jest istotny, rowniez w polaczeniu z szerokoscia felgi i co wazne opony..

Mozna kupic np fele w rozmiarze 17x7,5 ET42.... w katalogach firm produkujacych kola taki rozmiar jest wymieniony jako pasujacy do CHR...
I zapewne kolo pomimo tego, ze zwiekszy sie rozstaw kol, bedzie bardziej wysuniete na zewnatrz, zmiesci sie w nadkolu i auto bedzie jezdzic....ale czy zgodne to bedzie z homologacja...? - OK zmienmy szerokosc felgi na firmowe 6.5 ....czy ET 42 i mniejsze jest niedopuszczalne...?   :o

I jeszcze jedna sprawa - szerokosc opony i felgi...zalozmy , ze ktos chce fabrycznie montowane opony 215/60/17 zalozyc na szersza felge - zamiast 6,5 powiedzmy 7,5 cala...wg TUV jest to dopuszczalne...i wspomniana opone mozna bezpiecznie uzytkowac na felgach o szerokosci od 6,5 do 8,5 (!) cala....no ale znow - czy bedzie to zgodne z homologacja..?  :o

ponizej fajny link z artykulem traktujacym rozmiary felg, opon....   :good:

http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset


 

Beesafe.pl