Autor Wątek: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza  (Przeczytany 155158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PriusPrime

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #195 dnia: 07-01-2020, 00:12:02 »
Wcale nie macie się czym martwić. Puki nie wywala błędu układu hybrydowego - na gwarancji i tak nic nie wywalczycie. A skoro działa to po co grzebać? Ten test i tak jest mało wiarygodny i często się okazuje przy ponownym formowaniu cel, jeszcze kolejne 2-3 odbiegają pojemnością od pozostałych.

Jeździć - nie przejmować się. Spali 0.2L/100km więcej niż na nowej baterii.

Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2644
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #196 dnia: 07-01-2020, 11:55:12 »
U mnie przy przebiegu 120tys.km pojawił się błąd "wymień baterie HV". Było to dwa lata temu. Z początku błąd pojawiał się co kilka dni, później częściej a bywały dni że pojawiał się kilka razy w ciągu dnia. Diagnoza blok nr 6 słabszy od pozostałych. Baterii nie naprawiałem bo kasowanie błędu zajmowało kilkanaście sekund a samochód jeździł jak powinien. minęły 2 lata i kolejne 120tys.km przejechane i obecnie błąd już się nie pojawia. Cudowne ozdrowienie? Nie, pozostałe bloki również osłabły i różnica między najsłabszym a najmocniejszym spadła na tyle że błąd się nie pojawia. Nie zauważyłem wzrostu spalania.

Offline diuk

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #197 dnia: 07-01-2020, 12:44:22 »
u mnie przy padniętym jednym ogniwie oprócz czerwonego trójkąta dodatkowo wentylator przewietrzania baterii trakcyjnej wchodził na maksymalne obroty (to był lipiec) oraz auto znacząco straciło na dynamice. silnik spalinowy nie wyłączał się wogóle. te objawy były na tyle irytujące, że wymieniłem to jedno ogniwo i - jak ręką odjął. na pewno bym z tym nie dał rady tak jeździć.

Offline Robinson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 371
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #198 dnia: 07-01-2020, 13:58:22 »
wymieniłem to jedno ogniwo i - jak ręką odjął.
Jaki był koszt ogniwa i wymiany?
Czy robił to jakiś wyspecjalizowany warsztat?
Auris II HSD Touring Sports 2015

Offline diuk

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #199 dnia: 07-01-2020, 14:24:59 »
sam wymieniłem. nie pierwszy raz z resztą. koszt jednego ogniwa na alledrogo - 100zł.
są też wyspecjalizowane warsztaty, które to robią bardziej profesjonalnie.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2020, 00:30:12 wysłana przez fazibazi »

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #200 dnia: 07-01-2020, 19:09:48 »
Wcale nie macie się czym martwić.

Niby nie, ale: spalanie wzrosło mi już o co najmniej 1l. w stosunku do sprawnej baterii; dynamiczna jazda jest możliwa w znacznie krótszym czasie - bywa to niebezpieczne np. w momencie włączania się do ruchu - brakuje wsparcia ze strony silnika elektrycznego; załączenie się silnika spalinowego jest odczuwalne jako delikatne szarpnięcie - kiedyś było znacznie bardziej płynne.
Prawdę powiedziawszy chciałem sam wymienić najsłabsze cele, pobawić się w balansowanie, ale widzę, że jest to czasochłonne. Wg. różnych filmików i komentarzy może trwać to kilka dni (3 krotne rozładowanie i naładowanie 1 celi zajmuje ok 20h, dobre ładowarki mogą zazwyczaj ładować 4 cele na raz).

ps. macie jakiś sprawdzony sposób na sprawdzenie rezystancji wewnętrznej priusowych akumulatorów? Chodzi mi przede wszystkim o to jakie obciążenie zastosować.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2020, 19:12:55 wysłana przez parian »

Offline PriusPrime

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #201 dnia: 07-01-2020, 19:15:08 »
Zwykłą motoryzacją żarówkę. Ten litr więcej to efekt zimy, nie słabszych 3 ogniw.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2020, 00:31:51 wysłana przez fazibazi »

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #202 dnia: 07-01-2020, 19:17:12 »
Dzięki.
A Priusem jeżdżę już 4 rok, także wiem ile powinien mi palić w zimie ;)
« Ostatnia zmiana: 08-01-2020, 00:33:09 wysłana przez fazibazi »

Offline PriusPrime

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #203 dnia: 07-01-2020, 21:37:14 »
Szanuję.

Na początku 2016r P2 zaczął mi wysypywać trójkąt (ponad 400 tys km podobno - Niemcy). Jeździłem z obd - kasowałem, działało. Dziennie 200-300km (taxi) kasowałem co 100-150 km. 4 ogniwa słabe, 1 jeszcze bardziej odstawało. Im cieplej i więcej klimatyzacji tym częściej się pojawiał trójkąt. Na koniec maja już nie dało się jeździć - co 20 km trójkąt. Zamówiłem regenerowana baterię trakcyjną z Hybrid Service (3,5 tys złotych) z certyfikatem 91% sprawności nowej. W połowie czerwca wymieniłem. Oryginalna miała finalnie 5 ogniw słabych, 2 kompletne śmietniki. Różnica spalania między zregenerowaną bateria trakcyjną, a jazdą i kasowaniem błędu na poziomie 0.8L/100km. Teraz jeździ nim moja piękna - przedszkole, praca, przedszkole, zakupy, dom i jeszcze inaczej spala niż jak Ja nim jeździłem całymi dniami. Zimą sprawność baterii trakcyjnej spada na pysk zanim się zagrzeje od cykli i od kabiny. Serio nie doszukiwał bym zwiększenia spalania od kilku słabszych cel - raczej opony, temperatura, hamulce, piasty.

W moim P3 też jak sprawdzałem jakoś pół roku temu to 4 już wyglądały gorzej. Puki nie atakuje trójkątem nie dotykam. Różnic w spalaniu nie odnotowano. A "kilka" km jeździ.

Twoja bateria, Twoja kasa. Byle się zgadzało. Z trójkątem też dużo nie pali. W 8L się mieści ;)
« Ostatnia zmiana: 08-01-2020, 00:33:21 wysłana przez fazibazi »

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #204 dnia: 08-01-2020, 20:02:01 »
Jeździć się z tym da, litr spalania więcej finansowo też nie boli jakoś strasznie. Niestety radość z jazdą hybrydą cierpi na tym mocno. Poza tym dawno nie grzebałem w aucie  :cheesy:

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #205 dnia: 09-01-2020, 18:09:49 »
Jeździłem z obd - kasowałem, działało.
Witam której apki używasz ? :grin:
Prius NHW20

Offline Carserwis

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #206 dnia: 18-01-2020, 05:18:40 »
Witam Państwa .
Chciałbym Was prosić o pomoc w kwestii diagnozy ogniw. Dokładnie chodzi mi o to, gdzie znajdę dane na temat wszelkich parametrów pojedynczego ogniwa a w szczególności jak je naładować i rozładować i ile takich cykli powtórzyć. Dodatkowo ile czasu powinno to trwać ..itp itd
Kolejne moje pytanie do Państwa.
Gdzie i jakie urzadzenie kupić, aby ładowanie było precyzyjne.
I ostatnie.
Czy pojedyncze ogniwa się regeneruje a jeśli tak to w jaki sposób ?

Pozdrawiam

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #207 dnia: 19-01-2020, 18:46:03 »
Proponuję obejrzeć ten film, facet dość szczegółowo tłumaczy co i jak zrobić: http://youtu.be/g5KAPge-f6E
Ogólnie używa 4 kanałowej ładowarki modelarskiej, ale tego modelu już nie kupisz. Podobnej klasy chinczykinna aliexpress to koszt ok 120 $. Wydajność ok. 5 A na kanał ładowania.
Na innym filmie widziałem też, że po balansowaniu ogniw wyrównują napięcia poprzez równolegle połączenie akumulatorów.

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #208 dnia: 10-02-2020, 14:21:44 »
Proponuję obejrzeć ten film, facet dość szczegółowo tłumaczy co i jak zrobić: http://youtu.be/g5KAPge-f6E
Ogólnie używa 4 kanałowej ładowarki modelarskiej, ale tego modelu już nie kupisz. Podobnej klasy chinczykinna aliexpress to koszt ok 120 $. Wydajność ok. 5 A na kanał ładowania.
Na innym filmie widziałem też, że po balansowaniu ogniw wyrównują napięcia poprzez równolegle połączenie akumulatorów.

świetny i b. merytoryczny filmik, nie widziałem wcześniej na YT, dużo technikalii ale wyjaśnione prosto co i jak.  :good:
Prius 2

Offline damian.r4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Test baterii trakcyjnej, wyniki, diagnoza
« Odpowiedź #209 dnia: 15-02-2020, 13:22:30 »
Panowie jakbyście "rzucili" fachowym okiem na stan mojej baterii. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl