Autor Wątek: Udało sie mirror link działa  (Przeczytany 335073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #30 dnia: 20-06-2017, 23:52:27 »
Marek 1957 @@@@@

Zmien telefon to cos sie da ...

Zadna i-phone nie supports mirrorlink !!!!

Ja próbuje z starym samsungiem ale te nie idzie S3

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #31 dnia: 28-06-2017, 23:42:59 »
Ja ogarnalem samsiga s7  instalujac lg mirrorlik drive i button savoir

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #32 dnia: 29-06-2017, 08:40:45 »
Cholera . A mnie ten Note super chodził i się skończyło . Jakieś komunikaty dziwne wyskakują że nie pełna komunikacja , żeby czytać support na jakiś stronach . Podejrzewam , że Mirror link położyli już . I po aktualizacjach nie chodzi :/
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline marianpower

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron Extraseo
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #33 dnia: 17-09-2017, 15:05:51 »
Cześć wszystkim, tak samo jak Wy jestem szczęśliwym posiadaczem CHR-a i podobnie jak Wy mam problem z MirrorLinkiem.
Z racji tego że mocno siedzę w informatyce mam zamiar rozwiązać wasze problemy z połączeniem telefonu z autem.

Mój telefon to : HTC m8
System w CHR: HE3937

U mnie po połączeniu telefonu z autem za pomocą kabla i wejściu w zakładkę online widać program HTC Cars lecz cokolwiek nacisnę na wyświetlaczu samochodu widzę ze opcja jest niedostępna bo auto jest w ruchu - nawet kiedy stoję. W związku z tym jestem umówiony w środę (20.09) z elektrykiem w autoryzowanym salonie na sprawdzenie co jest nie tak - ewidentny problem z oprogramowaniem w aucie.  Co z tego wyjdzie opiszę w późniejszym poście lub dopiszę tutaj.

Co mogę wam doradzić :

1. połączcie auto z telefonem poprzez bluetooth
2. zainstalujcie jakiś program na telefonie do mirror linka - z tego co widzę większość osób korzysta z LG MirrorLInk - nawet kiedy posiadają Samsunga, HTC i inne marki
https://www.youtube.com/watch?v=zO7d1Yjkz9s  - za chwilę będę to testował :)
3. podłączcie oryginalny kabel jaki dostaliście z telefonem


CHR Dynamic - Niebieski z czarnym dachem
Przejechane 35 000 - Średnie spalanie 6,3 l

Offline marianpower

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron Extraseo
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #34 dnia: 17-09-2017, 15:13:49 »
pod tym linkiem można sprawdzić klasę protokołu MirrorLink jakie posiada wasze urządzenie (telefon).

https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/

Zaznaczcie opcję : Smartphones oraz All i sprawdźcie z listy do której klasy należy wasz sprzęt.

W moim przypadku to:

MLID:SR140080
Company:HTC
Product:HTC One (M8)
Model:M8x
MirrorLink? Version:1.1
URL:

dla przykładu Samsung S7 czy S8 (jak z filmu) posiadają parametry:


MLID:SR160065
Company:Samsung
Product:Galaxy S7
Model:SM-G930S
MirrorLink? Version:1.1
URL:
Requires MirrorLink App to be installed PL: Wymaga zainstalowania aplikacji MirrorLink

więc to nie wina niekompatybilnego oprogramowania - jak się dowiedziałem po 3 sek rozmowy z serwisem tylko wina oprogramowania w samochodzie.
CHR Dynamic - Niebieski z czarnym dachem
Przejechane 35 000 - Średnie spalanie 6,3 l

Offline sorbifer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 445
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #35 dnia: 17-09-2017, 17:11:15 »
Oczywiście, że "wina" jest po stronie softu TT. I (podobno) w sofcie dla Aygo jest już support MirrorLink 1.1, ale kto to wie?
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline marianpower

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron Extraseo
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #36 dnia: 20-09-2017, 11:18:38 »
Witam - jestem po wizycie w serwisie - zajęło to 10 min - umawiałem się przez 3 dni po to żeby usłyszeć że się nie da i tyle.
Można czekać aż wypuszczą upgrade systemu - taka cała ich pomoc.

dlatego mam wielką prośbę do osób którym udało się połączyć o jak najwięcej informacja - jaki posiadają telefon,  jaką wersję systemu (telefonu oraz w samochodzie), w jaki sposób dokonały połączenie, jakich programów używają. Bardzo zależy mi na tym aby mieć Google Maps w samochodzie do tego stopnia że mogę kupić Samsunga S7 czy 8 byle była by pewność ze na tym telefonie to będzie sprawnie działało .
CHR Dynamic - Niebieski z czarnym dachem
Przejechane 35 000 - Średnie spalanie 6,3 l

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #37 dnia: 20-09-2017, 19:16:12 »
Bardzo zależy mi na tym aby mieć Google Maps w samochodzie
woja wersja urządzenia w CHR samochód 2016
Wersja oprogramowania HE3937
Nr urządzenia 13TXDAEU-CA04
Telefon - Samsung 7  EDGE
wersja Android SE 7.0-0009 (lecz nie ma znaczenia jaka wersja  bo tel. się z 3 razy aktualizował i na wszystkich działało )
wgrane do tel. LG MirrorDrive
W telefonie uruchamiam program z mapami google ,yanosik, lub inne
połączam kabel tel.-usb i chwilę czkaj ... nic nerwowo pojawi się nowa ikona w zakładce . naciskasz  ( tel, zacznie łączyć się z tabletem )   i jazda .
Można też podłączyć od razu tel. wówczas masz ikony te co w telefonie  ale musisz te ikony umieścić w tel. jako pierwsze (górne)
bo dół obcina .  Z tych ikon też można wybrać dany pr. ale trwa to dłużej (słaby procesor w  tablecie CHR )
Mapy google można też używać - po wyznaczeniu trasy google map spyta czy wyłączyć przekaz danych  (akceptujesz ) i jedziesz .
przydaje się w krajach ,gdzie drogi przekaz danych-Słowenia ,Albania ,Chorwacja - szerokiej i bezpiecznej drogi .

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #38 dnia: 03-10-2017, 18:11:05 »
Innego telefonu nie podpinałem w celu sprawdzenia czy działa .
Po prostu taki mam .Niestety nie możemy się spotkać ponieważ jestem z Bydgoszczy i na Śląsk za daleko .Widzę że naprawdę długo z tym walczysz i postaram się Tobie pomóc .
-----Na moim HTCm8 po uruchomieniu LG mirror drive otrzymuje informację ze program działa tylko na LG. ------
To prawidłowa informacja u mnie też się pojawia (biały napis na czarnym tle) -Ignoruj go !
----cokolwiek wcisnę otrzymuję informację ze auto jest w ruchu (nawet jak stoi) i boję się że jest tu jakiś błąd w moim oprogramowaniu samochodu.------
Ignoruj to  i śmiało przejdź dalej .
Telefon powinien się łączyć z tabletem -na telefonie pojawi się znak łączenia (kółko) czyli wszystko prawidłowo .Tak jak napisałem musisz chwilę poczekać i przycisnąć ikonę na tablecie (ostatnia dolna po prawej stronie ) Tam pojawi się ikona .Uruchamiasz ją i jedziesz zgodnie z mapą .
Ważne !!! Sprawdź czy telefon jest zaktualizowany  oraz w ustawieniach czy nie jest blokowany mirorlink  . czy wszystkie funkcję
telefonu będą miały dostęp do tabletu CHR   :good:. czy tel. jest sparowany
z tabletem. W tablecie CHR jest taka funkcja (ustawieniach)i trzeba wpisać kod a potem ten sam w telefonie . Jak to zrobisz to znajdziesz w telefonie  Toyotę . :o Pamiętaj ważne aby stawić i ustawić  odpowiednio funkcję w telefonie. Na twoim powinno działać .
Napisz jak wyszło . Szerokiej drogi !!!!






Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #39 dnia: 03-10-2017, 18:37:46 »
Dodam jeszcze . Kiedyś musiałem wyłączyć telefon po włączeniu przestawiły się funkcję dostępu  w tel. i  po podłączeniu nie chciał działać z tabletem. Zajęło mi to 20 minut żeby dojść co jest nie tak.

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #40 dnia: 17-10-2017, 08:05:52 »
Niestety zmiana telefonu z Note 4 na Note 8 spowodowała brak możliwości połączenia z TT2

Podłączam telefon - na ekranie tel. czarny napis jak do tej pory że połączono z Mirror Link . Na ekranie TT2 wyskakują jak zwykle loga LG Mirror link ( i audioteki jak miałem wcześniej )

Wyskakuje komunikat , żebym uważał i przestrzegał przepisów jak zawsze pisało . Klikam potwierdź - klawisz się "ugina" i nic się nie dzieje . Wyjście z tego stanu i ponowne kliknięcie LG ML nie daje już nic . Właśnie mając nowocześniejszy telefon strzeliłem sobie w tableta TT2 . K....a ludzie w kosmos latają od tylu lat a w XXI wieku nie da się połączyć bez problemów nowoczesnego telefonu z ponoć nowoczesnym samochodem .  :wallbash: :wallbash: :wallbash:

PO_MY_SŁY !?
« Ostatnia zmiana: 17-10-2017, 08:10:32 wysłana przez Italo »
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #41 dnia: 17-10-2017, 20:33:48 »
W moim autku z września 2017 niestety w ogóle nie ma Mirror linka- odeszli od tego całkowicie..
 a zakupiłam sobie S8 specjalnie do połączenia.
 :-(

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #42 dnia: 17-10-2017, 20:57:53 »
a zakupiłam sobie S8 specjalnie do połączenia.

Nie żałuj.
Dzięki temu masz fajniejszy telefon jak samochód :)

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #43 dnia: 18-10-2017, 06:57:37 »
 Italo
Nie znam Twojego tel. ale dobrze sprawdź w ustawieniach czy nie masz poblokowanch  jakichś funkcji dostępu .Jest ikona to znaczy że połączenie masz . :good:

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udało sie mirror link działa
« Odpowiedź #44 dnia: 18-10-2017, 08:15:24 »
Cholera , tylko gdzie tego szukać . Generalnie radzę sobie z telefonami , ale ten nowy , nowy andek . Szukanie tego nie będzie łatwe  :wallbash:
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku


 

Beesafe.pl