Autor Wątek: Wymiary bagażnika  (Przeczytany 7753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartoleqq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Wymiary bagażnika
« dnia: 26-04-2017, 09:16:03 »
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem, byłem nawet w salonie w połowie marca obejrzeć. Fajnie wygląda. Gorzej ze środkiem z tyłu.
Mam prośbę do użytkowników, mógłby ktoś podać wymiary bagażnika w cm (długość, szerokość, wysokość) w standardowym układzie, gdy siedzenia nie są położone ?

Dodatkowo jaka jest orientacyjna wysokość od siedzenia do podstawy okna przy tylnej kanapie.
Mam niestety małe dzieci i nie wiem czy coś będą miały szanse zobaczyć.

Offline soulshakin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 26-04-2017, 13:39:42 »
Jak masz dzieci to raczej bym się nie pchał w ten model, szkoda dzieciaków mało co zobaczą z tyłu.  Chyba że już bardziej wyrośnięte  :-)

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 26-04-2017, 21:53:25 »
hm, tylko pytanie czy te dzieci chcą oglądać świat za oknem ( zwłaszcza jak jeżdżą tą samą trasą codziennie do szkoły/przedszkola), czy też wolą raczej zająć się tabletem/telefonem i są szczęśliwe że jest ciemno i slońce nie przeszkadza :D
moje wprawdzie "późno-nastoletnie" - ale chętniej siedzą w ciemnym chr niż jasnym z tyłu mondeo

Jeślidzieci bardzo małe to bardziej bym się obawiał o miejsce na klamoty w bagażniku ( szczególnie jeśli wózek potrzebny)

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2017, 08:21:01 »
Umówmy się . Auto rodzinne to to nie jest .

Ok - jak kierowca normalnego wzrostu to z tylu jest ok . Bagażnik 380 l chyba całkiem przyzwoity , ale do wózków to się kupuje kombi .

Wymiary Ci zaraz sprawdzę , bo widzę , że nie pcha się nikt do mierzenia ;)

Bagażnik jest nieregularny , ale powiedzmy 80 x 110 x 45

Od tylnego siedziska do okna ok. 55 cm
« Ostatnia zmiana: 27-04-2017, 08:26:34 wysłana przez Italo »
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline bartoleqq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 27-04-2017, 08:34:55 »
Wózka już nie muszę wozić. Dzieci lat 6 i 10. Pakuje ich w foteliki z pełnymi oparciami, choć ten starszy pewnie już mógłby jeździć tylko z poddupkiem, dla bezpieczeństwa jednak nie zmieniam tego.
W aktualnym aucie mam chyba ok. 100l większy bagażnik. W wakacje raczej nie ma problemu, gorzej w zimę, bo ładuje sanki, narty i buty. Zawsze można kupić boxa na dach na narty, co nie jest głupie, bo później zawsze mam mokro w bagażniku.
Auto raczej do używania jednorazowego wakacyjnego i do moich dojazdów do pracy, bo do wożenia dzieci do szkoły to mamy mniejsze auto (żona wozi).
W zasadzie mógłbym i pewnie byłoby to bardziej racjonalne kupić verso, ale jak na nie patrze to po prostu to auto już bardzo się zestarzało, zwłaszcza jak mam kupić nowe.

Offline bartoleqq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2017, 08:41:10 »
Niestety jakoś nie mogę zedytować poprzedniego posta.
Dziękuje ci bardzo Italo za pomiary.
Wieczorem porównam z miarką z tym co teraz mam i podejmę decyzję czy warto jechać do salonu.

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: 27-04-2017, 09:34:51 »
Na takie potrzeby jak piszesz to spokojnie .

Jak potrzebuję przestrzeni to mamy Fiata 500L . Ja też używam do pracy , do miasta i czasem na jakieś dłuższe ale nieczęste wyjazdy . Co do Verso - myślę , że i Twój argument jest sensowny i to , że autobus do użytku raz w roku nie koniecznie musi mieć sens .

Oczywiście pomiary masz przybliżone . Zarówno bagażnik nie jest kształtny jak i choćby zmienna wysokość linii okna i wzosząca się kanapa
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Wymiary bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: 05-05-2017, 01:38:13 »
Ja mam 3 mc dzieciaka i narazie  jeszcze nie marudzi😀 a do bagaznika po wyjeciu polki pakuje caly wozek ( gondola)  tylko go skladajac . Jak zdemontuje gondole to i z polka sie miesci.. a jeszcze mozna cos poupychac po bokach😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl