Autor Wątek: Awaria systemu PCS  (Przeczytany 58856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #30 dnia: 05-12-2017, 22:16:53 »
Fakt, że szyba na auto paruje. Co ciekawe po zaparowaniu na szybie pojawiają się takie śmieszne gwiazdki/śnieżynki. Też takie macie? U mnie na szczęście w aucie z lipca żadnych awarii. <taniec>

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #31 dnia: 05-12-2017, 22:35:58 »
U mnie od wczoraj układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa-off
nic nie mogę przestawić , włączyć..
Serwis zaprasza do siebie,
ale dopiero za dwa dni pojadę.

Ciekawe co za przyczyna?? :o

Offline Leszek79

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #32 dnia: 06-12-2017, 14:27:57 »
Ale jaja. Ja mam Versalke z 2016 z PCS. Wtedy nie było w ogóle grzałki. Reklamowałem. Zamontowali grzałkę i trochę pomogło. W tym roku, reklamuję znowu bo grzałka jest słaba i teraz właśnie mi montują jakąś "większą" grzałkę. 
Pozdr.
Leszek

ulver

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #33 dnia: 07-12-2017, 14:59:05 »
nie mam tych systemow , problemow brak  <taniec>

mattman

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #34 dnia: 07-12-2017, 16:41:22 »
Tyle, że ledów (full) też nie masz...


Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #35 dnia: 07-12-2017, 21:36:46 »
nie mam tych systemow , problemow brak  <taniec>
W Polscy te systemy bezpieczeństwa są w standardzie od najtańszej wersji. Islandia w której kupiłeś C-HRa, jest krajem gdzie Toyota rozprowadza samochody pozbawione w/w systemów.
Z czego Ty się cieszysz, że nie mogą poprawiać bezpieczenstwa  Twojego i Twoich bliskich.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2017, 22:02:59 wysłana przez Kmicic »

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #36 dnia: 07-12-2017, 22:58:57 »
nie mam tych systemow , problemow brak  <taniec>
W Polscy te systemy bezpieczeństwa są w standardzie od najtańszej wersji. Islandia w której kupiłeś C-HRa, jest krajem gdzie Toyota rozprowadza samochody pozbawione w/w systemów.
Z czego Ty się cieszysz, że nie mogą poprawiać bezpieczenstwa  Twojego i Twoich bliskich.
Tylko szkoda ze w zimie prawie zaden nie dziala.... a wtedy by sie najbardziej zdaly

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #37 dnia: 08-12-2017, 10:53:37 »

Miałem tylko raz problem z PCS-em, w czasie śnieżycy. Poza tym nie było żadnych innych komunikatów.  Samochód wyprodukowany we wrześniu.
W obecnych czasach, producenci tak szybko chcą wypuszczać nowe modele, że testowanie zrzucają na nowych właścicieli.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #38 dnia: 08-12-2017, 12:36:52 »
Testowanie systemow bezpieczenstwa na nabywcach samochodow? Slabo to brzmi.

ulver

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #39 dnia: 08-12-2017, 13:40:43 »
nie mam tych systemow , problemow brak  <taniec>
W Polscy te systemy bezpieczeństwa są w standardzie od najtańszej wersji. Islandia w której kupiłeś C-HRa, jest krajem gdzie Toyota rozprowadza samochody pozbawione w/w systemów.
Z czego Ty się cieszysz, że nie mogą poprawiać bezpieczenstwa  Twojego i Twoich bliskich.
jak to z czego sie ciesze? , z tego ze nie mam problemow z tymi systemami w warunkach pogodowych jakie tutaj panuja. Myslisz ze dlaczego ich tutaj nie ma w zadnej wersji ? Widzimisie dealera ?

ulver

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #40 dnia: 08-12-2017, 13:42:35 »
Tyle, że ledów (full) też nie masz...

Nie mam ,bo nie widze sensu ich posiadania .  Doplata do ledow to okolo 3,5 tys zlotych na zlotowki , co jest kwota smieszna .
« Ostatnia zmiana: 08-12-2017, 13:44:48 wysłana przez ulver »

mattman

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #41 dnia: 08-12-2017, 14:03:43 »
Cytując klasyka, "jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą"

Bez urazy oczywiście. Dla mnie tak nowoczesna bryła auta, cały ten design, nie idzie w parze z żółtymi światłami i tyle...
« Ostatnia zmiana: 08-12-2017, 14:06:07 wysłana przez mattman »

ulver

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #42 dnia: 08-12-2017, 14:34:32 »
Cytując klasyka, "jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą"

Bez urazy oczywiście. Dla mnie tak nowoczesna bryła auta, cały ten design, nie idzie w parze z żółtymi światłami i tyle...
Spoko

Co ma bryla do swiatel , sorry ? Mialem wczesniej Aurisa HSD i wiem ze sporo ludzi mialo klopoty z ledami , lampy nie mialy ogrzewania i zalepial je snieg , rozwiazali juz to przy CHRze ? .  Poza tym ledy bez spryskiwaczy reflektorow? hmmm
Ja nie widze sensu ledow poniewaz...
wszystkie poprzednie auta w swoim zyciu mialem bez i widze w nocy calkiem dobrze . Nie widzialem potrzeby posiadania xenonow i dlatego teraz tez dobrowolnie na ledy sie nie przesiade.

w zalozeniu auto nie posluzy mi wiecej niz 5 lat wiec zakladajac ze raz w roku beda musial wymienic zarowke (komplet) i wyniesie mnie to okolo 100x5=500 zl . Koszt ledow przekroczy minimum 7-o krotnie tego co mialbym wydac na zarowki , wiec ekonomicznie sensu w tym tez nie widze , sporo paliwa za to mozna kupic  :grin:

Z CHRa jestem bardzo zadowolony , wg mnie zbyt wiele wad te auto nie ma . Nie przeszkadza mi zegarek , ani widocznosc do tylu. Fakt jest troche glosniej , ale wiele zalezy od stylu jazdy , wystarczy unikac nogi w podlodze i poziom halasu jest calkowicie akceptowalny.

Rozumiem Wasze zdenerwowanie gdy PCS nie dziala , ale coz jest zima jest snieg , szyby paruja , czujniki slepna wiec to jest nie do przeskoczenia. Dlatego ciesze sie ze nie mam tego sytemu i jego wad , no chyba moge sie z tego cieszyc prawda ?

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #43 dnia: 08-12-2017, 18:54:58 »

Offline madlew

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #44 dnia: 08-12-2017, 23:30:37 »
jechalem raz serwisowym C-HR bez LED i musze powiedziec, ze roznica jest spora! juz nie wspomne o tym, ze jak porownam moje stare auto z H7 do LED w c-hr.. przepasc! czasami nawet az blask swiatel sie odbija od znakow drogowych i boli po oczach, ale to jedyny drobny minus LED bo tak to genialnie wszystko oswietlaja, nie tylko z przodu ale i z boku

widocznosc to bezpieczenstwo! tak samo mozna jezdzic albo na oponach calorocznych, ale letnich i zimowkach - taka mala, a jednak duza roznica

OK, ale po offtopic ze swiatlami proponuje wrocic do glownego tematu tego watku czyli PCS


 

Beesafe.pl