Autor Wątek: Awaria systemu PCS  (Przeczytany 57768 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline greg ko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
Awaria systemu PCS
« dnia: 30-11-2017, 17:22:26 »
2 dni stał sobie pod chmurką (w górach). Dzisiaj go lekko ogarnąłem bo cały czas  sypało. Przejechałem z 500m o wywaliło komunikat jak w tytule. Jadąc wyłączyłem ten system i chwila spokoju. Mimo że wyłączony był znowu ten sam komunikat. Telefon do serwisu- wytrzeć szybę i dadar. Mówię że wycieraczki cały czas zgarniają śnieg,klima pracuje więc nie ma pary. Polecenie żeby przeczyścic radar. Mówię ze jak radar to inny komunikat wyrzuca. Kończe rozmowę. Na najbliższych światłach stop i wyłaczam calkiem samochód. Włączam i komunikat znika. Kilka minut i znajomy tekst wyczyść radar. Na nim z 5cm lukru.

Offline jkk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #1 dnia: 30-11-2017, 20:04:17 »
2 dni stał sobie pod chmurką (w górach). Dzisiaj go lekko ogarnąłem bo cały czas  sypało. Przejechałem z 500m o wywaliło komunikat jak w tytule. Jadąc wyłączyłem ten system i chwila spokoju. Mimo że wyłączony był znowu ten sam komunikat. Telefon do serwisu- wytrzeć szybę i dadar. Mówię że wycieraczki cały czas zgarniają śnieg,klima pracuje więc nie ma pary. Polecenie żeby przeczyścic radar. Mówię ze jak radar to inny komunikat wyrzuca. Kończe rozmowę. Na najbliższych światłach stop i wyłaczam calkiem samochód. Włączam i komunikat znika. Kilka minut i znajomy tekst wyczyść radar. Na nim z 5cm lukru.

Od 2 dni mam ten sam komunikat, tylko u mnie nie chce zniknąć. Byłem w serwisie, potreba zostawić auto na 2 dni do diagnozy ale nie mieli zastępczych więc czekam na termin.. najprawdopodobniej radar i kamera do wymiany.

Dziś dodatkowo dzwonili że jest jakaś aktualizacja oprogramowania i spróbują jutro to wgrać jak podjadę.

Podobno w nowszych modelach montuje się mate grzewczą kamery aby uniknąć parowania zimą.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #2 dnia: 30-11-2017, 20:36:52 »
A u mnie ciekawa zależność wystąpiła!
Dzisiaj kilaka razy wywaliło że "Awaria systemu PCS" na pewno trzy razy! zaznaczam że z kamerką wszystko ok. bo znaki dalej rozpoznawała  :good:
Może to przypadek, ale włączenie ogrzewania szyb przód i tył uspokoiło system i komunikat "Awaria systemu PCS" już nie wystąpił  :song: pomimo przejechania jeszcze 30km. w takich samych warunkach pogodowych (mokry śnieg)
Taka to dziwna zależność.

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #3 dnia: 30-11-2017, 21:29:37 »
Mnie dzisiaj trzy razy wywaliło..i komunikat wyczyść radar.
Po wykonaniu polecenia wszystko wróciło do normy.
Po czym pod wieczór jadąc do domu -to samo.

...

W serwisie powiedziano, ze mam obserwować bo być może szykuje się akcja serwisowa.
Ponoć sporo zgłoszeń jest.
I niekoniecznie tylko z powodu warunków atmosferycznych.

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #4 dnia: 01-12-2017, 08:23:48 »
No i u mnie wywaliło wczoraj przy pierwszym śniegu "Usterka systemu PCS, Odwiedź stację obsługi" Samochód następnie w nocy stał w garażu, przetarłem radar i mimo tego dzisiaj dalej ten sam komunikat i miganie kontrolek. Zaczyna mnie to już wkurzać, bo wygląda na to, że CHRy to najbardziej awaryjne Toyoty  :czerwona:. Najpierw problemy z nawigacją, potem pierwsza kampania naprawcza, teraz druga plus to. Wygląda na to, że system elektroniczny auta jest bardzo niedopracowany. Czyżby system PCS nie przewidywał opadów śniegu, a może jest uczulony na biały kolor? Aż się boję myśleć ile jeszcze usterek wyjdzie i boję się jechać tym autem w dłuższą trasę. Cos mi sie wydaje, że Toyota zaoszczędziła na testach, przerzucając testy na użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2017, 08:37:44 wysłana przez Macallan »

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #5 dnia: 01-12-2017, 17:44:02 »
Być może wystarczy aktualizacja oprogramowania i wszystko wróci do normy.
Mój C-HR jest z lipca i nie sprawia kłopotów, może przez nowszą, dopracowaną wersję oprogramowania układów sterowania kamery i radaru

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #6 dnia: 01-12-2017, 19:30:13 »
przy pierwszym śniegu "Usterka systemu PCS,
mój stał 2 dni na parkingu w pracy i go zaśnieżyło. Po odpaleniu ten sam komunikat, ale wystarczyło odgarnąć śnieg z kamery i wszystko wróciło do normy. Moje auto wyprodukowali w marcu br, więc prawdopodobnie ma już tę matę grzewczą.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #7 dnia: 02-12-2017, 13:30:14 »
Nowy, udoskonalony system Toyota Safety Sense II generacji (kamera i radar) dostępny od początku 2018r. m.in. z funkcją dostosowania prędkości do znaku rozpoznanego przez system RSA.
https://www.autocentrum.pl/newsy/newsy/nowe-toyoty-beda-bezpieczniejsze/23218/


« Ostatnia zmiana: 02-12-2017, 13:46:37 wysłana przez laki »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #8 dnia: 02-12-2017, 17:55:13 »
z funkcją dostosowania prędkości do znaku rozpoznanego przez system RSA.
to chyba jakiś dramat będzie  :wallbash:
E18_Prestige_MultidriveS

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #9 dnia: 02-12-2017, 19:07:46 »
Większość pewnie wyłączy tą funkcjonalność

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #10 dnia: 03-12-2017, 13:20:49 »
Ma ktos pomysl o co chodzi?????

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #11 dnia: 03-12-2017, 13:33:30 »
Stawiam na info o możliwości występowania oblodzenia drogi - zapewne temp. bliska zeru.

mattman

  • Gość
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #12 dnia: 03-12-2017, 14:15:21 »
Raczej coś związanego z czujnikami (oblodzenie ?)
Śnieżynka od temperatury jest przy samej cyfrze i to chyba tyle.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #13 dnia: 03-12-2017, 17:29:34 »
Tadaaa ????

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaria systemu PCS
« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2017, 21:01:16 »
Kurcze, wesoło macie w tych C-HRach ;)
Dzisiaj spadł u mnie pierwszy śnieg i specjalnie nie odśnieżyłem przedniej szyby żeby sprawdzić czy będzie afera.
Po przekręceniu kluczyka jedyne co się stało, to zapalona kontrolka wyłączonego systemu PCS. Potem kilka maźnięć wycieraczkami i po problemie.
Tak więc w Corolli przy brudnej/oblodzonej szybie, auto nie zaprasza do serwisu :)


 

Beesafe.pl